هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 شهريور 1398
ساعت 21:31
به روز شده در :
سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 ساعت 17:13 2015-4-28 17:13:07
شناسه خبر : 209627

روزنامه آفتاب یزد در گزارشی ضمن حمله به وزیر کشور نوشت:

حالا چهره ها مضطرب تر و نگران تر شده است، حتی از آن زمانی که کورسوهای امیدی پیدا شده بود که شاید این‌بار با تغییر رویه ها و بروز چند حرکت مثبت از سوی وزیر کشور، بتوان آرزومندانه به روند برگزاری انتخابات آتی چشم دوخت . چون می پنداشتیم این‌بار وزیر کشور محکم و باصلابت ایستاده است تا از حقی دفاع کند که مدتها منتظر دفاع شدن از آن بودیم . اینکه اگر فشاری باشد این‌بار وزیر پا پس نکشیده بلکه آمده تا گفتنی ها را بگوید ... اما نه ! ... گویا زیاد خوش بین بودیم . وزیر کشور با آنچه در مجلس و بحث پولهای کثیف گفت و رسانه‌ها را متهم کرد به تحریف حرف هایش بی‌اختیار ما را به یاد روزهایی انداخت که لغو سخنرانی های برخی افراد شاخص در دانشگاه و شهرها و انفعال وزارت کشور، ما را به هراس انداخته بود، به یاد همان روزهایی که انتصاب فرمانداران و برخی استانداران این موضوع را تداعی می کرد که مبادا رویکردها و اعمال فشارهای تندروها و همگامی وزیر با آن سیل، تداوم بیابد. حالا با تسلیم شدن چند باره وزیر کشور و این باردر بحث پولهای کثیف، هراسی دیگر بر دل داریم.
حال سوال این است که با تداوم این روند، اگر فردا روزی، گروهی، سخنرانی کسی را قطع کنند یا حتی قبل از حرف هایش، آن سخنرانی را لغو کنند و یا بخواهند همان بلایی که بر سر علی مطهری در شیراز آمد را بر سرش بیاورند وزارت کشور بازهم سکوت خواهد کرد؟ یا این‌بار شجاعانه می ایستد و تا آخرش پای حرف‌هایی می ایستد که هیچ رسانه ای توان به انحراف کشیدنش را ندارد؟ و وزارت کشور با توجه به آنچه که گذشت، با ادامه این رویه می تواند نوید روزهای خوب برای این وزارتخانه بدهد؟ یا بازهم هراسی است بر دل ما، که آیا این وزارتخانه می‌تواند برنامه‌های آتی خود را بدون عقب‌نشینی انجام دهد؟
محمد صادق جوادی حصار فعال سیاسی در این باره در گفتگو با آفتاب یزد می‌گوید: وزیر کشور همینی است که تا الان نشان داده است و نباید انتظار حرکت انقلابی از او داشت، تعلقاتش نسبت به جریان خاصی است وباید طوری رفتار کند که از مجلس کنونی یا آینده در صورت انتخاب مجدد بتواند بیشترین رای اعتماد را کسب کند." وی اضافه می‌کند:" نوع سلوک سیاسی ایشان اینگونه نیست که بتواند با کسی درگیر شود. حداقلش آن است که ایشان زمانی که رئیس دیوان محاسبات کل کشور بود می‌توانست با تخلفات حوزه‌های مختلف برخی نمایندگان و یا پرونده آقای مرتضوی برخورد کند بنابراین شاکله ایشان طوری نیست که بخواهد با کسی رودررو شود."
 
جوادی حصار می‌گوید: "من بارها گفته‌ام که پاشنه آشیل دولت دو مورد است: وزارت کشور و دوم مذاکرات هسته‌ای، اگر دولت این دو مورد را بتواند ساماندهی کند برنده است و اگر نتواند بازنده خواهد بود." وی ادامه می‌دهد:" این در حالی است که وزارت کشور می‌تواند در مدیریت افکار عمومی در پشتیبانی دولت از مذاکرات هسته‌ای نقش داشته باشد . ناامید کردن، دلسرد کردن، همراهی نکردن مردم و معرفی چهره‌هایی که مردم را به عنوان فرماندار یا بخشدار ناامید کنند همه اینها می‌تواند در عدم پشتیبانی مردم ازدولت نقش داشته باشد."
 
جوادی حصار با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نمی‌توان تغییرات بنیادین در وزارت کشور ایجاد کرد می‌گوید: "دولت باید در وزارت کشور اعمال نظر کند و مصوباتی را در هیئت دولت بگذارد تا وزارت کشور را مکلف به اجرای آن مصوبات کند ." وی تاکید می‌کند: اگر هیئت دولت تصمیم می‌گیرد فلان اقدامی صورت بگیرد همزمان با آنکه آن تصمیم به وزارت کشور ابلاغ می‌شود از طریق رسانه ها افکار عمومی در جریان امر قرار بگیرد تا وزارت کشور آن را انجام دهد."
 
اما حال باید دید که آیا دولت در این برهه حساس می خواهد تا با نظارت قوی تر بر وزارت کشور که بخش سیاست داخلی اش را در برمی گیرد اندکی از هراس های آتی در روند اجرای انتخابات را بکاهد یا هنوز هم باید نگران این بود که وزارت کشور گاه گاهی مثبت و در بخش هایی کجدار و مریز و تحت تاثیر اعمال فشارها رفتار خواهد کردو وای به روزی که کجدار و مریز عمل کردن وزارت کشور در نحوه برگزاری انتخابات باشد چراکه این بار عقب نشینی و کوتاه آمدن نه در صحن مجلس ونه در برخی انتصابات است بلکه در سرنوشت مردمی است که روزهای آینده‌شان وصل است به همین انتخابات! و آن هنگام است که دیگر هیچ عذرخواهی چه از طرف وزیر باشد و یا از طرف رسانه‌ها! بخشودنی نیست .