هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 تير 1398
ساعت 23:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 اسفند 1393 ساعت 16:59 2015-3-7 16:59:43
شناسه خبر : 204716
خط تولید انبوه اتوبوس‎های ایرانی «درسا» با قابلیت صادرات در بازارهای جهانی در شرایط تحریم و با بکارگیری توان فنی داخلی کشور رونمایی شد.
خط تولید انبوه اتوبوس‎های ایرانی «درسا» با قابلیت صادرات در بازارهای جهانی در شرایط تحریم و با بکارگیری توان فنی داخلی کشور رونمایی شد.
گروه اقتصادی – رجانیوز:  اتوبوس «درسا» که بصورت کاملا بومی طراحی و تولید شده است، از هفته گذشته و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد فاز تولید انبوه شده است.
محمدرضا نعمت‌زاده امشب پس از بازدید از بخش‌های مختلف شرکت اتوبوس‌سازی عقاب‌افشان_اسکانیا در سمنان، در آیین رونمایی از خط تولید انبوه اتوبوس جدید «درسا» اظهار داشت: این شرکت اتوبوس‌سازی استانداردهای ساخت اتوبوس را به خوبی رعایت کرده که این موضوع نکته بسیار مهمی است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اتوبوس‌های شرکت عقاب‌ افشان اسکانیا ‌استانداردهای محیط زیستی را نیز داراست، تصریح کرد: این اتوبوس‌ها گزینه مناسبی برای صادرات است ولی برای عرضه اتوبوس به بازارهای جهانی باید تمام استانداردهای لازم را داشته باشد.‌
 
نعمت‌زاده با اشاره به اینکه این شرکت در تلاش است تا ساخت اتوبوس‌های خود را صددرصد بومی و در تمام مراحل ساخت از متخصصان داخلی و بومی استفاده کند، بیان کرد: در حال حاضر، اتاق اتوبوس‌های عقاب افشان اسکانیا به طور کامل ساخت داخل است و تنها نیروی محرکه این اتوبوس‌ها از خارج وارد می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این اتوبوس‌ها قرار است به بازارهای جهانی عرضه شود و با رقبای بین‌المللی رقابت کند، توضیح داد: برای جلب‌ توجه مشتریان جهانی به این اتوبوس‌ها، ضمن رعایت کیفیت بالا در ساخت آن‌ها باید از نظر زیبایی، راحتی و طراحی در بهترین شکل ممکن قرار داشته باشد.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان از مسئولان استان سمنان خواست تا از این شرکت اتوبوس‌سازی حمایت کنند؛ چرا که با رشد این شرکت‌ها در کشور اقتصاد رونق پیدا خواهد کرد و مشکلات اشتغال‌زایی رفع می‌شود.
 
شایان ذکر است تاکنون تولیدات اتوبوس‎های تولیدی این شرکت به کشورهای مختلف آسیایی، افریقایی و حتی اروپایی صادر شده است.