هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 31 تير 1388 ساعت 13:41 2009-7-22 13:41:04
شناسه خبر : 17723

آيت‌الله سيدعلي اكبر قريشي، نماينده مجلس خبرگان رهبري، از استان آذربايجان غربي نامه‌اي سرگشاده به هاشمي رفسنجاني نوشت.

به گزارش ايسنا در اين نامه آمده است:

حضرت آيت‌الله جناب آقاي هاشمي رفسنجاني

سلام عليكم

اين نامه دوم است كه به محضرتان ارسال مي‌شود. جناب آقاي هاشمي، اينجانب سيدعلي اكبر قريشي حدود 27 سال (سه دوره و نيم) در مجلس خبرگان در حضور حضرتعالي بوده و هميشه شما را تاييد كرده‌ام، به زحماتي كه درباره انقلاب كشيده‌ايد و مرارت‌هايي كه ديده‌ايد واقفم، شما از اول از اركان انقلاب بوده و داراي فضايل و مناقب بي‌شماريد و چندين بار تا مرز شهادت رفته‌ايد و شهيد زنده‌ايد، و مقام معظم رهبري درباره شما فرمودند: هيچ كس براي من مثل هاشمي نمي‌شود.

و يكي از " سه ياور خميني " مي‌باشيد. كافي است عرض بكنم در فتنه حسنعلي منصور در عرض 24 ساعت ، 9 ساعت زير ضربات شلاق بوده و چندين بار به حالت اغماء افتاده‌ايد و اگر فضايل و گذشته درخشان شما را بگويم "مثنوي هفتاد من كاغذ است" ولي متاسفانه در انتخابات اخير رياست‌جمهوري كه موج مخالفت با انتخابات صحيح درگرفت و اغتشاشات خياباني شروع گرديد اين موج دامن شما را نيز گرفت و مرتب بر وسعت آن افزوده گرديد، مي‌توانستيد خود را كنار بكشيد اما نكشيديد و اين مايه اندوه و غم ماها شد.

آن‌گاه كه مقام معظم رهبري در خطبه‌هاي نماز، آن دفاع جانانه را از شما كردند، من براي جنابعالي نامه نوشتم و در آن نامه عرض كردم اول استخاره كردم اين آيه آمد: "يثبت الله الذين آمنوا في الحياه الدنيا..."

عين استخاره را براي شما نوشتم و گفتم جناب آقاي هاشمي دفاع مقام معظم رهبري همه مشكلات را حل كرد كافي است كه شما اولا از ايشان تشكر كنيد و به مردم بگوييد حساب من از فرزندم يا فرزندانم جداست، همانطور كه آيت‌الله خزعلي كردند، متاسفانه به نامه‌ام عمل نشد.

از آن طرف، راديو و تلويزيون خبر داد كه اين هفته نماز جمعه را آقاي هاشمي خواهد خواند، من فكر كردم ديگر كار تمام است و جناب آقاي هاشمي گذشته‌ها را اصلاح كرده و جبران مافات خواهد فرمود.

ولي متاسفانه كار به عكس شد، گذشته‌ها اصلاح نشد كه هيچ، حتي بر آنها افزوده شد، شما مراجعه به قانون را مايه حل مشكلات معرفي كرديد و بلافاصله خواستار آزادي زنداني‌ها شديد.

آيا منظورتان آن بود كساني كه مسجد سوزانده‌اند، كساني كه بنزين ريخته و ماشين‌ها را آتش زده‌اند، كساني كه با خود بمب حمل كرده و مي‌خواستند ميان مردم منفجر كنند كه اطلاعات آنها را گرفت و كساني كه به قول شهردار تهران 40 ميليارد تومان خسارت زده‌اند و ... آزاد شوند و قانون درباره آن‌ها به كار گرفته نشود؟ دفاع شما از اين اشخاص واقعا از عجائب است!

فرموديد در مملكت بحران هست، بحران كجا بود؟ آيت‌الله يزدي در جواب نامه سرگشاده شما فرمودند من در مملكت بحراني نمي‌بينم، جناب آقاي هاشمي اين سخن شما فقط دشمنان خدا و رسول را شاد كرد و با آب و تاب به همه جا مخابره كردند كه براي اولين بار يكي از ارشد مسوولان از وجود بحران خبر مي‌دهد.

فرموديد احساسات عده‌اي جريحه‌دار شده بايد ترميم شود، اين سخن نيز توجيه ندارد، شما يك آدم مقبول را كه از نظر خدا و رسول اكرم مقبول باشد معرفي كنيد كه احساساتش جريحه‌دار شود. يقينا نمي‌توانيد و اگر منظورتان احساسات آنهايي است كه طبل ابطال را به صدا درآوردند و يا آنهايي كه محارب با خدا و رسول و مصداق "و يسعون في الارض فسادا" اند بگذار هزار بار احساسات آنها جريحه‌دار شود. در خاتمه من از خداوند مقلب‌القلوب خواستارم به شما آن توفيق را عطا فرمايد آن همه سوابق درخشان را به "ثمن بخس" نفروشيد.

والسلام عليكم

برادر شما سيدعلي اكبر قريشي
 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms