هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 21:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 21 شهريور 1388 ساعت 13:15
شنبه 21 شهريور 1388 17:45 ساعت
2009-9-12 13:15:29
شناسه خبر : 20792
در حالي که تجربه نمازجمعه 26 ت

نمازجمعه این هفته تهران که مقارن با روز قدس است، توسط هاشمی رفسنجانی اقامه نخواهد شد و احتمالاً سید احمد خاتمی امامت جمعه را برعهده دارد.

به گزارش رجانیوز، در حالی که برخی رسانه‌ها از حدود 3 هفته قبل خبر داده بودند که نمازجمعه روز قدس به‌مانند سال‌های گذشته توسط حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی اقامه می‌شود، خبرنگار ما کسب اطلاع کرد به‌دلیل حواشی نمازجمعه روز 26 تیر تهران و احتمال تکرار آن در نمازجمعه روز قدس، از هاشمی برای اقامه نمازجمعه دعوت نخواهد شد.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که از حدود 10 روز پیش، سایت‌های جریان برانداز تبلیغات گسترده‌ای برای حضور در راهپیمایی روز قدس با نمادهای سبز و تبدیل تظاهرات مردمی در حمایت از آرمان فلسطین به تجمع سیاسی جریان شکست‌خورده انتخابات را مطرح کرده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی در خطبه‌های نمازجمعه روز گذشته تهران با تأکید بر اینکه روز قدس نماد وحدت است، هوشیاری مردم در قبال اقدامات تفرقه‌افکنانه را خواستار شده بودند.

بر این اساس، در حالی که تجربه نمازجمعه 26 تیر هاشمی رفسنجانی و تبدیل شدن حاضران در نماز به دو طیف و اظهار شعارهای تند علیه یکدیگر موجود است، تصمیم قطعی برای عدم دعوت از وی گرفته شده و احتمالاً نمازجمعه این هفته را حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی اقامه خواهد کرد.