هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
ساعت 15:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 16:28 2015-5-17 16:28:31
شناسه خبر : 211680
تهیه کننده برنامه «مشاعره» گفت: برنامه مشاعره قرآنی در شبکه آموزش سیما تولید می‌شود و متقاضیان شرکت در این برنامه آموزش دیده و برترین‌های این افراد به مشاعره قرآنی راه می‌‌یابند.

 

تسنیم: امیرحسین آذر تهیه کننده برنامه «مشاعره» از تولید برنامه مشاعره قرآنی خبر داد و گفت: از آغاز پخش «مشاعره» از شبکه آموزش سیما در نظر داشتیم بتوانیم مشاعره‌ای با اشعار قرآنی تولید کنیم تا از این طریق گامی به سوی اشاعه فرهنگ قرانی برداشته باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه مشاعره قرآنی در مرحله پیش‌ تولید است، افزود: برای طرح‌ریزی این مشاعره نیاز به منابعی بود که به همین جهت در گام نخست کتابی با عنوان «قرآن در شعر فارسی» تدوین و توسط انتشارات سخن به چاپ رسید که این کتاب در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم رونمایی خواهد شد.

آذر با اشاره به اینکه در این کتاب اشعاری با مضامین قرآنی که توسط شاعران مطرح سروده شده گرداوری شده است، گفت: گردآوری این کتاب یک سال به طول انجامید و اسماعیل آذر به عنوان سرپرست به اشعار قرآنی نظارت داشت.

وی با بیان اینکه پس از رونمایی و عرضه کتاب قرآن در شعر فارسی آموزش متقاضیان آغاز می‌شود، خاطر نشان کرد: برترین‌های این افراد به مشاعره قرآنی که یک برنامه تلویزیونی 26 قسمتی راه می‌‌یابند.