هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 تير 1398
ساعت 01:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 شهريور 1388 ساعت 10:50 2009-9-5 10:50:10
شناسه خبر : 20355
نامبرده طي نامه اي به حجت الاس

پس از افشای عوامل فتنه در قم، برخی از این عوامل درصدد بازسازی وجهه‌ی تخریب شده خود بر آمده و تلاش‌هایی را در این زمینه آغاز کرده اند، به طوری که در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید طلاب و دانشجویان، این جریان خطرناک به‌دنبال ایجاد موجی جدید برای ملتهب کردن مجدد فضای سیاسی کشور است.

به گزارش رجانیوز، اگرچه در قم، "ضیاء.م" میدان‌دار اصلی این ماجراها بود ولی به‌تازگی حمیدرضا شریعتمداری که پیش از این، به طور مستند و همراه با تصویر از نقش او در اغتشاشات پرده برداشته شد، تلاش دارد محوریت این جریان را به دست بگیرد.

در ماجرای اغتشاشات اخیر وی و دوستانش علاوه بر شرکت درآشوب‌ها (که تصاویر آن قبلاً منتشر شد) در قم نیز تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف بین علما و روحانیون و صدور بیانیه های متعدد به‌منظور ملتهب کردن فضا انجام دادند.

وی که از پیروان طیف فکری مصطفی ملکیان و جریان تجدیدنظر طلب است، با فعالیت‌های گسترده در ایام اغتشاشات توانست ضمن دیدارهای متعدد با برخی علما، دانشجویان و طلاب ذهن، برخی از آنان را نسبت به نظام مشوش نماید.

به‌عنوان نمونه در یک مورد نامبرده قصد دیدار با یکی از مراجع معظم تقلید را داشت که ایشان موافقت نکردند اما وی شبانه به درب منزل فرزند ایشان رفت و سعی کرد ذهن نامبرده را مشوش نماید. با این وجود، باز هم با سماجت و بدون وقت ملاقات در یکی از دیدارهای این مرجع تقلید حضور یافت و با وارونه کردن حقایق سعی کرد ایشان را نسبت به نظام بدبین نماید.

پس از آزادی 2 نفر از عوامل فتنه یعنی عبدالرحیم سلیمانی که در درگیری‌های بهشت زهرا بازداشت شده بود و ذبیحی یکی دیگر از عوامل فتنه، شریعتمداری و برخی دوستان همفکرش به منزل آن‌ها رفته و تلاش کردند نشان دهند هنوز با این جریان همراه هستند.

حضور در نماز جمعه‌ی 26 تیرماه هاشمی رفسنجانی در کنار معترضان در حالی که همه‌ی گروه های ضد انقلاب اعلام حضور کرده بودند در شرایطی بود که وی و برخی از دوستانش، حتی کمتر در نماز جمعه‌ی قم دیده می‌شوند.

اما با افشای تحرکات وی و جریان "ضیاء.م" موج اعتراض علیه وی در مرکز مطالعات ادیان به راه افتاد و طلاب و اساتید انقلابی این مرکز خواستار اخراج وی شدند. نامبرده طی نامه ای به حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب رییس مرکز، ضمن ارائه‌ی توجیهات عجیب در مورد حضورخود و دوستانش در اغتشاشات، مسئولیت این تحرکات را به عهده گرفته و به نوعی قصد دارد خود و دوستانش را تبرئه نماید.

گزارش‌ها حاکی است وی قصد دارد به بهانه‌ی تبلیغ به یکی از شهرهای شمالی سفر کند که اتفاقاً دو نفر از عوامل فتنه (که یکی از آنها اخیراً بازداشت شده بود) در آن منطقه حضور دارند.

در ادامه به‌منظور روشن شدن بحث،علاوه بر درج تصویری از نامه‌ی وی به رئیس مرکز مطالعات ادیان، تصویر وی و یکی دیگر از همفکرانش منتشر می شود تا ببینیم آنچه در نامه نوشته صحیح بوده و یا ترفندی است برای ابقا در مسئولیت‌های مهم وی در مرکز مطالعات ادیان و مذاهب قم و تبرئه‌ی خود و دوستان همفکرش.