هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 14 مرداد 1399
ساعت 10:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 21 تير 1393 ساعت 15:47
شنبه 21 تير 1393 20:17 ساعت
2014-7-12 15:47:24
شناسه خبر : 178411

هاشمی در ادعایی عجیب، سلامت انتخابات سال 84 را زیر سؤال برد و افزود: «[استانداران اصلاح‌طلب] اصلا کاری نداشتند که چه اتفاقی در صندوق های رأی می افتد!؟ هرچه خواستند در صندوق رأی ریختند و هرچه خواستند خواندند.»[!]

به گزارش جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین اکبر هاشمی رفسنجانی متن و فیلم سخنان منتشر نشده وی در دیدار حزب "اراده ملت ایران" در اسفندماه 92 را که به بیان ادعاهایی پیرامون انتخابات 76 و 84 پرداخته، روی خروجی خود قرار داده است.

توطئه علیه هاشمی در انتخابات84!

آقای هاشمی در این دیدار به تشریح و تحلیل اوضاع انتخاباتی سال 1384 که منجر به پیروزی رقیب اصلی وی "دکتر محمود احمدی نژاد" شد، پرداخت و گفت: «اتفاقی که در انتخابات 84 افتاد همان اشتباه اصلاح طلب ها بود. نفهمیدند که چه اتفاقی دارد می افتد؟ نفهمیدند که این افرادی که رد صلاحیت شدند را چطور برگرداندند؟ برای چی برگرداندند؟ این درست موقعی بود که فهمیدند که من می آیم.»[!]

هاشمی رفسنجانی در حالی به طور ضمنی ارکان نظام را متهم به توطئه چینی علیه خود می کند که منظورش از افراد رد صلاحیت شده در انتخابات سال 84، آقایان "مصطفی معین" نامزد حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب و "محسن مهرعلیزاده" اصلاح طلب مستقل  بود که با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب، توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شدند.

 من جلوی تقلب را گرفتم[!]

به نوشته منبع یادشده، وی در این باره می افزاید: «جریانی که خودش را اصلاح طلب اعلام کرد، بعد از دولت من به آسانی روی کار آمد. انتخابات 76 بسیار سالم و عادی مثل همین انتخابات آخر -انتخابات 92- برگزار شد. هیچکس نمی توانست به نتایج آن انتخابات اعتراضی بکند. چون من جلوی عموم مردم در نمازجمعه تعهد کردم که جلوی تقلب را می گیرم. به وزارت کشور هم گفتم هرکس در انتخابات از قانون تجاوز بکند من عزلش می کنم. بدون معطلی آنجا به جمعشان گفتم، در نمازجمعه هم گفتم. با همین کار انتخابات خوبی شد و آنها روی کار آمدند.»

آقای هاشمی بدون اشاره به برگزاری دو انتخابات پرشور در سال های 84 و 88 که مظهر مردمسالاری دینی در نظام اسلامی بود، افزود: «ولی وقتی به سال های آخر دولت اصلاحات رسیدیم، یک گروه معدود افراطی وسط این جمعیت عظیم پیدا شد. همه چیز را به هم زدند چون فکر کردند هرکس که احتمالا رقیب آینده ماست باید از میدان بیرون برود و این شد یک سیاست. اشتباه بزرگی بود. حتی در آخر کار اینها وقتی دیدند آقای خاتمی هم همراهیشان نمی کند گفتند باید از خاتمی هم عبور کنیم. نمی دانستند اینجوری نیست.»

اصول گرایان تا فهمیدند که ممکن است بیایم، لشکرکشی کردند[!]

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: «امّا در انتخابات 84 چه اتفاقی افتاد؟ برگزار کننده انتخابات دولت اصلاحات بود. استاندارها هم همه اصلاح طلب بودند. عده ای آمدند و خواهش می کردند از من که بیا، نیایید بعد از ما اوضاع یکجور دیگری می شود. ولی من واقعا نمی خواستم بیایم. تا فهمیدند من ممکن است بیایم آن ها لشکرکشی کردند[!] چه کار کردند؟ من که نمی خواستم بیایم، امّا آخرش دیدم از جمع آنهایی که آمده بودند -من چهره ها را می شناسم- دیدم کار دارد به دست چند نفر تندرو می افتد.»

 

به رهبری گفتم سقوط می کنیم[!]

 

وی بدون اشاره به اینکه به چه دلیل رقبای خود را تندرو قلمداد می کند، به رقبای اصولگرای خویش اشاره کرد و گفت: «دو سه نفر تندرو بودند بین داوطلب های به اصطلاح اصول گرا که خطرناک بودند[!] آدم های بدی نیستند و نبودند ولی برای حکومت، برای اداره کشور کافی نبودند. به رهبری هم گفتم از این چند نفر هرکدامشان بیایند ما سقوط می کنیم.»[!]

