هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 اسفند 1393 ساعت 18:29
سه شنبه 12 اسفند 1393 18:24 ساعت
2015-3-3 18:29:30
شناسه خبر : 204352
اختلاف قدیمی و دیرینه امیر قلعه نویی و عادل فردوسی پور در هفته های اخیر دوباره اوج گرفته تا جایی که امیر قلعه نویی به همراه وکیلش راهی دادسرای فرهنگ و رسانه شدند و با تقدیم شکوائیه ای به مرجع قضایی از تهیه کننده و مجری برنامه 90 به صورت رسمی شکایت کردند.
خط و نشان سرمربی استقلال و ارسال احضاریه برای تهیه کننده 90

فردوسی پور شکایت نکرد، قلعه نویی تهدید کرد!

اختلاف قدیمی و دیرینه امیر قلعه نویی و عادل فردوسی پور در هفته های اخیر دوباره اوج گرفته تا جایی که امیر قلعه نویی به همراه وکیلش راهی دادسرای فرهنگ و رسانه شدند و با تقدیم شکوائیه ای به مرجع قضایی از تهیه کننده و مجری برنامه 90 به صورت رسمی شکایت کردند.

رجانیوز- گروه ورزش : اختلاف قدیمی و دیرینه امیر قلعه نویی و عادل فردوسی پور در هفته های اخیر دوباره اوج گرفته تا جایی که امیر قلعه نویی به همراه وکیلش راهی دادسرای فرهنگ و رسانه شدند و با تقدیم شکوائیه ای به مرجع قضایی از تهیه کننده و مجری برنامه 90 به صورت رسمی شکایت کردند.

 

البته این نخستین شکایت از عادل فردوسی پور در این دادگاه نبود پیش از این محمد رویانیان هم برای طرح شکایت از فردوسی پور به همین دادسرا مراجعه کرده بود اما این بار داستان متفاوت تر از قبل است چون قلعه نویی می خواهد به هر قیمتی که شده فردوسی پور را محکوم کند.

 

با جدی شدن ماجرای شکایت سرمربی استقلال از مجری برنامه تلویزیونی 90 ، فردوسی پور نیز به اصرار نزدیکانش تصمیم گرفت برای اعاده حیثیت از جایگاه خود از قلعه نویی به خاطر اظهارات خلاف واقع‌اش درباره او و اعضای خانواده اش به ویژه اتهاماتی که به امیر فردوسی پور وارد شده بود شکایت رسمی کند اما به محض اطلاع مدیران ارشد رسانه ملی از این تصمیم تماس ها با فردوسی پور برقرار شد که از این حرکت صرفنظر کند چون این اقدام جایگاه وی را مخدوش خواهد کرد.

 

پس از این فعل و انفعالات تهیه کننده برنامه 90 از اقدام به طرح شکایت علیه قلعه نویی موقتا صرفنظر کرد تا جنجال بیشتر از این اوج نگیرد اما طرف مقابل بدون در نظر گرفتن این اقدام مثبت به حقانیتش اصرار ورزید و امیر قلعه نویی تاکید کرد فردوسی پور را با حکم قضایی محکوم خواهد کرد و به اصلاح معروف سر جایش می نشاند!

 

در این بین بسیاری از چهره های شناخته شده برای پادرمیانی وارد عرصه شدند اما قلعه نویی به هیچ یک از این درخواست ها توجه نکرد تا نشان دهد چه کینه سنگینی از فردوسی پور به دل گرفته که تنها با محکومیت وی می تواند خود را آرام کند. گفته می شود قلعه‌نویی در محفلی دوستانه گفته است که از حق خود نمی‌گذرد. او به دوستان خود گفت: «این بار کوتاه نمی‌آیم. تا آخرش هستم. او هر کاری که دلش می‌خواهد می‌کند و کسی هم جلودارش نیست.»

 

 حتی گفته می‌شود که سرمربی استقلال به حمیدرضا صدر هم گفته که کوتاه نمی‌آید. صدر برای اینکه ماجرا را جمع کند به قلعه‌نویی زنگ زده بود تا از وی بخواهد که شکایتش از عادل را پس بگیرد.

 

 مهلت 3 روزه‌ای هم که برای عادل جهت حضور در دادسرا تعیین شده بود سپری شده. وکیل قلعه‌نویی در این باره گفت: «چون احضاریه به صدا و سیما ارسال شده شاید کمی دیرتر به دست او برسد. به هر حال وی باید طبق قانون در دادسرا حضور پیدا کند.»

 

هرچند هنوز مدیران رسانه ملی به این اتفاق واکنش نشان ندادند اما چنانچه فردوسی پور به دادگاه احضار شود بنا به توصیه مدیران ارشد رسانه ملی بخش حقوقی سازمان صدا و سیما هم با عادل فردوسی همراه خواهد شد و در دادگاه از مواضع برنامه 90 و رویکرد تهیه کننده این برنامه در قبال امیر قلعه نویی دفاع خواهد کرد. پیش بینی منتقدان و نزدیکان فردوسی پور بر این باور است که اگر قلعه نویی نتواند ادعای خود علیه فردوسی پور را اثبات کند و دلیل محکمه پسندی برای اظهارات خود نداشته باشد آن وقت رسانه ملی حق شکایت از امیر قلعه نویی را برای خود محفوظ می داند و در صورت صلاحدید قلعه نویی را دادگاهی خواهد کرد چون عادل فردوسی پور به عنوان نماینده رسانه ملی به دادگاه احضار شده است.

 

به نظر می رسد با این اتفاقات ممکن است قلعه نویی از پیگیری شکایت خود صرفنظر کند چون او خود بهتر از هر کسی می داند مدرکی دال بر مجرم بودن فردوسی پور در اختیار ندارد و در نهایت بازنده این پرونده لقب خواهد گرفت به همین دلیل پیش بینی می شود با وجود خط و نشان متعدد، سرمربی استقلال در اقدامی ناگهانی با انتشار بیانیه ای شکایت خود از فردوسی پور را پس بگیرد.