هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 20:39
به روز شده در :
شنبه 4 مرداد 1393 ساعت 15:01 2014-7-26 15:01:01
شناسه خبر : 180274

در سه‌اه گذشته بیمه‌آسیا رشد ۴۰درصدی را در فروش بیمه‌نامه داشته ورشد فروش بیمه‌نامه آسیا در سال گذشته ۱۸ درصد بوده است.

مدیرعامل بیمه آسیا گفت: در سه ماه گذشته بیمه آسیا رشد 40 درصدی را در فروش بیمه‌نامه داشته است.
 
ابراهیم کاردگر در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: بیمه آسیا به عنوان دومین شرکت صنعت بیمه در کشور و بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی کشور محسوب می‌شود.
 
وی با بیان اینکه 10 درصد از حق بیمه صنعتی کشور متعلق به بیمه آسیا است، گفت: بیمه آسیا دارای 3 هزار شبکه فروش و نماینده، حدود 100 شعبه و باجه خسارت با تعداد 2 هزار و 500 نفر نیرو است.
 
کارگرد با اشاره به اینکه استراتژی بیمه آسیا در بازار صنعت بیمه، مشتری‌مداری و حفظ مشتری است، افزود: اعتقاد ما بر این است که بقای سازمان به مشتری وابسته است و اگر مشتری نباشد سازمان هم بقای خود را از دست می‌دهد به همین دلیل مشتری‌مداری در اولویت بیمه آسیا قرار دارد.
 
مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه در این مسیر همه برنامه‌ها را تنظیم کردیم که بهترین خدمات بیمه‌ای را به مشتریان ارائه دهیم، متذکرشد: در سه ماه گذشته بیمه آسیا رشد 40درصدی را در فروش بیمه‌نامه داشته و رشد فروش بیمه‌نامه آسیا در سال گذشته 18 درصد بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: بیمه آسیا عملکرد سال 92 خود را در 20 خرداد امسال با برگزاری مجمع به پایان رساند.
 
این مسئول درباره برنامه‌های آینده بیمه آسیا، گفت: برای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر بیمه‌شدگان، افزایش شعب و باجه‌های خسارت را در سراسر کشور در دست اقدام داریم.
 
کاردگر با تاکید بر تمرکز بر روی نظارت و کنترل در کاهش نسبت خسارت، اظهار داشت: این مسئله می‌تواند عاملی برای کاهش نرخ بیمه در سال‌های آینده باشد