هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 17:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 16:55
دوشنبه 18 اسفند 1393 16:51 ساعت
2015-3-9 16:55:42
شناسه خبر : 204950
نخستین همایش و کارگاه آموزشی "نقش هنرمندان در جنگ اقتصادی کنونی" برگزار می‌شود / اولین همایش و کارگاه آموزشی "نقش هنرمندان در جنگ اقتصادی کنونی" روز سه‌شنبه ۱۹ اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع در خیابان سمیه برگزار می‌شود
 
به گزارش «نسیم»، دکتر وحید یامین پور، رییس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی (وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی) از برگزاری اولین همایش و کارگاه آموزشی با عنوان "نقش هنرمندان در جنگ اقتصادی کنونی" در تالار سوره مهر حوزه هنری در روز سه شنبه، 19 اسفندماه از ساعت 15 تا 17 خبر داد.
 
به گفته یامین پور این همایش و کارگاه آموزشی با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی و مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی و با حضور هنرمندان و هنرجویان علاقه مند برگزار می‌گردد.
 
دکتر یامین پور در توضیح علت برپایی این برنامه گفت: در شرایطی که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کشور با هجمه و "جنگ تمام عیار" اقتصادی دشمنان انقلاب و ملت اسلامی مواجه است، لازم است همه اقشار و گروه‌ها ضمن پیدا کردن سنگر خود در این رزم، به ایفای نقش موثر بپردازند.
 
وی ادامه داد: براساس مقدمه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی (ابلاغیه مقام معظم رهبری مدظله العالی) در 29 بهمن 1392، اقتصاد مقاومتی الگویی برگرفته از فرهنگ انقلابی و اسلامی است و به همین جهت هنرمندان در ترویج گفتمان و تقویت فرهنگ اقتصادی مورد نظر در جهت تقویت نظام اقتصادی کشور و مقابله با خصومت‌های اقتصادی دشمنان نقش و وظیفه سنگینی بر عهده دارند که در این برنامه تلاش می‌شود به شکلی ملموس‌تر الگوی نقش آفرینی هنرمندان در این حوزه تبیین شود.
 
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی در خصوص جزییات این برنامه گفت: در این برنامه تقریبا دو ساعته آقایان دکتر حجت‌الله عبدالملکی (استاد دانشگاه و صاحب نظر در حوزه اقتصاد مقاومتی) و دکتر علی جعفری (استاد دانشگاه و متخصص حوزه فرهنگ، ارتباطات و رسانه) سخنرانی خواهند نمود. همچنین در پایان این برنامه از برخی از هنرمندان فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله آقایان امید قالیباف (خبرنگار واحد مرکزی خبر)، حامد زمانی (خواننده و موسیقی دان)، میلاد عرفان‌پور (شاعر)، قاسم رستم‌پور و خانم عذرا کریمی (گرافیست)و ... تقدیر و برخی از آثار ایشان به نمایش در خواهد آمد. این برنامه در تالار سوره مهر حوزه هنری، واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌گردد.