93/11/19 - 15:30 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 198072
این سخنان جنتی و بیانیه وزارت ارشاد یک معنا بیشتر ندارد و آن هم اینکه مراجع تقلید و دلسوزان منتقد عملکرد دولت در عرصه فرهنگ، نه بر مبنای تحلیل و نگاه خود بلکه بر مبنای اطلاعات غلط و کانالیزه شدن توسط دیگران به نقد عملکرد فرهنگی دولت مشغول هستند!
این سخنان جنتی و بیانیه وزارت ارشاد یک معنا بیشتر ندارد و آن هم اینکه مراجع تقلید و دلسوزان منتقد عملکرد دولت در عرصه فرهنگ، نه بر مبنای تحلیل و نگاه خود بلکه بر مبنای اطلاعات غلط و کانالیزه شدن توسط دیگران به نقد عملکرد فرهنگی دولت مشغول هستند!
گروه فرهنگی- رجانیوز: به فاصله یک روز بعد از اعتراض گسترده علما و مراجع تقلید نسبت به سیاست های فرهنگی خطرناک دولت یازدهم بویژه وزیر ارشاد، علی جنتی در اظهاراتی عجیب در اصفهان به این واکنش ها پاسخ داد و مدعی شد اطلاعات مراجع تقلید و معترضان به رویکردهای فرهنگی دولت از روی اطلاعات غلط است!
 
به گزارش رجانیوز، وزیر ارشاد که ظهر پنج شنبه در جمع اصحاب فرهنگ و هنر استان اصفهان سخنرانی می کرد بخش قابل توجهی از سخنانش را به توجیه اقدامات اشتباه وزارت ارشاد در یک سال و نیم گذشته اختصاص داد و طی سخنانی که بسیاری از آنها با عملکرد وزارتخانه تحت مدیریت وی همخوانی ندارد، در نهایت علما و مراجع را متهم به اطلاعات نادرست کرد و گفت:
 
«طی چند روز گذشته عده‌ای با اطلاع‌رسانی نامناسب، به مراجع، علما، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس، اطلاعات غلطی می‌دهند که وزارت ارشاد مجوز تک‌خوانی برای خانم‌ها صادر می‌کند.»
 
این در حالی است که شب گذشته نیز وزارت ارشاد با صدور بیانیه ای به تکرار همین ادعا پرداخته و اعلام کرده بود:
 
«دولت تدبیر و امید توانست در مدت کوتاهی فاصله اهالی فرهنگ و هنر که بخش بزرگی از فرهیختگان جامعه را تشکیل می دهند با بدنه دولت و نظام از میان بردارد و آنان را دوباره به آغوش جامعه بازگرداند. متاسفانه این اقدام موفق دولت در حوزه فرهنگ به مذاق برخی از رسانه ها خوش نیامده و در این راه بارها سعی کرده اند با قلم فرسائی های فراوان، شایعه پراکنی و حاشیه سازی های بی مورد و درج اخبار نادرست، غیردقیق و مغرضانه اسباب ناراحتی و دل نگرانی برخی از دلسوزان نظام و علمای گرانقدر را فراهم سازند»
 
این در حالی است که به نظر می رسد با توجه به موج اعتراضات افکار عمومی، مراجع و دلسوزان انقلاب نسبت به اقدامات خطرناک وزارت ارشاد در عرصه فرهنگ، بهتر است تا علی جنتی صراحتا از مشی مدیریتی خود در طول این مدت عذرخواهی کرده و با تجدیدنظر جدی در این باره، مانع استیضح خود توسط نمایندگان مجلس شود.
 
این سخنان جنتی و بیانیه وزارت ارشاد یک معنا بیشتر ندارد و آن هم اینکه مراجع تقلید و دلسوزان منتقد عملکرد دولت در عرصه فرهنگ، نه بر مبنای تحلیل و نگاه خود بلکه بر مبنای اطلاعات غلط و کانالیزه شدن توسط دیگران به نقد عملکرد فرهنگی دولت مشغول هستند! این انتساب توهین آمیز به مراجع و عوامانه تلقی کردن دغدغه های ایشان در حالی صورت می گیرد که عملکرد وزارت ارشاد تنها مختص به یک مورد مجوز به خواندن زنان نیست بلکه مشی عمومی این وزارتخانه در 18 ماه گذشته در راستای میدان دادن به جریان اباحه گری فرهنگی مورد انتقاد دلسوزان بوده است.
 
از سوی دیگر اتهام کانالیزه شدن مراجع تقلید و قضاوت آنها بر مبنای اطلاعات نادرست در حالی مطرح می شود که  طی یک سال و نیم گذشته که  زمانی که مراجع از برخی اقدامات دولت در عرصه های مختلف از جمله پزشکی تقدیر به عمل آورده اند هیچ کدام از مقامات دولتی مدعی نشده اند که این تقدیر و تشکرهای آنها ناشی از اطلاعات غلط بوده است اما زمانی که کوچکترین انتقادی به عملکرد دولت یازدهم بویژه در عرصه فرهنگی مطرح می شود، متولیان امر به جای پاسخ گویی و پذیرش انتقادات دلسوزانه، مدعی می شوند که مراجع بر مبنای اطلاعات نادرست! به انتقاد پرداخته اند.