هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 خرداد 1399
ساعت 13:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 اسفند 1393 ساعت 14:10
پنجشنبه 7 اسفند 1393 14:03 ساعت
2015-2-26 14:10:18
شناسه خبر : 199789
تاخیر در پرواز هواپیمایی زاگرس از شهر مشهد به مقصد تهران سردرگمی بیش از 300 نفر از مسافران این شرکت هواپیمایی را به دنبال داشت.

به گزارش رجانیوز، مسافران هواپیمایی زاگرس روز سه شنبه با تاخیر چند ساعته در پرواز خود از شهر مشهد به مقصد تهران مواجه شدند، نکته جالب توجه آنکه هر دو پرواز ساعت 19 و 22:15 این شرکت هواپیمایی با تاخیر بیش از 4 ساعت انجام شد.

مسافران پرواز 4028 شرکت هواپیمایی زاگرس پس از تاخیر بیش از 5 ساعت در نهایت موفق شدند ساعت 30 دقیقه بامداد روز چهارشنبه به سمت تهران پرواز کنند.

این درحالی بود که فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد پس از نیم ساعت تاخیر پرواز شماره 4002 (22:15) همین شرکت هوایی اعلام کرد که این پرواز هم با تاخیر دو ساعته، ساعت 15 دقیقه بامداد روز چهارشنبه انجام می شود.

اما نکته سئوال برانگیز آن بود که مسئولان شرکت زاگرس با تغییر در برنامه سازمان هواپیمایی، ساعت 15 دقیقه بامداد به جای آنکه مسافران پرواز 4002 (22:15) را به مقصد تهران عزیمت دهند حدود 30 نفر از مسافران باقی مانده پرواز 4028 را سوار هواپیما کردند (سایر مسافران با پروازهای دیگر به سمت تهران رفته و یا آنکه بلیط خود را کنسل کرده بودند) که این موضوع با واکنش مسافران پرواز 4002 مواجه شد.

اعتراض مسافران و اغتشاش به وجود آمده در سالن ترانزیت 2 فرودگاه شهید هاشمی نژاد سبب شد که هواپیمای شرکت هوایی زاگرس با 90 صندلی خالی به سمت تهران به پرواز درآید.

این در حالی بود که حدود 140 مسافر همین شرکت هواپیمایی در سالن ترانزیت پس از گذشت بیش از دو ساعت از زمان پرواز خود، منتظر ورود به هواپیما و پرواز به سمت تهران بودند.

بعد از آنکه هوایپمای شرکت زاگرس به شماره 4028 ساعت 30 دقیقه بامداد روز چهارشنبه مشهد را به مقصد تهران ترک کرد اعلام شد که پرواز شماره 4002 بار دیگر با تاخیر مواجه شده است و ساعت 2:30 بامداد انجام میشود.

اما نکته عجیب تر آنکه در حالی که مسافران پرواز 4002 (22:15) به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت قصد کنسل کردن بلیط خود را داشتند با این جواب مواجه شدند که ساک ها با همان پرواز 30 دقیقه بامداد به تهران رفته است و مسافران باید هر زمانی که به فرودگاه مهرآباد رسیدند ساک خود را تحویل بگیرند.

این مساله یعنی آنکه مسافران خود در مشهد بودند ولی ساک آنها در فرودگاه مهرآباد تهران بود به همین دلیل دیگر نمی توانستند وسایل خود را تحویل بگیرند و پرواز خود را کنسل کنند.

مساله بعدی عدم مدیریت مناسب در مواجهه با مسافرانی بود که به دلیل بی برنامگی شرکت هواپیمایی زاگرس دچار خستگی و سردرگمی شده بودند.

در حالی که بر اساس کنوانسیون های بین المللی شرکت های هواپیمایی موظف اند در صورت تاخیر بیش از دو ساعت در پرواز ها، مکان و غذای مناسب به منظور رفاه حال مسافران را در اختیار آنان بگذارند این مقوله نیز از سوی شرکت هواپیمایی زاگرس نادیده گرفته شد و تنها، پس از چندین ساعت و پس از گرفتن امضا و تایید هویت مسافران از طریق کارت پرواز و ... در اختیار آنان کیک و ساندیس قرار داده شد!!

 اغتشاش به وجود آمده نیز سبب درگیری میان مسافران و برخی از مسئولان فردوگاه مشهد و هواپیمایی زاگرس شد که حراست فردوگاه نیز در این زمینه هیچ دخالتی نکرد.

لحظات خسته کننده و پرتنش این سفر هوایی برای مسافران در حالی پایان پذیرفت که ساعت 4 بامداد روز چهارشنبه به فرودگاه مهرآباد تهران رسیدند. این درحالی بود که بر اساس برنامه این مسافران باید ساعت 23:30 دقیقه وارد فرودگاه تهران می شدند.

البته هیچ یک از مسئولین شرکت هواپیایی زاگرس در مشهد و یا در تهران زحمت توضیح دادن درباره علت تاخیر هواپیما و یا معذرت خواهی ساده از مسافران را ندادند و ترجیح دادند درباره این تاخیرها و مشکلات به وجود آمده برای مسافران سکوت کنند.

به گفته یکی از مسافران همچنین شکایت نامه ای  تنظیم شده است که در صورت عدم پاسخگویی مسولان هواپیمایی زاگرس در مراجع ذی صلاح پیگیری می شود.(اسامی مسافران و شماره تلفن آنان نزد خبرنگار رجانیوز محفوظ است)

رجانیوز آماده است توضیحات شرکت هواپیمایی زاگرس را درباره تاخیرهای این دو پرواز که مجموعا 10 ساعت می شود (5 ساعت و نیم پرواز ساعت 19 و 4 ساعت و نیم پرواز ساعت 22:15) را منتشر سازد.

رجانیوز همچنین در گفتگو با مسئولان سازمان هواپیمایی موضوع تغییر در شماره پروازها (که امر غیرقانونی به حساب می آید) و همچنین عدم پاسخگویی مسولان شرکت هواپیمایی زاگرس در مواجه با تاخیر در پروازهای این شرکت را پیگیری خواهد کرد.