هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مهر 1399
ساعت 22:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 فروردين 1394 ساعت 17:30
يكشنبه 23 فروردين 1394 17:26 ساعت
2015-4-12 17:30:44
شناسه خبر : 207763
 بدحجابی و مقابله با بدحجابان، امر به معروف زنان و خوانندگان، ماجرای ورود زنان به ورزشگاه‎ها، حمله شدید و حتی بعضا توهین‎آمیز به منتقدین و مواردی شبیه به این، تیرهایی مشقی است که در زمان انفعال جریان اعتدالی در عرصه سیاسی کشور از ترکش راهبران این جریان رها شده است تا شاید اذهان و افکار را به سمتی دیگر منحرف کرده و ماجرای این  انفعال خاتمه یابد.
بدحجابی و مقابله با بدحجابان، امر به معروف زنان و خوانندگان، ماجرای ورود زنان به ورزشگاه‎ها، حمله شدید و حتی بعضا توهین‎آمیز به منتقدین و مواردی شبیه به این، تیرهایی مشقی است که در زمان انفعال جریان اعتدالی در عرصه سیاسی کشور از ترکش راهبران این جریان رها شده است تا شاید اذهان و افکار را به سمتی دیگر منحرف کرده و ماجرای این انفعال خاتمه یابد.

گروه سیاسی – رجانیوز:  بدحجابی و مقابله با بدحجابان، امر به معروف زنان و خوانندگان، ماجرای ورود زنان به ورزشگاه‎ها، حمله شدید و حتی بعضا توهین‎آمیز به منتقدین و مواردی شبیه به این، تیرهایی مشقی است که در زمان انفعال جریان اعتدالی در عرصه سیاسی کشور از ترکش راهبران این جریان رها شده است تا شاید اذهان و افکار را به سمتی دیگر منحرف کرده و ماجرای این  انفعال خاتمه یابد.

به گزارش رجانیوز اما به نظر می‎‎رسد این جریان در روزهای اخیر به دلیل دو موضوع بسیار مهم به حدی زیر سوال رفته و تحت فشار افکار عمومی است که امروز همه چهره‎های شاخص این جریان به میدان آمدند تا با طرح ملغمه‎ای از همه این موارد، ساعاتی و حتی چند روزی بتوانند افکار مخاطبان خود و افکار عمومی را به سمت و سویی غیر از مذاکرات منفعلانه لوزان و تجاوز شنیع سعودی‎ها به دو نوجوان ایرانی منحرف کنند.

امروز در همایشی که به بهانه بزرگداشت بانوی انقلاب اسلامی خانم خدیجه ثقفی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی انتقادات تندی را به منتقدین وارد کرده و باز هم به بهانه روز زن موضوعات مناقشه برانگیزی چون موضوع امر به معروف، نهی از منکر، حضور زنان در جامعه و مسائلی تکراری از این دست را مورد توجه و اشاره قرار دادند تا به نحوی سوژه‎ای جدید به رسانه‎ها برای فرار از فشار مطالبات مرتبط با مذاکرات لوزان و همچنین سکوت در قبال تخاصم عربستان با ایران بیابند.

این در حالی است که پیش از این نیز سابقه چنین راهبرد رسانه‎ای پس از توافق ژنو و حتی پس از انتقادات گسترده در قبال نحوه توزیع سبد کالا در دستور کار دولت قرار گرفته بود که با حمله شدید به منتقدین، فضای گفتگوها و بحث‎ها به سمتی غیر از موضوع هسته‎ای و یا سبد کالا کشیده شود.

امروز نیز هاشمی رفسنجانی همین رویه را در پیش گرفت و گفت: « اگر بعضی خشکه‌مقدس‌ها یا دلواپس‌ها گاهی اذیت هایی می‌کنند همان‌هایی هستند که قبلا هم امام را اذیت می کردند اما همه به خوبی می دانیم که جامعه این خانواده را قبول دارند.»

هاشمی در بخشی دیگر از سخنانش افزود:‌ البته که توجه به فروع دین جزو واجبات است و حجاب زنان و نوع پوششان در جامعه دارای اهمیت است اما نباید بقیه مسائل از جمله ظلم‌ها، زندان‌های بی‌جا، سرکوب ها و حقوق ضایع شده مردم را فراموش کنیم.

روحانی هم سخنانی شبیه به این را امروز مطرح کرد. وی که درباره امر به معروف و نهی از منکر سخن می‎گفت عنوان داشت: مرد و زن در کنار هم در مسائل اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر هستند. هرچند متأسفانه در جامعه امروز نهی از منکر را فقط و فقط در بعضی از خیابان‌ها آورده‌اند آن هم علیه زنان و بس.

