هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 14 مرداد 1399
ساعت 18:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 ارديبهشت 1394 ساعت 13:19
پنجشنبه 17 ارديبهشت 1394 13:05 ساعت
2015-5-7 13:19:38
شناسه خبر : 210596
وقتی ما رسیدیم، خط دوم هنوز در اختیارمان بود. بچه ها 24 ساعت جنگیدند تا خط را حفظ کنند. دشمن حمله می‌کرد و بچه‌ها پاتکش را جواب می‌دادند تا اینکه ارتش عراق دست به یک حمله بی محابا زد و عقبه ما را با هرچه در اختیار داشت، با هواپیما و شیمیایی، به شدت کوبید. از طرف دیگر، ما در خط هم درگیر بودیم. آقا رحیم پیام داد که برگردید ولی ما عقب نشینی نکردیم تا اینکه 3نفر از فرمانده گردانهای ما با تیر مستقیم تانک شهید شدند. عراقی‌ها مثل صف نظام‌جمع مدرسه، تانک چیده بودند و تمام خاکریزها را با تیر تانک می زدند. با این حال شاید 17 تا 19 تانک را خودم زدم، حدود 10-15 تا دیگر هم بچه هایمان زدند.
گروه سیاسی - رجانیوز: پس از سایت رهبرانقلاب، دوتن از فرماندهان سپاه نیز به خاطره‌سازی مخدوش هاشمی از سقوط فاو واکنش نشان دادند.
 
به گزارش رجانیوز پس از آنکه نقل قول مخدوش و نادرست هاشمی از ماههای پایانی جنگ و تصمیم دادگاه‌های پایان جنگ برای اعدام فرماندهان مقصر آن شکست‌ها توسط سایت رهبر معظم انقلاب تکذیب شد؛ این‌بار دوتن از فرماندهان و دست‌‌اندرکاران دفاع مقدس نیز به آن واکنش نشان دادند. 
 
سردار مرتضی قربانی فرمانده‏ ای که نامش با فاو گره خورده است طی مصاحبه‌ای ابعاد ناگفته‌ای از سقوط فاو را بیان کرد.
 
 
مرتضی قربانی با بیان اینکه فرماندهان ارتش و سپاه همراه با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله جوادی آملی در همایش قرارگاه نجف در کرمانشاه حضور داشتند و خبر سقوط فاو در آنجا به آنها رسیده ماجرای رفتن رحیم‌صفوی به فاو را اینگونه بیان می‌کند: «سراسیمه 2 هلی کوپتر آمد و من و سردار صفوی و شهید احمد کاظمی و دو سه نفر دیگر از نیروهای دور و برمان حرکت کردیم. سردار سلیمانی توی هلی کوپتر ما نبود. فکر می‌کنم حاج قاسم با هلی کوپتر دیگر آمد. هلی‌کوپتر در دزفول نشست و سوختگیری کرد و دوباره راه افتادیم به سمت آبادان. نزدیک فاو مجددا خلبان گفت که سوخت در حال تمام شدن است. گفتیم باید ما را در فاو بنشانی. گفت سوخت تمام می شود. ما هم گفتیم اشکال ندارد باید بروی توی فاو بنشینی. خلبان شجاعی بود، رفت و در فاو نشست و من و سردار صفوی و احمد کاظمی پیاده شدیم. ساعت 10 بود که به فاو رسیدیم و عراق هم شب قبل حمله کرده بود».
 
 
منطقه عملیاتی فاو
 
سردار قربانی در ادامه می‌گوید: «وقتی ما رسیدیم، خط دوم هنوز در اختیارمان بود. بچه ها 24 ساعت جنگیدند تا خط را حفظ کنند. دشمن حمله می‌کرد و بچه‌ها پاتکش را جواب می‌دادند تا اینکه ارتش عراق دست به یک حمله بی محابا زد و عقبه ما را با هرچه در اختیار داشت، با هواپیما و شیمیایی، به شدت کوبید. از طرف دیگر، ما در خط هم درگیر بودیم. آقا رحیم پیام داد که برگردید ولی ما عقب نشینی نکردیم تا اینکه 3نفر از فرمانده گردانهای ما با تیر مستقیم تانک شهید شدند. عراقی‌ها مثل صف نظام‌جمع مدرسه، تانک چیده بودند و تمام خاکریزها را با تیر تانک می زدند. با این حال شاید 17 تا 19 تانک را خودم زدم، حدود 10-15 تا دیگر هم بچه هایمان زدند.» 
 
بنابراین با توجه به اظهارات سردار قربانی این ادعای هاشمی درباره قصور رحیم‌صفوی که «فاو را با آن همه امکانات و اموال گذاشت و برگشت از روی پلی که با زحمت ساخته بودیم» نیز رد می‌شود.
 
