هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 فروردين 1394 ساعت 00:06
دوشنبه 24 فروردين 1394 00:05 ساعت
2015-4-13 00:06:02
شناسه خبر : 207782
وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای نسخه ایالات متحده توافق ایران را معتبر و دقیق توصیف کرد.
به گزارش تسنیم،‌ «جان کری» در مصاحبه با شبکه ای بی سی آمریکا گفت نسخه آمریکایی توافق ایران معتبر و دقیق است.
 
وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوال خبرنگار ای بی سی مبنی بر اینکه آیا توافقی در خصوص اینکه تحریم ها چه زمانی لغو خواهد شد، وجود دارد، گفت: واقعیت هایی که پارامترها بر اساس آن پایه گذاری شده است، واقعی هستند. روز گذشته روس ها بیانیه ای را منتشر کردند که اعلام کرد، فکت شیت یا واقعیت هایی که از سوی آمریکا اعلام شده، اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد است.
 
وی با بیان اینکه تحریم ها علیه ایران به صورت مرحله‌ای تعلیق خواهند شد گفت: من پای تمام واقعیت‌هایی که گفته‌ام خواهم ایستاد.
 
جان کری در ادامه گفت: تهران در زمانی که توافقنامه موقت هسته ای نیز در سال 2013 میلادی حاصل شد، تفاسیر مختلفی را از آن توافق ارائه کرد. ولی زمانی که نوبت به اجرای توافقنامه رسید، توافقنامه ای که اجرا شد، توافقنامه ای بود که ما بیان کرده بودیم. تا آنجا که به ایران مربوط است ایران به تمام ملزومات توافق پایبند بوده است.
 
کری در ادامه اظهار داشت: به منظور دستیابی به یک توافق کامل، مذاکره کنندگان باید برخی زمینه ها را که هنوز به روشنی حل و فصل نشده، به پایان برسانند. البته وزیر خارجه آمریکا به این زمینه ها اشاره ای نکرده است.
 
وی در پایان ضمن اشاره به با توجه به تفاسیر ارائه شده از سوی ایران در خصوص زمینه های کلیدی توافق افزود: ما درک کامل خود را از این توافقنامه ارائه خواهیم کرد. اگر تفاهم و درکی وجود نداشته باشد، ما هیچ توافقی را امضا نخواهیم کرد.