روحانی گفت: امروز بزرگترین منکر ما بیکاری در جامعه است. امروز بزرگترین معروف توسعه کشور است. امروز بزرگترین منکر کم آبی و بی‌آبی است. چطور شد مقام این منکر و معروف این‌قدر پایین آمد؟ چه کسی منکر و معروف را به چند فرع اسلامی تنزل داد؟

به نظر می‎رسد سرنوشت نامشخص مذاکرات لوزان و از سوی دیگر فشار افکار عمومی برای انتشار جزئیات توافق صورت گرفته با 1+5 درکنار مطالبه از دولت برای واکنش جدی به تعرض سعودی‎ها به دو نوجوان ایرانی، فضایی را برای دولت ایجاد کرده که باز هم جریان اعتدال را به سمت باز کردن جبهه‎های جدید رسانه‎ای برای انحراف افکار از این موضوعات اصلی وادار کرده است.

اما نکته مهم آنجاست که اینبار این دو موضوع آنچنان مهم، فراگیر و اجتماعی شده است که امکان فرار را به این جریان سیاسی نخواهد داد.

 دیدگاه کاربران

اگه بعد دو هفته ملت ايران نميفهميدن جريان تعرض به دو نوجوان را شرط ميبندم دولت روش سرپوش ميذاشت

بفرمایید فرهنگ فروشی و دین فروشی و انقلاب فروشی منکر است یا معروف؟ بستن با کدخدای بی خدا چه حکمی دارد؟ عکس گرفتن با فتنه گران و پای انها را به کابینه باز کردن چگونه است؟ تریلیاردر های تحقیرکننده مردم را وزیر و مشاور کردن چگونه است؟ ...

دست از این اراجیف بردارین. توافق لوزان دلیل نمیشه که مسئولان کشور در امور دیگه مملکت حرفی نزنن.

کلا چند درصد سخنرانی آقای هاشمی به بانوی انقلاب ارتباط داشت؟!!!!!؟ انگاری همایش تمجید از جناب هاشمی بوده.
ضمنا ایشون به آقای حسن مصطفوی لقب علامه دادند. با این کارها ارزش کلمات رو پایین میارید ، نه شان خودتون و همفکراتون رو. علامه یعنی آیات حسن زاده و جوادی آملی . نه ....
نکته دیگه
اینقدر رای مردم و ... نکنید جناب هاشمی. این رای مردم است که به شما نه گفته.

هاشمی وروحانی:
با این حرف ها میخواهند حواس مردم را ازآبروی رفته پرت کنند!!!!!!!!!!!!
اینا میخوان مردم به جای توجه به فاجعه فرودگاه جده توسط دوستان حاج آقااتفاق افتاده......
وبه جای انتشار گذاره برگ از لوزان به یک موضوع کاملا پوچ وبی ارزش توجه کنند .......
اما مردم ما کاملا هوشیارند وبا طرح اینگونه مزخرفات اغفال نمی شوند

اما نکته مهم آنجاست که اینبار این دو موضوع آنچنان مهم، فراگیر و اجتماعی شده است که امکان فرار را به این جریان سیاسی نخواهد داد.

oخو ب جناب روحانی این معروفو منکرهایی که نام بردی به شما برمی گردد. حاضری قبول کنی یا می گیریمون به فحش و ناسزا؟ ما مردمیم و حد امر به معروف و نهی... برامون همون تذکر به بد حجابا و بیغیرتا و گرونفروشهاست.

یکی به من بگه کم آبی چطور منکر شده؟
مگه کم آبی معضل نیست؟
مشکل اقتصادی هم معضله؟
چطور میشه؟!!!!!!!!
منکر یعنی کار زشت و ناپسندی که به موجب اون عذاب اخروی در نظر گرفته شده و قطعا عواقب دنیوی هم داره ولی اینکه کم آبی یه منکر حساب میشه من موندم؟!!!
البته قطعا منظور جناب ایشان این بوده که اصرافی که باعث کم آبی بشه منکر حساب میشه! (فتأمل)

همایش در خصوص همسر امام(ره) هست بیاد در مورد سیاست خارجی صحبت کنه؟
این هم از اوون انتقادهای بی جای شما دلواپسان است.
لازم به ذکر است ایشان روزهای گذشته در خصوص تعرض سعودی ها صحبت کردند

وقتی درس کربلا تعامل و مذاکره میشود کم آبی هم منکر میشود.لابد تابستان هم گرما ی تیر ماه و زمستان هم سرمای شدید منکر خواهد بود .ولی فتنه 88 منکر نیست دروغ تقلب منکر نیست . چون منکر نیست به یکی از سران فتنه پیام تسلیت فرستاده شد. خدایا بتو شکایت می بریم

به کوری چشم رجانیوز، هاشمی خاتمی روحانی دوستتون داریم

خوب شد حاج آقا فرمودند، آخه تا حالا فکر میکردیم مسببن ماجرای مک فارلین و ... خون به دل امام کرده اند.

از حجت الاسلام هاشمی بپرسید که ماجرای مک فارلین و مجمع عقلا (سفهاء) و سرپیچی از توصیه امام در زدن ناو آمریکایی و قوم و خویش گرایی در مناصب حکومتی چطور؟؟؟؟ اینها امام را اذیت نکرد؟؟

از منکرات بزرگ "توافق بد" است که باید نهی منکر شود و از همینجا میگوییم: در صورتیکه به خطوط قرمز ما چه از جانب استکبار و چه از جانب دم خروس های داخلی تعرضی شود باید منتظر 9 دی هسته ای از جانب ملت باشند