هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 تير 1398
ساعت 18:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 17:36 2015-5-17 17:36:13
شناسه خبر : 211715
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از پیشنهاد اختصاص وام مسکن تا ۵۰ درصد قیمت ملک خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما،‌ حسام عقبایی با بیان اینکه ، مرکز آمار ، رشد قیمت مسکن در بیست سال گذشته را دهها برابر اعلام کرده است ، افزود : وام 15 میلیون تومانی مسکن در 11 سال پیش ، 38 درصد قیمت یک واحد 70 متری را پوشش می داد اما در حال حاضر قیمت همان ملک نزدیک به 280 میلیون تومان است و اگر 60 میلیون تومان وام هم بدهند، درصد کمی را پوشش می دهد.
 
وی ادامه داد: مشکل زیادی در تامین مسکن مردم دیده می شود و هنوز هم تولید مسکن در کشور سنتی و بومی است و به صنعتی سازی توجه کمی شده است.
 
عقبایی خاطر نشان کرد: اگر رویکرد ساخت و ساز صنعتی شود ، این تسهیلات باید در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد اما تسهیلات 50 یا 60 میلیون تومانی هنوز تصویب نشده و البته قرار است در اختیار مشتری مسکن قرار گیرد.
 
عقبایی در باره ضرورت عبور از رکود بازار مسکن هم گفت: مشکل ما نبودن برنامه جامع عملیاتی است و دولت باید در این باره لایحه بدهد یا مجلس ورود کند.
 
وی تاکید کرد: برنامه جامعی را باید دولت اجرایی کند که متاسفانه دولتها در سالهای اخیر برنامه ای نداشتند و شخص وزیر به لحاظ سلیقه ای این سیاستهای کلان را دنبال کرده است. 
 
عقبایی گفت: ورود بانکها به فعالیتهای ساخت و ساز و خرید و فروش املاک ممنوع است اما در شمیران، بانکهای دولتی وارد ساخت و ساز آپارتمان های لوکس شده است که با هیچ سیاستگذاری و قانونی هماهنگ نیست.