هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 تير 1398
ساعت 12:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 14:44 2015-5-17 14:44:55
شناسه خبر : 211655
معاون اول قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه مصمم است با همه مفسدین پولدار، قدرتمند و دارای عقبه سیاسی حتی اگر دارای بالاترین مقام‌های سیاسی و اقتصادی کشور هم باشند بدون هیچ گونه تبعیضی برخورد کند.

 

فارس: غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید دادگستری آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: شاید در جامعه ما افراد بسیاری که از مشکلات دستگاه قضائی کشور بی‌خبر باشند انتقاداتی را به این دستگاه وارد کنند که ما این انتقادات را قبول داشته و برای رفع آنها تلاش می کنیم و با تمام وجود مصمم هستیم در مقابل هر فتنه گر و تجاوزگر و مفسدان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایستادگی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های حجت الاسلام شریفی رئیس پیشین دادگستری استان آذربایجان‌شرقی افزود: ایشان حدود 8 سال و چند ماه در این استان در سمت قضاء مشغول انجام وظیفه بودند که با همه همکاران دادگستری و مسئولان اجرایی استان تعامل بسیار مناسبی برای برقراری آرامش و امنیت استان داشته اند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه آقای شریفی در طول سنوات گذشته در بخش های مختلف اداری، آموزش و فضائی دادگستری از سطوح پایین تا دیوان عالی کشور انجام وظیفه کردند و امروز هم درسنگر دیگری که بیشتر وجود ایشان مورد نیاز است انجام وظیفه می‌کنند؛ یادآور شد: اکثریت مدیران ما با این نگرش وارد عرصه خدمت می‌شوند که بتوانند بهترین کارآیی را داشته و بیشترین خدمت را به مردم انجام دهند.

معاون اول قوه‌قضائیه اضافه کرد: جناب آقای حجت الاسلام مظفری هم که فردی جوان‌تر و پرانرژی‌تری هستند در طول سنوات قضائی خود سمت‌های مختلفی مثل قاضی تحقیق، قاضی دادسرا و قاضی دادگاه و ... را تجربه کرده و انتظار می‌رود تجربیات خود را به بهترین نحو در دادگستری آذربایجان‌شرقی به کار گیرند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به قرار گیری در روزهای پایانی ماه رجب و سپری کردن عید مبعث خاطرنشان کرد: حضرت محمد(ص) در زمانی به بعثت نائل شدند که دنیا را ظلمت فرا گرفته بود و قشر اقلیت اکثریت جامعه را در استضعاف نگه داشته و متجاوزان و متعدیان به حقوق مردم ضعیف چه‌ها که نمی‌کردند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: جهالت به گونه ای بود که مردم از خوی انسانی خارج و به ددمنشی گرفتار شده بودند و عاطفه و احساس انسانی کاملا رنگ باخته به طوری که اعراب جاهل به فرزندان خود رحم نمی کردند و دختران کوچک، زیبا و شیرین زبان خود را با دستان خود بیرحمانه زنده به گور می‌کردند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: وقتی رسول مکرم اسلام در سن چهل سالگی به پیامبری مبعوث شدند از همین انسان‌های ظلمانی شخصیت‌هایی تربیت کردند که عالی‌ترین نمونه‌های کمال و تعالی در طول تاریخ بشریت بودند.

وی گفت: فراعنه زمان و کسانی که احساس کردند قدرت، فرعونیت و چپاولگریشان دیگر رو به زوال است در مقابل رسول الله ایستادند و سه سال در شعب ابیطالب یاران او را در سخت‌ترین محاصره اقتصادی قرار دادند به طوری بعضا وقتی حضرت آزار و اذیت‌ها و شکنجه‌های بی‌حد و حصر یاران خود توسط کافران را می‌دیدند کاملا عرصه بر ایشان تنگ می‌شد.

محسنی اژه‌ای اظهار داشت: رسول خدا و یارانش در مقابل همه آن آزار و اذیت‌ها و جنگ‌های مخالفان ایستادگی کردند تا نوید بخش آزادی و انسانیت باشند.

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: امام خمینی(ره) نیز با تاسی از مکتب رسول الله انقلاب اسلامی ایران را در شرایطی به پیروزی رساندند که هیچ کشوری جرئت نداشت بدون وابستگی به دو ابرقدرت شرق و غرب عرض اندام کند؛ اما ایشان با صلابت شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را در پیش گرفته با اتکاء به خدا و اعتماد به مردم اسلام را در برابر این ابرقدرت‌ها به پیروزی رساندند.

این مسئول با اشاره به تحمیل جنگ نابرابر 8 ساله علیه جمهوری اسلامی ایران متذکر شد: بعضی‌ها فکر می‌کنند راه خوشبختی این کشور در سازش با غرب است و این در حالی است که بارها و بارها خیانت‌ها، فریبکاری‌ها و دروغگویی‌های آمریکا را به عینه دیده و کاملا لمس کرده‌اند.

وی یادآور شد: ما اعتقاد داریم یک ملت با اتحاد می‌تواند در برابر همه دنیا بایستد و پیروز شود که این عقیده را بارها و بارها در برابر عراق، آمریکا و همه ابرقدرت ها به اثبات رسانده و با کمک همین اتحاد ملی موفق شده ایم کشور را از گزند منافقان، کودتاگران و سایر دشمنان داخلی و خارجی حفظ و سرفراز کنیم.کلیدواژه ها »