هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 07:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 23 مرداد 1388 ساعت 19:30
شنبه 24 مرداد 1388 00:00 ساعت
2009-8-14 19:30:12
شناسه خبر : 18950

انتشار مصاحبه‌اي از ابراهيم اسرافيليان، نماينده دور اول مجلس شوراي اسلامي كه وي در آن به بيان ناگفته‌هايي از جمله قصد شهيد آيت براي افشاي اسناد مهمي درباره ميرحسين موسوي خبر داده بود، با دستپاچگي قابل ملاحظه‌اي به‌ويژه در ارگان‌هاي نزديك به هاشمي كه در اين انتخابات با اشاره وي، از موسوي نيز حمايت كردند، مواجه شد.

به گزارش رجانيوز، در اين واكنش‌هاي شتابزده، ابتدا سايت نزديك به پسر هاشمي با چسباندن انگ مخالف امام(ره) به اين نماينده دور اول مجلس كوشيد‌ اظهارات او را بي‌اعتبار و وي را از تكرار دوباره اين افشاگري‌ها پشيمان كند.

در ادامه روزنامه جمهوري اسلامي كه به‌عنوان ارگان مكتوب هاشمي شناخته مي‌شود، در خبری که در ستون "جهت اطلاع" منتشر کرد، با استناد به تاریخ رأی اعتماد موسوی و همچنین تاریخ شهادت وی، اظهارات اسرافیلیان درباره شهید آیت را تحریف تاریخ و انتشار آن از سوی روزنامه ها را "کوبیدن رقیب به قیمت تحریف تاریخ" خواند.

این روزنامه در اثبات ادعای خود نوشت: "مراجعه به آرشیو مطبوعات دروغ بودن این خبر را کاملا روشن می کند زیرا تاریخ رای اعتماد آقای موسوی از مجلس برای وزارت خارجه 14 تیرماه 1360 بوده و تاریخ ترور دکتر حسن آیت 14 مرداد ماه همان سال یعنی یکماه بعد از رای گیری."

نویسنده این خبر در روزنامه فوق حرفه‌اي! جمهوری اسلامی همچنین منتشركنندگان مصاحبه اسرافيليان را "جوانان مطبوعاتی" خواند و سعی کرد تا از این طریق مطلب خود را مطابق عادتش از تحقیر طرف مقابل خود خالی نگذارد.

بر اساس ادعای روزنامه جمهوری اسلامی که گفته بود "مراجعه به آرشیو مطبوعات دروغ بودن این خبر را کاملاً مشخص می‌کند"، به آرشیو مطبوعات و حتی برای اطمینان خاطر بیشتر، به آرشیو روزنامه "جمهوری اسلامی" مراجعه کرد تا نه تنها از صحت این خبر اطمینان یابد بلکه سند این خبر را نیز به عنوان مدرک منتشر کند.

پیگیری خبرنگار ما مشخص کرد که موسوی در تیر و مرداد سال 60 دوبار از مجلس رای اعتماد گرفته است.

بار اول در 14 تیرماه و در دولت رجایی و پس از قطب زاده و بار دوم در مردادماه و در کابینه شهید باهنر.

بنابراین طبق گفته دکتر اسرافیلیان، شهید آیت حقیقتا در روزی که ترور شد قرار بود اسنادی علیه میرحسین موسوی به مجلس ببرد تا درهمان هنگام که مجلس مشغول بررسی رای اعتماد به نخست وزیری شهید باهنر است، موضوع معرفی موسوی به عنوان وزیر را از اساس منتفی کند و از انتخاب مجدد او به عنوان وزیر امور خارجه جلوگیری کند.

در جلسه 14 مرداد 60 كه دقيقاً‌شهيد آيت نيز در همان روز به شهادت رسيد، شهيد محمدجواد باهنر از مجموع 168 رأي نمايندگان مجلس، با 130 رأي موافق در مقابل 14 رأي مخالف و 24 رأي ممتنع توانست از مجلس رأي اعتماد بگيرد.

اتفاقی که با شهادت مظلومانه اش، نیافتاد و اقبال موسوی آن بود که با ناتمام ماندن اعتراض این شهید علیه او با گلوله منافقین، بار دیگر در مردادماه سال 60 به عنوان وزیر امور خارجه به مجلس معرفی شده و رای اعتماد بگیرد.