هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 شهريور 1398
ساعت 05:33
به روز شده در :
چهارشنبه 9 ارديبهشت 1394 ساعت 12:25 2015-4-29 12:25:47
شناسه خبر : 209702
روزنامه السفیر لبنان در مقاله‌ای با اشاره به تغییرات گسترده در خاندان حاکمیتی عربستان به دستور شاه سعودی نوشت: ملک سلمان کودتای خود را کامل کرد

تسنیم: روزنامه السفیر لبنان در مقاله‌ای با اشاره به تغییرات گسترده در خاندان حاکمیتی عربستان به دستور شاه سعودی نوشت: ملک سلمان کودتای خود را کامل کرد.

به نوشته این روزنامه بعد از گذشت 3 ماه از آغاز پادشاهی سلمان بن عبدالعزیز، وی ولیعهد خود یعنی مقرن بن عبدالعزیز که برادر ناتنی او نیز بود از ولی عهدی برکنار و محمد بن نایف اولین نوه عبدالعزیز آل سعود بنیانگذار عربستان را جانشین وی کرد.

السفیر همچنین نوشت: سلمان بن عبدالعزیز محمد بن سلمان فرزند خود را جانشین ولی عهد کرد و سفیر عربستان در آمریکا  یعنی عادل الجبیر را به جای سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور که قدیمی‌ترین وزیر خارجه جهان بود منصوب کرد.

به نوشته السفیر این تغییرات در حالی صورت گرفته که عربستان همچنان به جنگ خود علیه یمن ادامه می‌دهد و محمد بن سلمان پسر پادشاه فرماندهی جنگ را به عهده دارد و عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان نیز بلندگوی دیپلماتیک و رسانه‌ای این جنگ است.

پادشاه عربستان سعودی در اقدامی غیرمنتظره دست به تغییراتی گسترده در ترکیب حاکمیت خاندان این کشور زده است و شماری از مقامات از جمله ولی‌عهد و وزیر خارجه را تغییر داد.

پادشاه عربستان چند ماه قبل نیز یکی از بزرگترین تغییرات در  تاریخ این کشور را در خاندان حاکمیتی این کشور اعمال کرده بود.