هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 23 آبان 1398
ساعت 16:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 31 شهريور 1393 ساعت 09:44 2014-9-22 09:44:10
شناسه خبر : 187620
منابع او در میان افسران اطلاعاتی سیا با خبرش ساخته‌اند که حمایت مستمر مالی از مزدوران داعش از کانال عربستان سعودی توسط شرکت «آرامکو» (شرکت نفتی عربی - آمریکایی) انجام گرفته است که بوش پدر - با سرمایه روتشیلدها - و شرکای سعودی‌اش در 1982 تاسیس کرده بودند.

 گروه بین‌الملل - رجانیوز: آیا کنترل ارتش سری مزدوران تکفیری ایالات متحده (داعش) در دوران حکومت دموکرات‌ها بر کاخ سفید، کماکان در دست نومحافظه‌کاران جمهوریخواه باقی مانده است؟ کنکاش پیرامون سرنخ‌های تشکیلاتی و حمایتی این گروهک تروریستی منشعب از القاعده، این فرض همیشگی در مورد ساختار قدرت در آمریکا را قوت می‌بخشد که در پس پرده، هیچ تفاوت ماهوی میان دموکرات‌های ظاهرا صلح‌طلب به نمایندگی رئیس‌جمهور باراک اوباما با جمهوریخواهان جنگ‌افروز وجود ندارد که در دهه‌های اخیر خاندان بوش، دیک چنی و اخیرا سناتور مک کین، آنها را در افکار عمومی نمایندگی کرده‌اند.

به گزارش رجانیوز به نقل از وطن امروز، یک افشاگر سرشناس مسائل پشت پرده‌ نومحافظه‌کاران و صهیونیست‌ها سرنخ نهایی ارتباط گروهک تروریستی موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش را در «آیپک» (AIPAC یا کمیته آمریکایی مسائل عمومی اسرائیل) به عنوان مهم‌ترین نهاد حفظ حاکمیت سیاسی صهیونیست‌ها در ایالات متحده جست‌وجو می‌کند البته «استیو وب» که نویسنده و کارشناس رادیو و نشریه «وترنز تودی»، رسانه نظامیان بازنشسته معترض آمریکایی است، معتقد است شاخص‌ترین رهبر معنوی نومحافظه‌کاران جمهوریخواه یعنی «دیک چنی»، مقاطعه‌کار نیروهای شبه‌نظامی و تروریست همسو با صهیونیسم در سراسر جهان از جمله القاعده و داعش است، آن هم با ساز و کاری خصوصی و مستقل از نیروهای نظامی رسمی آمریکا.

او روز شنبه در این باره با شبکه پرس‌تی‌وی مصاحبه کرد و ضمن دقیق خواندن موضع ایران در جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره مساله داعش مبنی بر اینکه این گروه تروریستی یک شکل دگردیسی شده از جنگ عراق (حمله آمریکا به عراق) است، گفت: «دولت اسلامی عراق و شام، داعش یا هر چیز دیگری که می‌خواهید آن را بنامید، هیچ چیز فراتر از القاعده نیست. داعش مشابه همان پدیده‌ای است که در اوکراین هم در کنار دولت آنجا قرار گرفته (شبه‌نظامیان شبه‌نازی). همه اینها از جنس القاعده و مزدورانی هستند که خلق شده‌اند. در حقیقت مقاطعه‌کار خصوصی وزارت دفاع ایالات متحده یا دیک چنی «دارث ویدر» - لقب کاراکتر اهریمنی سیاهپوش و نقابدار فیلم جنگ ستارگان- در دوران زمامداری‌اش - در کاخ سفید به عنوان معاون جورج بوش پسر - آنها را خلق کرده است. او بود که اجازه داد چنین مزدوران مسلحی تحت لوای شرکت هالیبرتون و به بهانه حفاظت از لوله‌های نفتی این شرکت در عراق به وجود آیند، در حالی که پیش از جنگ عراق، دولت عراق کنترل 90 درصد نفت را در اختیار داشت و تنها 10 درصد تحت کنترل هالیبرتون بود».

اما به گفته «وب» در سال 2008 از جریان استیضاح جورج بوش پسر در آخرین روزهای ریاستش بر کاخ سفید، توسط «دنیس کوسینیچ» نماینده کنگره چنین برداشت شد که هالیبرتون و 5 خواهرخوانده نفتی‌اش (که همگی تحت مالکیت خاندان‌های یهودی مثل راکفلر هستند) در حال برداشت 90 درصد نفت عراق هستند، در حالی که تنها 10 درصد آن به دولت عراق می‌رسد. پس از آن جنگ غیرقانونی بود که در نتیجه آن یک گروه مزدور خصوصی تحت عنوان «دولت اسلامی عراق و شام» بیرون شهر «سیه‌را ویستا» در ایالت آریزونا تشکیل شد». افشاگری تحلیلگر رادیو «وترنز تودی» در حالی است که 6 سال پس از تولد داعش همگان شهر «رقه» در شرق سوریه را مقر اصلی و مرکز فرماندهی داعش می‌دانند. جایی که آمریکا، ناتو و متحدانشان به بهانه حضور رهبران تکفیری در آن قصد مداخله در خاک سوریه را دارند.

«استیو وب» ادامه می‌دهد: «سال اولی که اعضای این گروه مزدور به عراق رفتند به آنها 200 هزار دلار پرداخت می‌شد و قرار بود اگر به مرحله بعدی (ناامن‌سازی لوله‌های نفتی) برسند در سال دوم 350 هزار دلار بگیرند و این از محل بودجه دفاعی آمریکا پرداخت می‌شد».

همچنین از خلال این اطلاعات می‌توان دریافت که چگونه داعش در مناطق نفتی عراق و سوریه نفوذ و نیروهای بومی را جذب کرده است. بسیاری از فرماندهان امروز داعش از جمله شخص «ابوبکر بغدادی» در حقیقت همان مزدوران محلی 6 سال پیش شرکت هالیبرتون هستند که با ایجاد بلواهای تروریستی، به اسم جهاد مسیر شریان‌های انتقال نفت عراق از طریق ترکیه و سوریه را ناامن می‌کردند تا دیک چنی و دیگر زالوهای نفتی فرصت یابند به این بهانه باجی سنگین از دولت عراق بگیرند و تنها 10 درصد بهای نفت صادراتی کشور را به بغداد مسترد کنند.

او همچنین فاش می‌کند که مداوای نیروهای داعش در بیمارستان‌های اسرائیلی بخشی از طرح همکاری وزارت دفاع آمریکا و رژیم صهیونیستی برای حمایت از آنهاست. دستگاه اطلاعاتی آمریکا هم کاملا از روند تشکیل داعش باخبر است و قطعا پرزیدنت اوباما و وزیر خارجه‌اش جان کری نیز این را می‌دانند. منابع او در میان افسران اطلاعاتی سیا با خبرش ساخته‌اند که حمایت مستمر مالی از مزدوران داعش از کانال عربستان سعودی توسط شرکت «آرامکو» (شرکت نفتی عربی - آمریکایی) انجام گرفته است که بوش پدر - با سرمایه روتشیلدها - و شرکای سعودی‌اش در 1982 تاسیس کرده بودند.

به گفته «استیو وب» دولت دموکرات اوباما در حال مقاومت در مقابل خواسته جمهوریخواهان سنا و کنگره به سردمداری جان مک‌کین است که منافع بوش پدر - از نظر وب، بوش پسر مغز ندارد و تحت کنترل پدرش است- و چنی را دنبال می‌کنند. طی هفته اخیر جان کری 3، 4 روز را صرف راضی کردن مجلسین به حملات صرف هوایی به داعش در عراق و سوریه کرد اما لابی «آیپک» که بر کنگره و سنا تسلط دارد، کسانی مثل مک کین و فرماندهان ارتش در دوران حکومت خاندان بوش را واداشته مدام بر ناکارآمد و ناکافی بودن حملات هوایی اصرار کنند و طرح حمله زمینی را دنبال کنند، چرا که لابی اسرائیلی ـ آمریکایی (صهیونیست ـ نومحافظه‌کار) می‌خواهد ارتش آمریکا را دست‌کم با نیرویی 100هزار نفری برای قبضه بخش نفتی خاورمیانه و تهدید ایران، به عراق (و در صورت امکان سوریه) بفرستد و ظرف چند سال اشغالگری مضاعف زمینه تثبیت حکومتی اسرائیلی در سراسر عراق و شام و حتی اردن و لبنان را فراهم سازد که این طرح مطابق همان چشم‌انداز معروف صهیونیست‌ها یعنی قلمروی دولت یهودی از صهیون تا فرات است.