هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
ساعت 14:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 19:24 2015-5-17 19:24:50
شناسه خبر : 211734
رئیس سازمان بهزیستی، از پوشش ۱۰۰ درصدی ناشنوایان کشور در سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیوان محسنی بندپی در جلسه هم اندیشی سازمان بهزیستی و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس که عصر یکشنبه برگزار شد، گفت: سازمان بهزیستی خود را موظف می‌داند که برای تدوین طرح‌ها و اجرای برنامه‌ها از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس مشاوره‌های لازم را دریافت کند.
 
وی با اشاره به اولویت کاری سازمان بهزیستی در سال ۹۴ گفت: بنا داریم آمار ۶۷ درصدی پوشش ناشنوایان را در سال جاری به ۱۰۰ درصد افزایش دهیم و برای این کار نیاز به مبلغ ۸ میلیارد تومانی داریم.
 
محسنی بندپی تصریح کرد: پیگیری شورای عالی معلولان بر اساس کنوانسیون بین‌المللی یکی دیگر از برنامه‌های سازمان محسوب می‌شود که در این زمینه نیز اقدامات لازم در حال اجراست.
 
رئیس سازمان بهزیستی به آخرین وضعیت قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و بازنگری آن در کمیسیون اجتماعی دولت اشاره کرد و گفت: سومین جلسه بررسی و اصلاحیه این قانون با حضور وزیر رفاه برگزار شده است.
 
محسنی بندپی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز اقتصادی - اجتماعی خانوار در بهزیستی گفت: تمهیدات لازم برای راه‌اندازی این مرکز در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی سپس به برنامه‌های این سازمان جهت تقویت NGO ها اشاره  کرد و گفت: تقویت این مراکز از سیاست‌ها و استراتژیک سازمان محسوب می‌شود و ما آمادگی واگذاری مراکز نگهداری در حوزه معلولان و سالمندان را به خیرین و نیکوکاران داریم.
 
رئیس سازمان بهزیستی، واگذاری این مراکز را براساس اصل ۴۴ دانست و افزود: بزودی شورایی متشکل از اعضای کمیسیون اجتماعی و مجموعه بهزیستی جهت ارائه خدمات بهتر به معلولان و سالمندان تشکیل خواهد شد.
 
محسنی بندپی در ادامه در رابطه با اشتغال جامعه هدف بهزیستی، گفت: در سال گذشته، ۳۹ هزار و ۷۷۶ فرصت شغلی توسط سازمان بهزیستی ایجاد شد که برای این تعداد فرصت شغلی ۳۳ میلیارد تومان هزینه گردید.
 
وی با اشاره به تدوین طرح توانمندسازی سرپرستان خانوار و نوجوانان گفت: در این طرح ما به دنبال شناسایی استعدادها و شکوفایی آن هستیم به طوریکه این طرح در حال حاضر به صورت پایلوت در دو استان ایلام و کردستان اجرا شده است و به زودی در استان‌های دیگر که محرومیت بیشتری در حوزه اشتغال دارند آغاز خواهد شد.
 
رئیس سازمان بهزیستی گفت: این سازمان بنا دارد به صورت مستمر و هر سه ماه یکبار گزارشی را از روند ارائه خدمات به مددجویان، معلولان، سالمندان و در حوزه‌های مختلف آماده و به صورت مکتوب و مستند در اختیار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دهد.


کلیدواژه ها »