هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 شهريور 1393 ساعت 12:41
يكشنبه 16 شهريور 1393 17:11 ساعت
2014-9-7 12:41:07
شناسه خبر : 185404
رسانه‎های اصلاح‎‎طلب که این روزها به نوعی عزادار از دست دادن کرسی ریاست شورای شهر تهران و وزارت علوم بواسط حرکت متحد و گفتمانی جریان اصولگرا در مجلس و شورای شهر هستند، امروز تلاش کردند تا با سوء استفاده از گفتگوی علامه مصباح یزدی و حجت‎الاسلام تقوی، به القاء فضای اختلاف میان اصولگرایان بپردازند، این در حالی است که علاوه بر عملیات‎های میدانی مشترک اصولگرایان در ماه‎های اخیر، اخبار رسیده به خبرنگار رجانیوز نیز حاکی از یک واقعیت متفاوت است.
گروه سیاسی – رجانیوز: دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی از برنامه‎ریزی برای دیدار با آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین در هفته جاری خبر داد و گفت: ما نشست‌هایی را نیز با گروه‌ها و مسئولان اصولگرا داریم تا انشاءالله به نتایج خوبی برسیم.
 
 
به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره دیدارها با بزرگان اصولگرایی پیرامون وحدت، از دیدار خود با آیت‌الله یزدی خبر داد و اظهار داشت: ما بنا داریم خدمت آیت‌الله یزدی برویم لذا اگر بتوانم در همین هفته تعطیلی مجلس خدمت آیت‌الله یزدی برسم، کمال افتخار است.
 
حجت الاسلام آقاتهرانی بر همین اساس ادامه داد: ما نشست‌هایی را نیز با گروه‌ها و مسئولان حقیقی و حقوقی و به ویژه اصولگرا داریم و تلاش می‌کنیم با افراد مختلفی در این زمینه نشست داشته باشیم تا انشاءالله به نتایج خوبی برسیم.
 
وی در گفتگو با فارس با تاکید بر اینکه این ارزش‌ها است که ما را با یکدیگر همسو و هم‌هدف می‌کند یادآور شد: با توجه به اینکه همه ما ولایتمدار هستیم باید بهتر بنشینیم و صحبت کنیم.

*اگر بر مبنای اصولی خود بایستیم هیچ اختلافی نداریم
 
حجت‌الاسلام آقاتهرانی ضمن انتقاد از برخی شیطنت‌های رسانه‌ای علیه اصولگرایان تصریح کرد: برخی علم غیب دارند اما ما اینطور نیستیم لذا معتقدیم اگر اصولگرایان بر مبنای اصولی خود محکم بایستند هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت.
 
دبیرکل جبهه پایداری گفت: اصولِ «منشور اصولگرایی» که آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله یزدی نوشته بودند، برگرفته از نظاماتی است که مقام معظم رهبری مطرح کردند و ما به آن پایبند هستیم چرا که اگر به اصول پایبند نباشیم، اصولگرا نیستیم.
 
وی تاکید کرد: ما باید با هم وحدت داشته باشیم و با یکدیگر جلو برویم تا حاکمیت ولایت که در شخص مقام معظم رهبری تجلی پیدا کرده است را تقویت کنیم.
 
این در حالی است که حجت‎الاسلام تقوی نیز روز گذشته در گفتگویی با فارس از احتمال برگزاری همایش سراسری اصولگرایان با محوریت آیت‌الله مصباح‌یزدی تا پیش از محرم خبر داده بود.
 
عضو جامعه روحانیت مبارز درباره زمان برگزاری همایش سراسری اصولگرایان که قرار است با حضور آیت‌الله مصباح برگزار شود گفت: زمان آن هنوز مشخص نشده است اما ما در حال انجام مقدمات این همایش سراسری هستیم.
 
عضو جامعه روحانیت مبارز در عین حال با بیان اینکه ما در حال ارزیابی سطح، وسعت و مکان این همایش هستیم درباره اینکه آیا سخنرانی آیت‌الله مصباح قطعی است گفت: ما به صورت کلی این مسئله را به ایشان گفته‌ایم اما هنوز زمان دقیق‌اش مشخص نشده است.
 
گفتنی است رسانه‎های اصلاح‎‎طلب که این روزها به نوعی عزادار از دست دادن کرسی ریاست شورای شهر تهران و وزارت علوم بواسط حرکت متحد و گفتمانی جریان اصولگرا در مجلس و شورای شهر هستند، امروز تلاش کردند تا با سوء استفاده از گفتگوی علامه مصباح یزدی و حجت‎الاسلام تقوی، به القاء فضای اختلاف میان اصولگرایان بپردازند، این در حالی است که علاوه بر عملیات‎های میدانی مشترک اصولگرایان در ماه‎های اخیر، اخبار رسیده به خبرنگار رجانیوز نیز حاکی از برگزاری جلسات جدی و متعدد برای رسیدن به یک مکانیزم متفاوت و گفتمانی برای وحدت اصولگرایان در سال‎های آینده در عرصه سیاسی کشور است، جلساتی که البته نمود آن در ماه‎های اخیر به خوبی به ظهور رسیده است.