هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 شهريور 1398
ساعت 12:56
به روز شده در :
يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 16:58 2015-5-17 16:58:28
شناسه خبر : 211686
بر اساس جداول گمرک ایران، در فروردین ماه سال جاری از کشور لوگزامبورک کالاهایی نظیر روغن جگر ماهی و اجزاء روغن، ویتامین c، قرقره‌های طناب دار بالا کشنده و چرخ‌های بالاکشنده، وارد کشور شده است.
بررسی آمارهای وارداتی در ماه ابتدایی سال نشان می دهد که ایران از برخی کشورهای کم نام و نشان نیز به واردات می‌پردازد و گاهی نام کالاهای عجیبی در لیست واردات جای می‌گیرند.
 
طبق اعلام گمرک ایران، در ماه نخست امسال از کشورهایی نظیر لوگزامبورگ، لیختن اشتاین، مقدونیه، گرجستان، بوسنی و هرزگوین، بنگلادش، سری لانکا، سنگال، صربستان، قبرس، فیلیپین و ویتنام به ایران کالا صادر شده است.
 
در این مدت از کشور لیختن اشتاین کالاهای پزشکی نظیر دریچه قلب، آنتی سرمک‌ها و دیگر مشتقات خونی، لوازم مصرفی آنژیوگرافی و چندین کالا در زمینه ابزارآلات وارد کشور شده است.
 
در فروردین ماه از کشور ویتنام گوشی تلفن همراه، تیوپ برای موتور سیکلت و چند نوع ابزار دیگر وارد کشور شده است.
 
از کشور مقدونیه نیز مصوناعت پلاستیکی به ایران صادر شده است.
 
در فروردین ماه 94 انواعی از چوب از کشور بوسنی و هرزگوین به ایران آمده است.
 
دانه کنجد و دو نوع نخ از کشور بنگلادش به ایران وارد شده است.
 
لوبیای سبز از سنگال؛ چای سیاه تخمیر شده و نارگیل از سری‌لانکا؛ در و پنجره و قطعات منفصله برای تولید تراکتور از صربستان؛ موز آناناس و زیورآلات بدلی از فیلیپین؛ برخی قطعات برای ماشین آلات نظیر بلبرینگ و قندهای خالص از لحاظ شیمیایی از کشور قبرس، در فروردین ماه سال جاری به کشور وارد شده است.
 
منبع:  صدای اقتصاد