هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 فروردين 1398
ساعت 06:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 ساعت 17:58 2014-5-7 17:58:16
شناسه خبر : 172036

 تجمع حجاب و عفاف که پیش از این خبر از لغو آن داده می شد، از ساعت 16 در میدان فاطمی تهران آغاز شده است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، تجمع امروز حجاب و عفاف در میدان فاطمی تهران آغاز شد. این تجمع که تا پیش از ظهر امروز خبر لغو آن منتشر شده بود، با حضور پرشکوه امت شهید پرور تهران برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار فرهنگ نیوز، نیروهای انتظامی بخشی از جمعیت تجمع کنندگان را به سمت میدان فلسطین تهران هدایت نموده اند؛ این در حالی است که محل این تجمع در میدان فاطمی اعلام شده بود.
 
لازم به ذکر است تجمع "حجاب و عفاف" در اعتراض به وضعیت نامناسب حجاب برگزار شده است تا از مسئولان دولت یازدهم درخواست شود برای این معضل اجتماعی و مشکل فرهنگی راهکاری اساسی اندیشیده و از تسامح و سهل انگاری در این مورد با اهمیت خودداری نمایند.
 
*****
 
پیش از ظهر امروز خبری مبنی بر لغو این تجمع منتشر شده بود: پس از اعلام گسترده برگزاری تجمعی مقابل وزارت کشور با عنوان عفاف و حجاب که قرار بود بعدازظهر امروز چهارشنبه برگزار شود، ندای انقلاب از یک مقام مسئول در وزارت کشور کسب اطلاع کرد که تجمع امروز گروهی از طلاب حوزه علمیه آیت الله ایروانی در  میدان فاطمی به دلیل مخالفت شورای امنیت کشور و  عدم صدور مجوز از سوی وزارت کشور لغو شده است.
 
وی در خاتمه تاکید کرد که فراخوان انبوه پیامکی برای برگزاری تجمع مقابل وزارت کشور به دلیل عدم صدور مجوز از مراجع مسئول، غیر قانونی است.
 
*****
 
روز گذشته مجید اسلوب مسئول بسیج طلاب حوزه ی علمیه ایروانی در واکنش به خبر لغو تجمع "حجاب و عفاف" به نقل از فرمانداری تهران به بسیج پرس گفته بود: این تجمع بر اساس قانون اساسی هیچ گونه منعی ندارد و خبر ادعای فرمانداری تهران که در رسانه ها انتشار یافته کاملا کذب است .
 
وی با بیان اینکه برخی به دنبال جریان‌سازی برای لغو تجمع "حجاب و عفاف" هستند، افزود: در این خبر آمده است که مسئولان برگزاری این تجمع، در نامه‌ای خواستار لغو تجمع شده‌اند، اما چنین مسئله‌ای صحت ندارد.
 
مسئول بسیج حوزه علمیه ایروانی تصریح کرد: از فرمانداری استان تهران می‌خواهیم که اگر درخواست کتبی لغو تجمع برای‌شان ارسال شده است، آن را در رسانه‌ها منتشر کنند.
 
اسلوب خاطرنشان کرد: تجمع اعتراضی "حجاب و عفاف" و با سخنرانی "حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود عالی" استاد حوزه و دانشگاه، به همت کارگروه حجاب و عفاف مدرسه علمیه ایروانی راس ساعت 16 در میدان فاطمی تهران برگزار می‌شود.
 
لازم به ذکر است پیش از این  خبری مبنی بر لغو این تجمع   به درخواست تجمع کنندگان منتشر شد و در همین خصوص فرهادی فرماندار تهران بزرگ افزود: با توجه به وعده مسئولان در خصوص تامین نظر درخواست کنندگان این تجمع، با انصراف کتبی طلاب حوزه علمیه آیت الله ایروانی منتفی شده و برگزار نمی شود.