هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 23 شهريور 1398
ساعت 00:44
به روز شده در :
يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 17:36 2015-5-17 17:36:33
شناسه خبر : 211716
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان از کشف ۷۲ درصد سرقت‌ها در این استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

فارس: سید محمد صالحی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی پلیس کاهش جرایم به ویژه در زمینه سرقت است.

وی خاطرنشان کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت مبارزه با سرقت در استان آغاز شده و در این راستا شاهد کاهش جدی سرقت در سطح استان خوزستان هستیم.

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان افزود: برای تشدید مبارزه با سرقت قرارگاه سرقت این استان از ۲۵ خرداد سال گذشته همزمان با ۱۲ استان کشور راه اندازی شده که تاکنون عملکرد خوبی داشته است.

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان تصریح کرد: طبق آمار موجود در دو ماه گذشته شاهد کاهش ۱۵ درصدی سرقت‌ها در سراسر استان بودیم که جای بس امیدواری است.

وی افزود: در مدت اخیر همچنین ۷۲ درصد از سرقت‌ها کشف شده‌اند که بسیار حائز اهمیت است.

صالحی در ادامه همچنین از کاهش ۲۴ درصدی سرقت موتور سیکلت و ۲۱ درصدی اماکن خبر داد.

وی به کشفیات مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶۳۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است که این میزان نشان‌دهنده ۱۴ درصد افزایش کشفیات در زمینه مواد مخدر است.

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در ادامه از دستگیری مجرمی سابقه‌دار و حرفه‌ای به نام «جعفر جنی» در اهواز خبر داد و گفت: این مجرم سابقه‌دار اقدامات متعدد مجرمانه در اهواز از جمله قتل، سرقت به عنف، درگیری، شرارت، تیراندازی، حمل و نگهداری سلاح را داشته که قبل از ارتکاب به قتل با اقدام غافلگیرانه پلیس شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در زمان بازداشت فرد یادشده از مخفیگاه وی یک اسلحه کلاشینکف و یک کلت کمری به همراه اموال مسروقه کشف شد.2424