هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 09:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 ارديبهشت 1394 ساعت 13:58 2015-5-17 13:58:55
شناسه خبر : 211648

 

آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با بیان این که همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا بی آبروترین دولت در جهان است، گفت: تنفر ملت ها از آمریکا به دلیل خوی استبدادی، استکباری، ظالمانه، قتل و جنایت بسیار، دفاع از جانیان و ظالمان و دفاع از تروریسم دولتی است.


هدف آمریکا ایجاد تفرقه بین ملت های مسلمان است


وی افزود: کارنامه حقوق بشری آمریکا بسیار سیاه بوده و هیچ مصداقی برای حقوق بین الملل در روابط آمریکا با دیگر کشورها نمی توان پیدا کرد، آمریکا دولتی عهد شکن و مدافع رژیم های مستبد و جنایتکاری مانند رژیم کودک کش آل سعود است.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که آمریکایی ها حقوق بشر را در جایی خوب می دانند که به نفع خوشان باشد، اظهار داشت: متأسفانه آمریکا کشتار مردم مظلوم و مسلمان یمن را به چشم نمی بیند، در واقع آل سعود در حال انجام دادن جنایت جنگی است اما آمریکا هیچ عکس العملی نشان نمی دهد.


وی ادامه داد: جنایت های آل سعود در یمن با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین قابل مقایسه است، متأسفانه آمریکا با آل سعود هم پیمان است؛ روش برخورد آمریکا با دولت ها روشی بر پایه احترام متقابل نیست بلکه آمریکا از موضع کدخدامنشی و زورگویی تعامل می کند، آمریکا در پی سرکوب بیداری ملت ها و پرورش تروریست ها است.


استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان این که هدف آمریکا ایجاد تفرقه بین ملت های مسلمان است، ابراز داشت: همه ظلم هایی که در جهان مشاهده می شود آمریکایی ها در آن حضور دارند و از ظلم ها حمایت می کنند، ملت های آزاده جهان از دولت بی مبنا، بی منطق و جنایتکار آمریکا که دارای خوی استکباری است تنفر دارند.


وی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که« مذاکرات زیر شبح تهدید معنا ندارد» عنوان کرد: زیاده خواهی های آمریکا نشان دهنده خوی استکباری و شیطانی این دولت است، قدرت آمریکا قدرتی موهوم بوده و همانند قدرت ببر کاغذی است.


تازمانی که آمریکا دست از تهدید برنداشته مذاکرات باید ترک شود


آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: انتظار از تیم مذاکره کننده این است که در مقابل خیره سری، تهدید، تحقیر و زیاده طلبی آمریکایی ها ایستادگی کنند، یکی از روش های ایستادگی این است که میز مذاکرات را ترک کنند به دلیل این که در حال حاضر زیر شبح تهدید در حال انجام است.


وی اضافه کرد: زمانی که دولتمردان آمریکایی ادبیات محترمانه، عزتمندانه، آبرومندانه و در شأن و منزلت ملت ایران را رعایت کردند باید مذاکرات ادامه پیدا کند، با وجود تمامی هشدار ها و توصیه های رهبر معظم انقلاب تیم مذاکره نباید به گونه ای برخورد کند که گویی اتفاقی نیفتاده و روند فعلی خود را ادامه دهد.


کوتاه آمدن در برابر زیاده گویی ها طرف مقابل معنا ندارد


نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کوتاه آمدن در برابر زیاده گویی ها و ادامه روند فعلی همراهی با زیاده طلبان و بی توجهی به تذکرات صریح و شفاف رهبر معظم انقلاب است، از همین رو مسؤولان هسته ای باید راهکاری مناسب برای مقابله با ادبیات و تهدیدهای آمریکا اتخاذ کنند.


وی با بیان این که پذیرش پروتکل الحاقی و بازرسی های غیر متعارف ملت ایران را تحقیر کرده و سبب باز شدن پای بیگانگان به مراکز حساس کشور می شود، افزود: باید دانست که آمریکا بیش از جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات نیازمند است، مذاکرات هسته ای باید در چارچوب قوانین بین الملل باشد.


راستی آزمایی های آمریکا برنامه برای تحقیر ملت با عظمت ایران است


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که مذاکرات باید از موضع عزتمندانه پیگیری شود، اظهار داشت: معنا ندارد که جمهوری اسلامی ایران به راستی آزمایی آمریکا تن دهد، اکنون نوبت آمریکا است که برای ملت ایران اعتماد سازی کند؛ بنابراین نیاز نیست که تیم مذاکره کننده در چارچوب راستی آزمایی آمریکا حرکت کند.


وی ادامه داد: آمریکا قابل اعتماد نیست، راستی آزمایی های آمریکا در واقع برنامه برای تحقیر ملت با عظمت ایران است؛ ملت بزرگ ایران اهل تسلیم، تحقیر شدن و پذیرفتن تحمیل نیست؛ بنابراین مسؤولان هسته ای توجه کنند که عزت ملت زیر سؤال نرود