هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 شهريور 1398
ساعت 01:35
به روز شده در :
يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 17:26 2015-5-17 17:26:45
شناسه خبر : 211711
قرضاوی: احکام اعدام صادره علیه رهبران اخوان المسلمین بی ارزش است

 تسنیم: شیخ قرضاوی طی اظهاراتی که در یک فایل صوتی در صفحه توییتر منتشر شد، گفت که احکام صادره علیه وی، مرسی و دیگر رهبران اخوان المسلمین هیچ ارزشی ندارد و اجرای آن ممکن نیست زیرا بر خلاف سنت خداوند در مورد مخلوقات و مخالف با قوانین و عرف و اخلاق انسانی است و هیچ کس آن را قبول نمی کند.

قرضاوی همچنین دست داشتن در قضیه یورش به زندان ها را تکذیب کرد و گفت که در آن دوره در قطر حضور داشته است.

از زمان عزل محمد مرسی توسط ارتش مصر در سال 2013، قرضاوی به شدت از عبد الفتاح السیسی فرمانده سابق ارتش و رئیس جمهور کنونی مصر انتقاد می کند.

دادگاه مصر روز گذشته حکم اعدام 122 نفر از میان 166 متهم پرونده جاسوسی بزرگ و حمله به زندان ها را به مفتی مصر ارجاع داد تا نظر شرعی در این باره را کسب نماید و از جمله این افراد نیز عبارتند از : محمد مرسی، یوسف القرضاوی، محمد بدیع، خیرت الشاطر، سعد الکتاتنی، عصام العریان و محمد البلتاجی.
دادگاه جنایی قاهره پیش از این نیز محمد مرسی را به خاطر اتهامات مربوط به قتل تظاهرات کنندگان در پرونده موسوم به "کاخ الاتحادیه" به 20 سال زندان محکوم کرد.

از سوی دیگر روز گذشته افراد مسلح با حمله به یک اتوبوس حامل قضات در شهر العریش واقع در شمال سینا، 3 قاضی را به قتل رساندند.

صبح امروز یکشنبه نیز منابع امنیتی در استان اسیوط واقع در جنوب مصر گزارش دادند که در نتیجه انفجار یک بمب دست ساز در اطراف مجتمع دادگاه های اسیوط و ساختمان استانداری، یک افسر و یک سرباز زخمی شدند.

این منابع گفتند که سطح جراحت زخمی ها شدید است و به بیمارستان پلیس در نزدیکی محل حادثه انتقال داده شدند.