هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 14:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 اسفند 1393 ساعت 19:35
چهارشنبه 13 اسفند 1393 19:33 ساعت
2015-3-4 19:35:59
شناسه خبر : 204448
لزومی ندارد رای هر پرونده‌ای را رسانه‌ای کنیم، اما مطئمن باشید با متخلفان برخورد جدی داشتیم که آنها دیگر جرات نکنند این کار را تکرار کنند.
واکنش رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به انتقادها:

نمی‌خواهیم چهره فوتبال را خراب کنیم

لزومی ندارد رای هر پرونده‌ای را رسانه‌ای کنیم، اما مطئمن باشید با متخلفان برخورد جدی داشتیم که آنها دیگر جرات نکنند این کار را تکرار کنند.

گروه ورزش : افزایش بد اخلاقی ها در حوزه فوتبال ایران و فضای ملتهب میان چهره های فوتبالی باعث شد کارشناسان و صاحبنظران برخورد منفعلانه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال را عامل این اتفاقات قلمداد کنند اما علی رغم این انتقادها قاضی محمدزاده معتقد است نمی توان با سر و صدا و جنجال سازی فضای حاکم بر فوتبال را تغییر داد. رئیس کمیته اخلاق در دفاع از عملکرد خود می گوید:« فضای قضاوت نباید گرفتار جنجال سازی و بزرگ نمایی های کاذب قرار گیرد به همین منظور ترجیح می دهیم به جای حضور در رسانه ها و جنجال سازی و مصاحبه های سریالی تصمیمی اخذ کنیم که دیگر بداخلاقی تکرار نشود.»

-  این روزها انتقادها از کمیته اخلاق شدت گرفته، برخی معتقدند که کمیته اخلاق نتوانسته در کنترل بی انضباطی ها ایفا کند، افزایش درگیری ها فضای فوتبال را به شدت تحت تاثیر قرار داده؟

* این کمی بی‌انصافی است و چنین چیزی صحت ندارد. ما تا حالا به جز چند مورد تمام پرونده‌هایی که زیر دستمان بوده، حکم آن را اعلام کرده‌ایم ولی دلیل ندارد آن را رسانه‌ای کنیم. ما نمی‌خواهیم چهره فوتبال را خراب کنیم و به همین دلیل هم خیلی از حکم‌ها را رسانه ای نمی‌کنیم.

- اما عدم اطلاع رسانی به موقع این ذهنیت را به وجود می آورد که کمیته اخلاق منفعلانه عمل می کند؟ مثلا سرنوشت پرونده شکایت درخشان و سعداوی به کجا رسید، یا داستان اظهارات رحمتی، نکونام و کعبی علیه امیر قلعه نویی و بسیاری از پرونده های دیگر که نتیجه رسیدگی به آن معلوم نیست؟

*ما هفته گذشته آقای درخشان را به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آوردیم ولی آقای سعداوی به خاطر آب و هوای بد اهواز نتوانست به تهران بیاید. به همین دلیل با درخواست طرفین جلسه را دو هفته به تعویق انداختیم و انشاالله خیلی زود حکم آن را صادر می‌کنیم . درباره پرونده های دیگر هم داستان از همین قرار است ما ماجرای رسیدگی را رسانه ای نمی کنیم چون همین کار جنجال ساز می شود.

- نمونه دیگری که منتقدان از آن گلایه دارند بلاتکلیفی پرونده بازیکنان متخلف سرباز فرار است در صورتی که شما وعده داده بود این موضوع را به سرعت پیگیری می کنید؟

* متاسفانه رای ما آماده است ولی هنوز رای شکایت بازیکنان سرباز به دیوان عدالت اداری از سازمان نظام وظیفه اعلام نشده است و به همین دلیل هم ما در اعلام حکم دست نگه داشته ایم. فراموش نکنید که ما اگر رای بدهیم، احتمال دارد رای دیوان عدالت اداری متناقض با رای ما باشد در آن صورت اقتدار کمیته اخلاق زیر سوال می‌رود.

- ماجرای پرونده های مرتبط با دلالی و فساد به کجا رسید؟ در این باره چرا اطلاع رسانی نمی کنید؟

* لزومی ندارد رای هر پرونده‌ای را رسانه‌ای کنیم، اما مطئمن باشید با متخلفان برخورد جدی داشتیم که آنها دیگر جرات نکنند این کار را تکرار کنند.