گفتند در رأی هاشمی تفرقه بیندازیم

نامبرده با این ادعا که در سال 84 رأی بالایی داشته، درباره وضعیت اردوگاه اصولگرایی گفته است: «می دانستند رأی من بالاست، گفتند در رأی هاشمی تفرقه بیندازیم. اصلاح‌طلبان نفهمیدند و اشتباه کردند، طرف مقابل هم مأیوس بود و از خداخواسته دید یک راهی برایشان در ناامیدی پیدا شد و آنطور شد که همه می دانید. حتی مرحله دوم، استاندارها -که همه اصلاح طلب بودند- کار را به کلی رها کردند.»[!]

هرچه خواستند در صندوق رأی ریختند و خواندند[!]

هاشمی در ادعایی عجیب، سلامت انتخابات سال 84 را زیر سؤال برد و افزود: «[استانداران اصلاح‌طلب] اصلا کاری نداشتند که چه اتفاقی در صندوق های رأی می افتد!؟ هرچه خواستند در صندوق رأی ریختند و هرچه خواستند خواندند.»[!]

یادآور می شویم ادعای تقلب و تخلف گسترده در انتخابات سال 88 نیز از سوی ستادهای انتخاباتی کاندیداهای شکست خورده و تحت الحمایه هاشمی رفسنجانی (میرحسین موسوی و مهدی کروبی) دوباره تکرار شد؛ قانون شکنی آشکاری که از سوی رهبر معظم انقلاب "فتنه" نام گرفت.

اعتدال یعنی اینکه همه با هم برویم

وی در انتهای سخنان خود در جمع اعضای حزب اراده ملت، با اشاره به عدم تبیین و تعریف شعار "اعتدال" دولت دکتر حسن روحانی، اظهار داشت: «اعتدال را یک معنای عقلانی برایش باید داشته باشیم. حالا وقتی که آدم به ریاست رسید، دیگر فراموش کند بقیه را، این نمی شود. یعنی باید روی همان تفکراتی که مردم آمدند و به ما رأی دادند بایستیم و فراموش نکنیم. معلوم شد مردم این را می خواهند. این مردم را نباید رها کنیم و باید با این مردم سروکار داشته باشیم و وسط راه پایه های راه خودمان را سست نکنیم و با هم برویم. اگر سیاست ما باشد این سیاست موفق است، انقلاب دوام پیدا می کند.»

«نامه بدون سلام» رهبری صلاح را در سکوتشان دیدند

شایان ذکر است که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در 19 خردادماه سال 88 در نامه ای سرگشاده و بدون سلام و والسلام(!) خطاب به رهبر معظم انقلاب -که به تشویش افکارعمومی منجر شد- نوشت: «فرض اينكه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم، بي‌شك بخشي از مردم و احزاب و جريان ها اين وضع را بيش از اين برنمي‌تابند و آتش‌فشان هايي كه از درون سينه‌هاي سوزان تغذيه مي‌شوند، در جامعه شكل خواهد گرفت كه نمونه‌هاي آن را در اجتماعات انتخاباتي در ميدان ها، خيابان ها و دانشگاه‌ها مشاهده مي‌كنيم.»

وی در بخش دیگری از این نامه با لحنی نصیحت گونه خطاب به ولی امر مسلمین جهان، افزوده است: «...مع‌الأسف اين دو پيشنهاد خيرخواهانه عملاً پذيرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سكوت‌شان ديدند و بي‌شك جامعه و به خصوص نسل جوان نيازمند اطلاع از حقيقت است. حقيقتي كه با اعتبار نظام و همدلي ملت ارتباط جدّي دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛ اقدام به نوشتن چنين نامه اي نمي كردم.»

 دموکراتیک ترین انتخابات دنیا در ایران!

خاطرنشان می سازیم که دکتر حسن روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با رأی 50.7 درصدی از مجموع آراء مأخوذه به عنوان رئیس جمهور یازدهم انتخاب گردید و حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی که اصلی ترین حامی دکتر روحانی در این انتخابات بود، در پیامی با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات، تأکید کرد: «ایران دموکرات‌ترین انتخابات دنیا را برگزار کرد و هیچ شبهه‌ای نمی‌توان به آن وارد کرد.»

Get the Flash Player to see this player.

ویدیو/ سخنرانی هاشمی در جمع اعضای حزب "اراده ملت ایران"