هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 ارديبهشت 1398
ساعت 23:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 16:20 2014-7-27 16:20:43
شناسه خبر : 180451
«بچه هاي محله من و تو» روایتی است از شب های خاطره رزمندگان در حوزه علمیه معصومیه قم. این کتاب یک ویژگی دیگر هم دارد و ذیل هر خاطره، آیه یا روایتی مرتبط آورده شده است. این کتاب سومین پرفروش کوله بار بوده است. در کوله بار پرفروش‏های این فروشگاه چهار کتاب دیگر هم به چشم می خورد.

 گروه فرهنگی – رجانیوز:  آغاز و پایان ترازوی نشر این هفته، دو کتابفروشی از دو منطقه گرم کشور در این روزهاست؛ هواز و زاهدان. در میانه راه هم سری به دو کتابفروشی در سبزوار و شهرکرد زدیم تا ببینیم کتابخوان‌های این چهار شهر در هفته گذشته بیشتر چه کتابهایی را پسندیده‌اند.

 

آن چه همه دوست دارند ولی...!

کافه کتاب آسمان: زاهدان- خیابان شهید مصطفی خمینی- حد فاصل خیابان طالقانی و آزادی: 05413252532

«کافه کتاب آسمان» از جوانه های فرهنگی سال 93 است که فروردین امسال کار خود را بصورت آزمایشی آغاز کرد، تا پاتوقی از جنس کتاب باشد برای اهالی زاهدان.

«انسان 250 ساله» که نگاهی اجمالی و تحلیلی به زندگی و زمانه ائمه معصومین(ع) از زبان رهبر انقلاب است پرفروش ترین کتاب «کافه کتاب آسمان» در روزهای رمضانی بوده است. «قرارگاه های فرهنگی» هم که ضمیمه ای بر کتاب «دغدغه های فرهنگی»ست در سال فرهنگ دومین کتاب پرفروش در زاهدان بوده است.

کتاب «نظم؛ آن چه همه دوست دارند ولی ...» اثر استاد مرتضی آقاتهرانی، به راه کارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی پرداخته و موانع برنامه ریزی و عوامل مؤثر در آن را مطرح می کند.

دو کتاب پرفروش این روزهای اخیر کافه کتاب از استاد اصغرطاهرزاده است. «انسان از تنگنای بدن تا فراخنای قرب الهی» و «جایگاه رزق در هستی».

درباره کتاب اول می توان گفت اساسی‌ترین نکته‌ای که مورد بحث قرار گرفته موضوع «حقیقت انسان» و معنای سعادت اوست که پس از روشن‌شدنِ حوزه‌ی اختیار انسان، انسان را متوجه جایگاه انسان کامل می‌نماید تا راه انسان‌ها به سوی کمالی که باید طی کنند مشخص شود.

راستي چرا خداوند رزق بعضي‌ها را وسعت داده؟ آيا وسعت رزق به خودي خود امتيازي براي انسان محسوب مي‌شود؟ عوامل تنگي رزق كدام است و نقش انسان در وسعت و تنگي رزق تا چه اندازه است؟ جايگاه راضي‌شدن به رزقِ مقسوم كجاست و چه تأثيري در سلوك الي‌الله دارد؟

اين‌ها سؤالاتي است كه می توانید با مطالعه کتاب «جایگاه رزق در هستی» پاسخ شان را بیابید.

 

تفسیری که به توصیه آیت الله بهجت منتشر شده است

کوله بار: شهركرد، خيابان وليعصر بالاتر از سه راه سينما ساختمان پاتوق: 03812243222

«من زنده‌‏ام» هنوز در کوله بار حرف اول را می‏زند و از نفس نیفتاده است. مجموعه «گنجينه معارف» با جلدهای چرمی و نفیسش و البته قطع خوش دستش پرفروش بوده است. با این مجموعه قرآن و مفاتیح، نهج البلاغه، صحیفه، رساله دانشجویی و حافظ را می توانید در کنار هم داشته باشید.

«بچه هاي محله من و تو» روایتی است از شب های خاطره رزمندگان در حوزه علمیه معصومیه قم. این کتاب یک ویژگی دیگر هم دارد و ذیل هر خاطره، آیه یا روایتی مرتبط آورده شده است. این کتاب سومین پرفروش کوله بار بوده است.

در کوله بار پرفروش‏های این فروشگاه چهار کتاب دیگر هم به چشم می خورد. «روياي نيمه شب» رمانی که حال هوای امام زمان(عج) را دارد.

«تفسير واژگان قرآن كريم» که بر اساس تفسیر المیزان و مجمع البیان و به توصیه آیت الله بهجت در چاپی نفیس و طرح جلدی خاص توسط انتشارات جلوه منتشر شده است و در روزهای رمضانی و قرآنی گره‏گشای روزه داران بوده است. و«طرح كلي انديشه اسلامي» که برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در جلسات ایشان در مشهد است و پیشنهاد ویژه ای است برای مطالعه در این روزهای گرم. و در آخر هم «يك عاشقانه آرام » از نادر ابراهیمی.

 

همراه با آقا از «هراره تا تهران»

کتاب آسمان: سبزوار، اسرار شمالی، روبروی بانک مهر ایران، فروشگاه کتاب آسمان: 05144222596

در کتاب آسمان، «فیض بوک» ناصر فیض، لبخند را بر لب مخاطبان سبزواری نشانده است. پرفروش ترین کتاب این فروشگاه «فیض بوک» است. «من زنده ام» در سبزوار هم پای ثابت پرفروش هاست.

harare

«از هراره تا تهران» کتابی جدید از صهباست که پایش به تازگی در ترازوی نشر باز شده است. این کتاب روایتی است از سخنرانی رهبر انقلاب در دو اجلاس سران عدم تعهد. اولی در سال 1365 و در هراره و در قامت رییس جمهور ایران و دومی در سال 1391 در تهران و این بار در جایگاه رهبر انقلاب اسلامی.

«روش تحلیل سیاسی» بر اساس بیانات مقام معظم رهبری هم در چند هفته اخیر در ترازوی نشر حضور فعال داشته است.

در لیست پرفروش‏های کتاب آسمان دو کتاب از حجت الاسلام عباسی ولدی و یک کتاب سیاسی هم به چشم می خورد. «بازی بازوی تربیت» -که ضمیمه‏ای است بر کتاب «منِ دیگر ما»- در راستای نیاز به بازی هایی متناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی ما گردآوری شده است. «بشقاب های سفره پشت بام مان: خانواده و ماهواره» هم کتاب دیگر از آقای عباسی ولدی است که اگر با مضرات ماهواره را برای کانون خانواده چندان آشنا نیستید این کتاب را از دست ندهید.

 

شما از «حکمت عبادات» خبر دارید؟

رسانه بیداری: اهواز، خیابان خوانساری، نبش کافی، شعبه یک/ اتوبان آیت الله بهبهانی جنب حوزه امام خمینی، شعبه دو: 09387610872

در روزهای گرم و آتشین اهواز «انسان 250 ساله» پرفروش ترین کتاب رسانه بیداری بوده است. مخاطبان رسانه بیداری همچنین حکمت عبادات را در کتاب ها جستجو کرده اند.

«حکمت عبادات» آیت الله جوادی آملی، که بر خلاف مقدمه اش متن نسبتاً روان و البته عمیقی دارد که به حکمت نماز، روزه، اعتکاف و ... می پردازد. اگر می خواهید درباره حکمت این عبادات بیشتر بداند این کتاب را از دست ندهید. این کتاب دومین کتاب پرفروش رسانه بیداری است.

«قرآن شناسی» شهید مطهری در بهار قرآن مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. «من زنده ام» و «قرارگاه های فرهنگی» در اهواز هم پرفروش بوده‏اند.

«هوری: زندگی شهید هاشمی» اثر تازه گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است که در اهواز با استقبال خوبی مواجه شده است.

 

بایگانی ترازوی نشر:

کتابی که قله «قاف» را فتح کرده است!/ رفیقی که دید جانش می‌رود!/ پرتیراژترین کتاب حجاب در کشور را بشناسید

اگر فرزندتان زیاد درباره خدا سوال می‌کند، این کتاب برای شماست/ «کلتی» که در «بهشت» خوب شلیک می‌کند

فعلا دست بالا برای «عباس دست طلا» است/ شاهرودی‌ها بلند می‌گویند «سلام بر ابراهیم»!

پیرغلامی «فرمانده من» در حلقه تازه نفس‌ها/ در «بشقاب های سفره پشت بام» زهر سرو می‌شود! 

«بازی، بازوی تربیت» چشمها را گرفت/ با «روضه های ناشناخته کربلا» اشک بریزید

لشکری که بعد از یکسال هنوز پیشروی می‌کند/ قرار ملاقات با «غلامرضا» روبروی دانشگاه تهران

«ایران جوان بمان» در میان عطر بهارنارنج/ «رویای نیمه شب» را در نیمه شعبان بخوانید

«یک سبد گل محمدی» هدیه‌ای در هوای داغ جنوب/ شعرها به احترام امام موسی صدر می‌ایستند

«کیمیای محبت» را در سخنان «جناب عشق» پیدا کنید/ همچنان «سلام بر ابراهیم» «علمدار»ی می‌کند

«سلام بر ابراهیم»، خدا حافظی با آمریکای صهیونیستی!

كتاب‌هاي روزه‌دار بهتر فروختند/ استقبال از«مفاتيح‌الحيات» و «گنجينه»