هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 مرداد 1393 ساعت 16:07 2014-8-3 16:07:26
شناسه خبر : 181098
تهران، مشهد، اصفهان و فسا شهرهایی هستند که هر کدام در «ترازوی نشر» این هفته یک نماینده دارند. چند هفته‌ای می‌شود که کتاب «من زنده‌ام» پای ثابت پرفروش های بیشتر کتابفروشی های جبهه انقلاب اسلامی بوده است. این هفته هم ماجرا ادامه دارد و برای تکراری نشدن به ذکر کوتاه پرفروش بودنش بسنده می‌کنیم.

 گروه فرهنگی – رجانیوز: تهران، مشهد، اصفهان و فسا شهرهایی هستند که هر کدام در «ترازوی نشر» این هفته یک نماینده دارند. چند هفته‌ای می‌شود که کتاب «من زنده‌ام» پای ثابت پرفروش های بیشتر کتابفروشی های جبهه انقلاب اسلامی بوده است. این هفته هم ماجرا ادامه دارد و برای تکراری نشدن به ذکر کوتاه پرفروش بودنش بسنده می‌کنیم.

 

شیرینی «شهد شهود» را بچشید

جبهه کتاب فسا: فسا، ضلع غربی میدان مصلی فروشگاه کتاب جبهه کتاب 07313345300

در خط مقدم جبهه کتاب فسا «اخلاق» با دو کتاب «شهد شهود» و «رسائل بندگی» حضور فعال‌تری داشته است. مجموعه «شهد شهود» اثر حسن قدوسی زاده که قرار است در 7 دفتر منتشر شود، در این روزها پرفروش‌تر از بقیه کتاب‌ها بوده است. دفتر اول و دوم به داستان‌هایی کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق، دفتر سوم گلچینی از توصیه‌های اخلاقی ـ عرفانی بزرگان علم و اخلاق و دفتر چهارم 40 گام در خودسازی است.

رسائل بندگی هم که دروس اخلاق آیت الله مجتبی تهرانی(ره) است که از آن «دفتر دل» و «حب دنیا» تا کنون چاپ شده است.

سومین کتاب پرفروش جبهه کتاب، «احمد» است. این کتاب نگاهی به شخصیت و زندگی حاج احمد خمینی فرزند رهبرکبیر انقلاب است.

و در آخر هم راهنمایی برای والدین برای اینکه بدانند بهتر است چه بازی هایی را به فرزندان خوب بیاموزند. بازی هایی متناسب با فرهنگی بومی خودمان. کتاب «بازی بازوی تربیت» نوشته حجت الاسلام عباسی ولدی ضمیمه‌ای است برای کتاب «من دیگر ما» حاوی بازی‏هایی است برای کودکان ما.

 

بوی خدا از این کتاب به مشام می‌رسید

ترنجستان سروش: ترنجستان سروش: تهران، خیابان انقلاب، حد فاصل فلسطین و ابوریحان 02166493620

«ماه مبارک رمضان که تمام می‌شود، دیگر تا سال بعد صحبتی از روزه و ماه رمضان نیست؛ در حالی که اتفاقاً باید برای سال بعد بسیار زودتر برنامه‌ریزی و تدبیر کرد. یکی از مسائلی که باید برایش فکر جدی کرد، تغییر برنامه کاری شهروندان برای ماه مبارک رمضان است. این مسئله به برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد. روزه گرفتن در گرما و اشتغال به کار تا جایی تحمل می‌شود و طبیعی است. از آن به بعد، یا افراد باید کارشان را تعطیل کنند یا روزه را کنار بگذارند. با افزایش گرما در ایام تابستان، تقریباً عموم مخاطبان با همین وضع روبه‌رو هستند.»

متن بالا بخشی از کتاب «سبک زندگی» حجت الاسلام زائری است که از کتاب های پرفروش ترنجستان بوده است. یادداشت هایی با زبان روان و همه فهم، شاهدی است تا بفهمیم حرف زدن از سبک زندگی نیاز به کلمات قلمبه-سلمبه ندارد، یک چیز کاملاً ملموس است.

«ضیافت حقیقی» آیت الله شجاعی هم در روزهای رمضانی کتاب پرفروش بوده است. این کتاب شما را یاری می دهد تا درک عمیق تری نسبت به روزه و روزه داری پیدا کنید.

«خدا بود و دگر هیچ نبود» شهید چمران هم با اقبال مخاطبان مواجه شده است. یادداشت هایی از یک مجاهد که از آن بوی خدا را می‌توان استشمام کرد.

اثر تازه دکتر غلامحسین دینانی هم با عنوان «عقل و عشق در حریم عاشورا» در ترنجستان پرفروش بوده است. کتاب حاضر نخستین مجلد از مجموعه کتاب‌های تولید شده از برنامه‌های «معرفت» با عنوان عقل و عشق در حریم عاشورا است که از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به بیان مطالب عمیق حکمی ‌و عرفانی در قالب الفاظ و اصطلاحات روشن برای فهم دقیق مطلب برای عامه مردم در کنار خواص اشاره کرد. این کتاب روایتی تاریخی از حادثه عاشورا نیست، بلکه در حد خود به مبانی معرفتی این حادثه پرداخته که در آن میان، بحث از عقل و عشق برجستگی بیشتری دارد.

شعر هم با یک اثر طنز از رضا احسان پور در جمع پرفروش ها حضور پیدا کرده است. «خنده های امپراطور» که نقیضه هایی است بر کتاب گریه های امپراطور فاضل نظری. با این کتاب می توانید کمی هوای این روزهای گرم را خنک کنید.

 

روایت خودنوشت یک دختر امریکایی از مسلمان شدنش

کتاب آفتاب مشهد: مشهد، چهارراه شهدا، روبروی شیرازی14، پاساژرحیم پور، 5112222204.

در کتاب آفتاب مشهد بعد از «من زنده ام» و «قرارگاه‌های فرهنگی»، «طرح کلی اندیشه اسلامی» اثر رهبر معظم انقلاب پرفروش بوده است. این کتاب فاخر از انتشارات صهبا نگاهی به عقاید اسلامی از دریچه قرآن است که روزهای تابستان فرصت خوبی برای مطالعه جمعی یا فردی آن است.

چهارمین کتاب پرفروش کتاب آفتاب، کتاب کوچک و جمع و جوری است درباره آیت الله سیدمحمود طالقانی از مجموعه کتاب های دانشجویی که می شود در مسیر رفت و آمدهای روزانه به راحتی مطالعه اش کرد.

در سبد پرفروش های کتاب آفتاب سه کتاب شعر هم هستند. اولی «رقعه» از سیدحمیدرضا برقعی، و دو کتاب هم از کاظم بهمنی، «پیش آمد» و «عطارد». «پیش آمد» 32 غزل عاشقانه را در بر گرفته است. عاشقانه‌هايي كه گاه در فضايي سنتي و با المان‌هاي كهن شعر تغزلي، مخاطب را با خود همراه مي‌كنند و گاه با نگاه، زبان و اصطلاحات امروزي و نزديك به گويش عاميانه، با مخاطب خودماني مي‌شوند.

«عباس دست طلا» در کنار «رویای نیمه شب» هم از دیگر پرفروش ها هستند.

آخرین کتاب هم «مسجد پروانه» است که روایت خودنوشت دختر امریکایی است که در جستجوی حق به مصر سفر می کند، مسلمان می شود و بعد هم ازدواج می کند، روایتی از عشق تا مسلمانی.

 

چه کسی دنبال «آشتی با خدا» است؟

پاتوق کتاب آسمان: اصفهان، میدان احمدآباد، خیابان سروش، نبش کوچه شماره7 (شهید محلوجی): 03132290117

در آسمان اصفهان هم ستاره «آشتی با خدا» اصغرطاهرزاده خوش درخشیده است و از همه پرفروغ تر بوده است. آشتی با خدا دعوتی است برای برگشت به خود، اما خودی که دل‌داده خدا شده و همه اميدها در او شعله‌ور گشته است. ما از همان روز که آفريده شديم، با خدا آشتي بوديم، از خود غافل شديم که از خدا غافل گشتيم. پس آشتی با خدا، آشتی با خود است و همه خود را به صحنه‌آوردن براي ارائه به خدا، و همه ما بندگی است و نداری، در آشتی با خدا نداری‌های خود را آورده‌ايم تا اين آشتی صورت گيرد.

بعد از «آشتی با خدا»، «قرارگاه های فرهنگی» از انتشارات صهبا که ضمیمه ای است ارزشمند بر کتاب دغدغه های فرهنگی در کنار «عباس دست طلا» پرفروش بوده اند.

چهارمین کتاب پرفروش کتاب آسمان، «هفت روایت خصوصی» از زندگی امام موسی صدر است، سرک کشیدن در زندگی شخصی و خصوصی امام موسی صدر. روایتی که حاصل گفت و گوهایی با نزدیکان امام موسی صدر است.

«رودخوانی» هم تک ستاره شعر در کتاب آسمان است.

«دایره المعارف مصور یهودیت و صهیونیسم» آخرین کتاب پرفروش کتاب آسمان است. این کتاب که اطلاعات جامعی درباره یهودیت از آغاز تا شکل گیری اسرائیل است، منبع جامع و در عین حال جذابی است برای کسانی که می خواند درباره اسرائیل بیشتر بدانند. این کتاب با عکس، نقشه و نمودارهای فراوانی برای درک بهتر مطالب برای مخاطبان همراه شده است.

 

بایگانی ترازوی نشر:

همراه با آقا از «هراره تا تهران»/ شما از «حکمت عبادات» خبر دارید؟/ آن چه همه دوست دارند ولی...!

کتابی که قله «قاف» را فتح کرده است!/ رفیقی که دید جانش می‌رود!/ پرتیراژترین کتاب حجاب در کشور را بشناسید

اگر فرزندتان زیاد درباره خدا سوال می‌کند، این کتاب برای شماست/ «کلتی» که در «بهشت» خوب شلیک می‌کند

فعلا دست بالا برای «عباس دست طلا» است/ شاهرودی‌ها بلند می‌گویند «سلام بر ابراهیم»!

پیرغلامی «فرمانده من» در حلقه تازه نفس‌ها/ در «بشقاب های سفره پشت بام» زهر سرو می‌شود! 

«بازی، بازوی تربیت» چشمها را گرفت/ با «روضه های ناشناخته کربلا» اشک بریزید

لشکری که بعد از یکسال هنوز پیشروی می‌کند/ قرار ملاقات با «غلامرضا» روبروی دانشگاه تهران

«ایران جوان بمان» در میان عطر بهارنارنج/ «رویای نیمه شب» را در نیمه شعبان بخوانید

«یک سبد گل محمدی» هدیه‌ای در هوای داغ جنوب/ شعرها به احترام امام موسی صدر می‌ایستند

«کیمیای محبت» را در سخنان «جناب عشق» پیدا کنید/ همچنان «سلام بر ابراهیم» «علمدار»ی می‌کند

«سلام بر ابراهیم»، خدا حافظی با آمریکای صهیونیستی!

كتاب‌هاي روزه‌دار بهتر فروختند/ استقبال از«مفاتيح‌الحيات» و «گنجينه» 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x