هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 23:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 ساعت 01:11
دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 01:04 ساعت
2015-5-18 01:11:45
شناسه خبر : 211746
گروه تروریستی داعش مدعی است که کل شهر الرمادی را در استان الانبار به تصرف خود درآورده است.
گروه تروریستی داعش مدعی است که کل شهر الرمادی را در استان الانبار به تصرف خود درآورده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش مدعی است که کل نقاط شهر الرمادی، مرکز استان الانبار عراق را به تصرف خود درآورده است.
 
روز گذشته نیروهای ارتش و عشایر توانسته بودند داعش را از ساختمان مرکزی دولتی در الرمادی عقب برانند ولی امروز باردیگر تروریست‌ها به شهر الرمادی حمله بردند تا شکست روز گذشته را جبران کنند.
 
الرمادی شهری است در مرکز عراق که با فاصله 110 کیلومتری از پایتخت، در طول رودخانه فرات گسترده شده است. الرمادی بزرگ‌ترین شهر الانبار نیز هست.
 
این حمله در شرایطی انجام شده که داعش از دو روز قبل با حمله به مرکز شهر الرمادی کنترل این ساختمان و دیگر مراکز حیاتی در شهر الرمادی را در اختیار گرفته و با برافراشتن پرچم‌های سیاه، پیروزی خود را اعلام کرده بود.
 
بر اساس گفته‌های منسوبین داعش در پایگاه اجتماعی توئیتر، اولین ضربه سنگین دو روز پیش، حمله انتحاری یکی از اعضای انگلیسی داعش به ساختمان فرمانداری ارمادی بود؛ «موسی البریتانی» با کامیونی حامل 9 تن بمب، خود را به ساختمان فرمانداری کوبیده بود.
 
خبر تصرف کامل الرمادی در حالی پخش می‌شود که تلویزیون دولتی عراق ساعاتی پیش به نقل از «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور از نیروهای ارتش خواسته بود مواضع خود را ترک نکنند.