هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 اسفند 1397
ساعت 15:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 19:18 2015-5-17 19:18:56
شناسه خبر : 211729
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: طبق مصوبه هیئت دولت تمامی کارتهای ملی تا پایان سال 94 دارای اعتبار هستند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، حمید پارسایی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه طبق مصوبه هیئت دولت تمامی کارتهای ملی تا پایان سال 94 دارای اعتبار هستند اظهار کرد: نیازی به مراجعه هموطنان محترم به ادارات ثبت احوال برای تمدید اعتبار کارتهای ملی نیست.
 
وی با بیان اینکه برای افرادی که به سن 15 سال تمام میرسند کارت هوشمند ملی صادر می شود گفت: در حال حاضر نزدیک به دو میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده است.
 
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی تصریح کرد: افرادی که کارت شناسایی ملی خود را گم کرده اند می توانند درخواست کارت هوشمند ملی دهند و یا اگر تعجیل و نیاز فوری به کارت شناسایی ملی خود دارند می توانند به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند و کارت ملی قبلی به صورت فوری و در زمان کمتری نسبت به کارت هوشمند ملی برای آنها صادر خواهد شد.
 
پارسایی افزود: تا کنون بیش از 95 درصد یعنی جمعیتی بالغ بر 60 میلیون نفر واجدین شرایط بالای 15 سال کارت ملی دریافت کرده اند.
 
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی با بیان اینکه افرادی که تا کنون کارت شناسایی ملی دریافت نکرده اند بین بازه سنی 15 تا 18 سال هستند گفت: 500 هزار نفر نیز بیش از 25 سال سن دارند که هنوز برای دریافت کارت ملی خود اقدام نکرده اند و بایستی در کمترین زمان برای دریافت کارت ملی خود اقدام کنند.