هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 تير 1398
ساعت 12:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 15:35 2015-5-17 15:35:07
شناسه خبر : 211667

 

تسنیم: مصطفی کواکبیان ظهر امروز در جلسه نسبت جریان‌های سیاسی با خط انقلاب که در دانشگاه فناوری‌های نوین قوچان برگزار شد اظهار داشت: اگر بخواهیم نسبت جریان‌های سیاسی و دولت‌ها و سایر نهادها را به خط انقلاب بسنجیم ابتدا باید شاخص‌های مد نظر امام را بشناسیم.

کواکبیان با اشاره به 10 شاخص مد نظر امام در انقلاب بیان کرد: سه شاخص برتر که مردم نیز در شعارهای دوران انقلاب فریاد زدند استقلال آزادی جمهوری اسلامی است و شاخص اصلی امام، استقلال طلبی و رفع هر گونه وابستگی فرهنگی اقتصادی و ... و داشتن هویت مستقل در داخل و خارج کشور بود.

وی با بیان اینکه آزادی طلبی و آزادی خواهی از شاخصه‌های دیگر امام بود تصریح کرد: مردم در اثر فشارهای دوران قبل از  انقلاب درخواست آزادی داشتند و امام به عنوان رهبر این حرکت بزرگ مردمی موافق با آزادی فردی اجتماعی و سیاسی بود.

دبیرکل حزب مردمسالاری، جمهوریت و اسلامیت را از دیگر ملاک‌ها و شاخص‌ها بیان داشت و افزود: ما در دنیا مدعی مردم سالاری دینی هستیم یعنی میزان باید رای مردم باشد و مردم، سالار انقلاب باشند ضمن اینکه اسلامی بودن و براساس اسلام حرکت کردن از دیگر ملاک‌های مد نظر مردم و امام بوده و هست.

کواکبیان ولایت فقیه استکبار ستیزی  قانون مداری و قانون محوری عدالت اخلاق مداری و معنویت و امنیت در زمینه های داخلی و خارجی را از دیگر شاخصه های تشخیص نسبت جریان های سیاسی با خط انقلاب دانست و تاکید کرد : ملاک حرکت جریان‌ها سیاسی در کشور باید ولایت فقیه و قانون مداری باشد و همه باید در این چارچوب حرکت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه متناسب با شرایط روز جامعه باید تحت رهنمودها و نظرهای رهبری و ولایت فقیه حرکت کرد بیان داشت: بر این باور هستیم که اگر قانون اساسی به عنوان چکیده و عصاره تفکرات امام محور فعالیت‌ها و میثاق همه جریان‌های سیاسی با نظام است بسیاری از مسائل قابل پیگیری است زیرا تفسیرهای متفاوتی از آن می‌شود و هر کسی که بخواهد قانون را دور بزند به خط امام و انقلاب پشت کرده است.

دبیرکل حزب مردمسالاری با تائید اینکه با توجه به گذشت زمان قسمت‌هایی از قانون اساسی نیاز به تغییرات دارد تصریح کرد: واقعیت این است در زمینه این مسئله اختلافی که ما با دولت قبلی داشتیم این بود که مصوبات مجلس رعایت نمی‌شد و وقتی علت ان پرسیده می شد پاسخ داده میشد که بر اساس تشخیص ما این مصوبات مخالف قانون اساسی است و این گونه تفسیرهای شخصی از قانون منشا مشکلات جدی بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با هر تفکر که توسعه را مخالف عدالت بداند مخالفیم افزود: با هر تفکر که توسعه را مخالف عدالت بداند مخالفیم زیرا عدالت در توسعه ایجاد می‌شود و مقابل قرار دادن جمهوریت و اسلامیت در روبروی هم اشتباه است زیرا جمهوریت و عدالت در دل اسلامیت است و دموکراسی اسلام بالاتر از دموکراسی غربی‌هاست.

کواکبیان بیان کرد: متاسفانه تفکراتی که بعضی از دولتمردان دولت قبلی داشتند جدا دیدن این دو از یکدیگر بود ضمن اینکه تفکراتی وجود دارد که در پشت جمهوریت با اسلام مخالفت می‌کنند و در مقابل عده‌ای به نام  اسلام با جمهوریت مخالفت می‌کنند که هردوی آنها بر ضد خط امام است در حالی که این دو روی یک سکه هستند.

وی تصریح کرد: مجلس نباید به دلیل ملاحظات سیاسی بررسی و تصویب  بعضی از طرح‌هایی که به زیان جامعه است را به تعویق بیندازد.

کواکبیان افزود: ملاحظات سیاسی نباید سبب ضرر و زیان رسیدن به نظام و مردم باشد و آوردن طرح سه فوریتی بر خلاف فرمان رهبری در مورد مذاکرات هسته‌ای و پیگیری نکردن موضوع قطع یارانه‌ها به دلیل در پیش بودن انتخابات  برخلاف خط امام و رهبری است.