مرتضی قربانی همچنین با اظهار تعجب از خاطره نقل شده از هاشمی درباره سقوط فاو و متهم کردن نیروهای سپاه و رحیم‌صفوی می‌گوید: «اگر آقای هاشمی چنین سخنی گفته باشند به نظر من اشتباه گفته اند. ایشان به همه لحاظ پای جنگ بود ولی اگر آمده و آقا صفوی را متهم کرده‌، اشتباه کرده و ما حاضریم با آقای هاشمی بنشینیم و صحبت کنیم، دلیل بیاوریم و بگوییم که اینجا، دشمن مقصر اصلی است نه این بچه ها و آقای صفوی.
 
آقای هاشمی هم این را بدانند -آقای هاشمی که در کرمانشاه و در قرارگاه نجف نبود- آن روز صبح که فرماندهان دیگر هم بودند، اولین فرماندهی که داوطلب شد بهمراه فرمانده لشکرها بیاید، جانشین فرمانده کل سپاه، رحیم صفوی بود.»
 
 
همزمان محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه وقت نیز در مصاحبه با مهر از طرح مسائل این‌چنینی درباره فاو انتقاد کرده و ضمن اصرار بر عدم ورود به بحت در این‌باره می‌گوید: « موضوع فاو یک داستانی بود که امروز کسانی آن را طرح می‌کنند که می‌خواهند ضربه ای بزنند و من در پاسخ ندادنم جلوی آن ضربه را می‌گیرم.» او همچنین در پاسخ به این سوال که تبعات طرح مجدد موضوع فاو از سوی برخی افراد چیست؟ می‌گوید: «این افراد می‌خواهند به جایی ضربه بزنند که ما هدف آنها را می‌فهمیم.»
 


دیدگاه کاربران

بنام خدا .بعضی از ما آدمها یا بطور کلی همه ما ، اگر مراقبه نفس نداشته باشیم ، سیر زندگی ما مثل میوه میشود . تا زمانی کال هستیم و حرفهای ناپخته میزنیم . اگر شانس یاری کند و تگرگ و سرمای زندگی فرصت دهد ، رسیده، و حرفهای پخته و سنجیده میزنیم .و اگر ، مراقبه باغبان زندگی نباشد ، می گندیم و بوی گندمان عالَمی را به زحمت و عذاب می اندازد . دعا کنیم که باغبان طبیعت ، پس از رسیدن ، مارا بچیند و بحال خودمان رها نکند .

این حرف سرادر قربانی جالبه :"دشمن مقصر اصلی است نه این بچه ها و آقای صفوی." واقعا این روزها هم در عرصه مدیریت کشوراز نگاه یک جریان، انگار دشمن اصلا مقصر نیست!

خوب اگه هدفی دارند قبل از اینکه دشمن واقعیت رو بگه و توضیح بده شما بفرمایید تا ما نسل سوم هم بفهمیم چه کارهایی کرده اید.
این کارها چقدر به ضرر مملکت و ایرانی ها تمام شده است یا به نفع آنها؟
اصلا چرا بعد فتح خرمشهر جنگ رو ادامه دادید؟ حماقت نبود؟

با سلام
هاشمی از کساتی بود که با اجتهاد های نابجا و شخصی خود بار ها ر بزنگاههای انقلاب آب به آسیاب دشمن ریخته .
یادمان نمیرود امام فرمود اولین ناو امریکایی که وارد شد بزنید و هاشمی شخصا مخالفت کرد و هنوز تاو های امریکایی در خلیج فارس مزاحم هستند ؛ حال آنکه وقتی اولین ناو شوروی را زدیم رفتند که رفتند .
در جریان منتظری نیز مانع از قرائت اعلامیه امام شد و استفاده از حضور محمد هاشمی در ریاست صدا و سیما این کار را کرد . 20 سال بعذ از آن هزینه خود خواهی و مخالفت های نفسانی وی را نظام پرداخت .
در آستانه انتخابات 1376 اولین کسی که بذر تردید و احتمال تقلب و دستکاری مردم را مطرح کرد هاشمی بود و
هزینه های آنرا در فتنه 88 که با نامه 19 خرداد بی سلام و والسلام و تهدید آمیز هاشمی کلید خورد نظام و ملت و شهدای مظلوم بسیج و مردم بیگناه دادند .
راستی نقش هاشمی در نظام چیست که هر روز که پیشتر میرویم واگرایی وی بیشتر و روشنتر میگردد ؟؟!!!

آقا خداییش وسط جنگ همایش اونم دور از میدان جنگ با حضور فرماندهان جنگ یعنی اشتباه و از دست دادن اون همه جوان اگر عراق شب قبل حمله کرده چرا اینها روز بعد رفتن. در از خود گذشتگی و رشادت فرماندهان شکی نیست ولی هر کسی اشتباه میکنه.لطفا سانسور نشده درج کنید.با تشکر