هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 مهر 1399
ساعت 19:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 26 تير 1388 ساعت 20:57
شنبه 27 تير 1388 01:27 ساعت
2009-7-17 20:57:35
شناسه خبر : 17565

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: امروز بر خلاف سخنان هاشمي رفسنجاني اعتماد و آرامش به كشور بازگشته و حتي افرادي كه در مورد انتخابات سوالاتي نيز داشته‌اند پس از ارائه گزارشات قانوني قانع شده‌اند و فقط آن عده كه منافع خود را از دست داده بودند، هنوز بر طبل بحراني بودن كشور مي‌كوبند.

حجت الاسلام والمسلمين حميد رسايي نماينده مردم تهران و عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با فارس به تحليل خود از خطبه‌هاي هاشمي‌رفسنجاني در نماز جمعه تهران پرداخت.

وي با بيان اينكه بخش‌هاي تاريخي خطبه‌هاي هاشمي با رويكرد سياسي و جهت‌دار به مسائل روز بود، يادآور شد: اگر به تاريخ اسلام بنگريم خواهيم ديد كه پيامبر اسلام كه پيامبر رحمت است، با جريان نفاق برخورد مي‌كرد تا جايي كه دستور دادند، مسجد را به دليل سوء‌استفاده منافقين از تحريك احساسات مردم تخريب كنند.

* برخلاف سخنان هاشمي عمده مردم به سلامت انتخابات شك ندارند

حجت الاسلام والمسلمين رسايي با تاكيد بر اينكه هاشمي رفسنجاني در بخش‌هايي از خطبه‌هاي خود همان حرف‌هاي گذشته‌اش را تكرار كرد، گفت: هاشمي رفسنجاني شديدا مشروعيت مردمي رئيس‌جمهور را زير سوال برد و به آن تشكيك وارد كرد. در حالي كه بايد بداند عمده مردم نسبت به انتخابات هيچ تشكيكي ندارند، رئيس‌جمهور خود را با راي بالايي انتخاب كردند.

وي با يادآوري اغتشاشات صورت گرفته پس از انتخابات اخير خاطرنشان كرد: وقايع اخير فقط در بخش‌هايي از تهران موجب آشوب‌هايي شد كه بلافاصله ‌آن مردمي كه اعتراضاتي داشتند صفوف خود را از آشوب‌طلبان جدا كرده و به احترام بر قانون تمكين كردند. از اين نشان مي‌دهد كه رئيس‌جمهور با هيچ نوع عدم مشروعيت مواجه است.

نماينده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به اينكه آن دسته از كشورهايي مشروعيت نظام را زير سوال مي‌برند كه همواره طي اين سي سال بر آن تاكيد داشته‌اند، تاكيد كرد:‌ زماني كه آقاي هاشمي با راي پاييني به عنوان رئيس‌جمهور انتخاب شد، همين كشورها براي وي مشروعيت كاملي قائل نبودند.

وي به بخش ديگري از سخنان هاشمي در خصوص وجود مشكلات پس از انتخابات كه موجب تلخ شدن كام مردم شد، اشاره و اظهار داشت:هاشمي در اين خطبه‌ها گفت كه اگر مشكلاتي پيش نمي‌آمد بايد اين انتخابات را جشن مي‌گرفتيم؛ حال سوال از وي اين است كه چه كساني با مصاحبه‌ها، مواضع و نامه نوشتن‌هايشان شيريني بزرگ انتخابات 22 خرداد را در كام مردم تلخ كردند؟

* افرادي بر طبل بحراني بودن كشور مي‌كوبند كه منافعشان را از دست داده‌اند

حجت الاسلام والمسلمين رسايي افزود: امروز اعتماد و آرامش بر خلاف سخنان هاشمي رفسنجاني به كشور بازگشته و حتي افرادي كه در مورد انتخابات سوالاتي نيز داشته‌اند پس از ارائه گزارشات قانوني قانع شدند و فقط آن عده كه منافع خود را از دست داده بودند، هنوز بر طبل بحراني بودن كشور هنوز مي‌كوبند.

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي به آن بخش از سخنان هاشمي مبني بر اينكه نسبت به پيشنهاد رهبري به شوراي نگهبان توجهي نشد، ‌اشاره و گفت: اگر چه در اين زمينه سخنان هاشمي رفسنجاني خوب بود اما بايد گفت كه " نوشدارو بعد از مرگ سهراب " بود. چرا كه آن كانديداي ناكامي قانون شكني كرد كه عملا مورد حمايت هاشمي رفسنجاني بود.

* اظهارات رفسنجاني مبني بر آزادي زندانيان غيرقانوني است

وي با اشاره به سخنان هاشمي مبني بر اينكه افراد بازداشت شده بايد آزاد شوند،‌ خطاب به هاشمي رفسنجاني ابراز داشت: آيا تشكيك در اقدامات مراجع قانوني خود قانون‌گريزي نيست؛ چرا آقاي هاشمي معتقدند اين افراد بايد آزاد شوند در حالي كه عمده افراد بازداشت شده عوامل اصلي آشوب‌هاي اخير بوده‌اند و مرتبا با شبكه‌هاي ضد انقلاب و عناصر خارجي ارتباط داشتند؛ اين سخنان آقاي هاشمي يقينا غيرقانوني است چرا كه وي نمي‌تواند درباره مسائلي كه به امنيت كشور مربوط مي‌شود، نظر بدهد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس با تاكيد بر اينكه پس از بازداشت شدن عناصر اغتشاشات اخير تهران به آرامش رسيد، ‌افزود: سوال ما اين است كه امروز چه كساني با زنداني بودن اين عناصر و برخورد قانوني با اين عناصر ناراحت هستند؛ مگر به غير از اين است كه كشورهاي بيگانه و نيز شبكه‌هاي ضد انقلاب از اين بازداشت‌ها به شدت ناراحت هستند؟

وي در ادامه به دلجويي هاشمي از آسيب‌ديدگان حوادث اخير اشاره و تاكيد كرد: در حالي كه ما بيش از 300 مجروح بسيجي در وقايع اخير داشتيم و تعدادي نيز در حوادث اخير به شهادت رسيدند، هاشمي رفسنجاني يك بار هم در خطبه‌هاي نماز جمعه از جانفشاني حافظان امنيت و آرامش كشور يعني بسيجيان، نيروهاي انتظامي دلجويي نكرد و تنها به دلجويي مبهم از كساني پرداخت كه خود موجب اغتشاشگري و تخريب اموال ملت بودند.

حجت الاسلام والمسلمين رسايي همچنين با اشاره به سخنان هاشمي مبني بر بحراني بودن شرايط كشور گفت: امروز در داخل كشور هيچ بحراني وجود ندارد؛ البته اين اولين بار نيست كه آقاي هاشمي برخلاف رهبر انقلاب شرايط كشور را بحراني جلوه مي‌دهد كه بايد گفت امروز هيچ شرايط بحراني در كشور وجود ندارد اما همواره در طول سي سال انقلاب تهديد وجود داشته كه امروز را نيز شامل مي‌شود.

وي در پايان با اشاره به اين سخن هاشمي مبني بر اينكه كه گفته‌هايش سرآغاز آرامش در كشور مي‌شود، اظهار داشت: وي اين سخنان را در حالي مي‌زند كه بسيار دير شده است چرا كه خطبه‌هاي رهبر معظم انقلاب سرآغاز آرامش ‌بخشي به كشور بود و آرامش چند وقت اخير مرهون نصايح و رهنمودهاي ايشان است نه آقاي هاشمي رفسنجاني.