هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 ارديبهشت 1393 ساعت 17:29
سه شنبه 9 ارديبهشت 1393 21:59 ساعت
2014-4-29 17:29:52
شناسه خبر : 171135
حملات روزهای اخیر جریان تبلیغاتی حامی دولت به یک مستند دانشجویی، ظاهرا بازار فروش و تماشای این مستند را حسابی داغ کرده است، به نحوی که تهییه کننده این مستند، از افزایش چندبرابری فروش و جبران هزینه ساخت مستند و به درآمدزایی رسیدن آن سخن گفته و اعلام کرده است درخواست ها برای اکران دانشگاهی مستند «من روحانی هستم» در روزهای اخیر چند برابر افزایش یافته است.

گروه فرهنگی - رجانیوز: حملات روزهای اخیر جریان تبلیغاتی حامی دولت به یک مستند دانشجویی، ظاهرا بازار فروش و تماشای این مستند را حسابی داغ کرده است، به نحوی که تهییه کننده این مستند، از افزایش چندبرابری فروش و جبران هزینه ساخت مستند و به درآمدزایی رسیدن آن سخن گفته و اعلام کرده است درخواست ها برای اکران دانشگاهی مستند «من روحانی هستم» در روزهای اخیر چند برابر افزایش یافته است.

به گزارش رجانیوز، مصطفی رضوانی معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم با اشاره به رشد صعودی فروش مستند "من روحانی هستم" پس از تخریب‌هایی که علیه این مستند صورت گرفته است، گفت: مطالبه برای خرید "من روحانی هستم" در شبکه توزیع محصولات فرهنگی روند افزایشی داشته و این روند به صورت روزانه ادامه داد.

وی افزود: میزان فروش مستند به مرحله سودهی رسیده و تاکنون هزینه تولید مستند را جبران کرده است و از این پس فروش، این مستند برای سفیرفیلم سودآوری دارد.

معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم با بیان اینکه برآورد می‌کنیم تاکنون بیش از 300 هزار نفر این مستند را دیده‌ باشند، اظهار داشت: "من روحانی هستم" تاکنون در یوتیوب 50 هزاربار، در مدیا فایر نیز 50 هزار بار و چندین هزار بار نیز در سایت‌های داخلی دیده شده که در مجموع 120 هزار بار دانلود شده است؛ البته از سایت‌های داخلی که این مستند را بر روی سایت خود قرار دادند، خواسته‌ایم که بردارند.

رضوانی ادامه داد: با توجه به فروش خوبی که مستند داشته و دست به دست شدن آن، در مجموع برآورد می‌کنیم "من روحانی هستم" تاکنون 300 هزار بار دیده شده است. فروش اینترنتی مستند نیز از طریق فروشگاه اینترنتی سفیر فیلم آمار خوبی داشت که به علت افزایش حملات سایبری به سایت و فروشگاه اینترنتی سفیرفیلم با افت و خیز روبرو شده است.

وی درخواست برای اکران دانشگاهی این مستند را رو به افزایش دانست و افزود: علی رغم افزایش درخواست‌ها برای اکران دانشگاهی، متاسفانه روئسای برخی از دانشگاه‌ها و برخی مسئولان وزارت علوم به آزادی بیان اعتقادی ندارند و برای اکران این مستند مجوز نمی‌دهند و یا کارشکنی می‌کنند.

معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم با بیان اینکه اخیراً در دانشگاه فردوسی مشهد نیز اجازه اکران "من روحانی هستم" را نداده‌اند، گفت: تاکنون در دانشگاه‌های علامه طباطبایی، امیرکبیر، صنعتی بابل، بیرجند، علوم پزشکی شهید بهشتی و اخیرا دانشگاه فردوسی مشهد مجوز اکران این مستند را نداده‌اند.

رضوانی همچنین اضافه کرد: به دنبال برگزاری مراسم نقد و بررسی محتوای مستند "من روحانی هستم" با حضور کارشناسان سیاسی و تاریخ معاصر در دانشگاه علم و صنعت هستیم که تاکنون برخی مسئولان این دانشگاه با کارشکنی‌هایی، مجوز برگزاری این مراسم را نداده‌اند.

وی با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب، اظهار داشت: رئیس‌جمهور در سخنان امروز خود نقد را حق همه مردم دانست و همچنین گفت هیچ کس در ممیزی بالاتر از وجدان و افکار عمومی نیست که ما از این سخنان رئیس‌جمهور خوشحال شدیم و از آن استقبال می‌کنیم.

معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم با بیان اینکه حرف‌های غیر تخصصی راجع به مجوز مستند زده می‌شود، تصریح کرد: چنین روال و سازوکاری در وزارت ارشاد برای گرفتن مجوز برای مستند، کلیپ‌ و تله فیلم وجود ندارد؛ حتی هیچ‌کدام از مستندهای حاضر در جشنواره سینما حقیقت نیز چه برای تولید و چه برای توزیع مجوز نداشتند، ولی در کل ما مشکلی برای دریافت مجوز نداریم.