هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 تير 1398
ساعت 18:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 ارديبهشت 1394 ساعت 12:30 2015-4-27 12:30:21
شناسه خبر : 209447
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مسئولین ما به خاطر ملاحظاتی که در گذشته داشتند در خصوص عربستان حرفی نمی‌زدند، تاکید کرد: با حملات عربستان به یمن چهره خائنانه آل سعود مشخص شد و مسئولان باید ملاحظه‌کاری گذشته را کنار بگذارند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مسئولین ما به خاطر ملاحظاتی که در گذشته داشتند در خصوص عربستان حرفی نمی‌زدند، تاکید کرد: با حملات عربستان به یمن چهره خائنانه آل سعود مشخص شد و مسئولان باید ملاحظه‌کاری گذشته را کنار بگذارند.

فارس: سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز در ششمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه «باقرالعلوم» که در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله(عج) تهران برگزار شد، گفت: پیشرفت علمی‌مان باید اسلامی باشد و اگر این نباشد در مسیر انقلاب اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه جهاد علمی باید دغدغه مشترک و مهم هر نیروی انقلابی باید باشد، اظهار داشت: دغدغه همه پاسداران و مومنین انقلابی پیشرفت انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب است.

وی ادامه داد: در هر دوره‌ای مطالبی مهم است که در حال حاضر جهاد علمی باید مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: انقلاب اسلامی محدود به عرصه های داخلی نمی شود، دینی بودن و ماندن، مردمی و بودن و ماندن، استقلال از شرق و غرب و فراملی بودن از انتظارات رهبری است.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه آرمان انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است تصریح کرد: در حال حاضر با این آرمان فاصله داریم.

وی امنیت و سلامت جامعه را دو مساله بسیار مهم و دو الزام قطعی برای پیشرفت هر جامعه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: ما از آن عبور کرده ایم و البته این موضوع به معنای این نیست که در این حوزه تلاش نکنیم.

فرمانده کل سپاه گفت:‌ درگیری‌های نظامی و دفاعی که در دهه اول انقلاب شاهد آن بودیم به لطف خدا کمتر شده و از آن گذر کردیم،مانند جنگ تحمیلی. در دهه دوم و سوم انقلاب نیز مشکلات امنیتی داشتیم که از آن نیز گذر کردیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه نیازمند حرکت جهادی در عرصه های فرهنگی سیاسی اقتصادی و علمی هستیم تاکید کرد: حرکت غیر جهادی ما را به هدف نمی‌رساند.

وی مخالف داشتن را از ویژگی های حرکت های جهادی دانست و اظهار داشت: حرکت های جهادی باید برای خدا و خالصانه و با تلاش باشد، بعنوان مثال در بحث بودجه مخالفت هایی را که مانع رسیدن بودجه به امور تحقیقاتی می شود باید بشناسیم و با آن مقابله کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی دو بعد بیرونی و داخلی دارد گفت:  بعد بیرونی انقلاب اسلامی بخوبی جلو می‌رود و موتور محرکه بعد بیرونی انقلاب اسلامی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی است، نقش ما در داخل مقاومت و ایستادگی است و مخالفت‌هایی که با ما می‌شود بخاطر همین ایستادگی است.

سرلشکر جعفری ادامه داد: هر روز شاهد تقویت ابعاد و قدرت انقلاب اسلامی در بیرون هستیم و دشمنان و در راس آنها آمریکا آن را پذیرفته‌اند و به آن تن داده اند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز عربستان خائن دقیقا پا جای پای اسرائیل و صهیونیست گذاشته است. در حال حاضر مخالفین انقلاب اسلامی روزبه روز شفاف‌تر می‌شوند و دیگر نمی‌توانند پشت نقاب نفاق پنهان شوند.

جعفری تاکید کرد: امروز عربستان با بی‌شرمی و وقاحت، ملتی را که به دنبال نفی نظام سلطه است، بمباران و قتل عام می‌کنند.
وی با بیان اینکه مسئولین ما به خاطر ملاحظات جمهوری اسلامی در گذشته در خصوص عربستان حرفی نمی زدند، تاکید کرد: حالا که این حملات صورت گرفته باید این ملاحظات شکسته شود. امروز آل سعود در معرض اضمحلال و سقوط است.

وی تصریح کرد: موج اول انقلاب اسلامی موجب فروپاشی کمونیسم شد و موج های بعدی ان شاالله سقوط آل سعود را در پی خواهد داشت.
سرلشکر جعفری با اظهار تاسف از اینکه برخی پیشرفت را بدون پسوند اسلامی بودن یا با الگوهای غربی می دانند، تاکید کرد :این ییشرفت، پیشرفت ناقصی است.دیدگاه کاربران

عربستان از مدتها قبل جنگ علیه ایران را شروع کرده از حمایت مالی از گروههای تروریستی مانند ریگی و منافقین گرفته تا لجن پراکنی رسانه ای مثل العربیه وامثالهم

خداوند حافظ حافظان ایران ،انقلاب و مردم باد . آمین