هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 فروردين 1394 ساعت 23:22
دوشنبه 24 فروردين 1394 23:22 ساعت
2015-4-13 23:22:44
شناسه خبر : 207943
یک سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا مدعی شد که تفاهم اولیه به دست آمده میان ایران و 1+5 فاقد شفافیت لازم در مورد موضوعات مهم کلیدی و همه جزییات است.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، ریچارد بلومنتال، سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا و از حامیان طرح کنگره برای بررسی هرگونه توافق احتمالی با ایران، در این‌باره اظهار کرد: هرچه بیش‌تر تفاهم به دست آمده را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ احتمال کم‌تری را برای دستیابی به توافق احساس می‌کنیم.
 
او با اشاره به اظهارات اخیر مقام معظم رهبری در مورد برداشته شدن یک‌باره همه تحریم‌ها گفت: در حالی‌که باراک اوباما به ما اعلام کرد که تحریم‌ها علیه ایران تا هنگامی که محدودیت‌ها به طور کامل علیه برنامه هسته‌ای ایران اعمال شود لغو نخواهند شد رهبری ایران خواسته تا هم‌زمان با توافق همه تحریم‌ها به یک‌باره لغو شوند.
 
سناتور بلومنتال، یکی از هشت سناتور جمهوری خواه کنگره است که از طرح سناتور باب کورکر، برای بررسی 60 روزه توافق ایران توسط نمایندگان کنگره حمایت کرده است.
 
او تصریح کرد: هیچ گونه صراحت و شفافیتی در مورد لزوم اجرای محدودیت‌ها و بازرسی‌ها در تفاهم لوزان وجود ندارد. هرگونه توافق و یا قانونی در صورتی که فاقد صراحت و الزام کافی باشد، ارزشی ندارد.
 
این سناتور آمریکایی هم‌چنین گفت: فکر می‌کنم در مورد چیزی که آن را تفاهم‌نامه می‌خوانند بیش از آن‌که پاسخ وجود داشته باشد باعث به وجود آمدن سوالات زیادی نیز شده است و به همین دلیل معتقدم که کنگره باید در این‌باره نقش خود را ایفا کند.
 
قرار شده است سناتور باب کورکر، رییس کمیسیون روابط خارجی کنگره، فردا، سه‌شنبه طرح 60 روزه بررسی توافق با ایران را برای تصویب به کنگره بدهد.