هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 اسفند 1393 ساعت 01:30
سه شنبه 26 اسفند 1393 01:30 ساعت
2015-3-17 01:30:53
شناسه خبر : 205717
یک سناتور تندروی جمهوریخواه آمریکا نامزد آتی ریاست جمهوری این کشور را فردی نامید که نباید پذیرای توافق هسته‌ای با ایران باشد.
به گزارش فارس، «تد کروز» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس امروز دوشنبه در سخنرانی اظهار داشت که نامزد بالقوه کاخ سفید که اشتیاق گفتن «خیر» به توافق با ایران و برنامه‌های هسته‌ای رو به بهبود این کشور را ندارد مناسب سمت ریاست جمهوری آمریکا نیست.
 
به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» تد کروز از شرکت کنندگان حاضر درخواست کرد تا نامزدهای ریاست جمهوری آتی آمریکا را در این زمینه تحت فشار قرار دهند.
 
کروز در این باره افزود:« از دیدگاه من نامزد ریاست جمهوری که به این درخواست پاسخ مثبت ندهد، مناسب سمت فرمانده کل قوای مسلح کشور نیست.»
 
تد کروز در بخشی دیگر از سخنان خود با میان کشیدن ماجرای رسیدگی به پایان بخشیدن به تحریم‌های ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد که چنین ماجرایی رییس جمهور  آینده آمریکا را به بکارگیری واکنش نظامی علیه ایران سوق خواهد داد.
 
وی تاکید کرد که رییس جمهور وقت آمریکا در سال 2017 چاره‌ای جز استفاده از گزینه نظامی علیه ایران هسته‌ای ندارد.
 
به گزارش سی‌ان‌ان ،تد کروز همچنین افزود:« مایلیم از همه گزینه‌ها  چون تحریم و موارد دیگر استفاده کنیم. اما اگر رییس جمهور این ابزارها را از رییس جمهور بعدی سلب کند، کشور در موضع بدی قرار می‌گیرد.»


کلیدواژه ها »