هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 آبان 1399
ساعت 03:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 ارديبهشت 1393 ساعت 15:40
شنبه 6 ارديبهشت 1393 20:10 ساعت
2014-4-26 15:40:25
شناسه خبر : 170773

خبرنامه صادق: انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی، مبنی بر اعتراض چند دانشجو به اتومبیل گرانقیمت حجت الاسلام پناهیان و پاسخ ایشان به دانشجویان مورد استقبال خبرگزاری دولت قرار گرفت و این در حالی بود که متن مذکور حاوی تحریف سخنان پناهیان و پوشاندن بخشی از حقیقت ماجرا بوده است.

آنچنان که خبرنامه صادق کسب اطلاع کرده است،  بر خلاف ادعایی که در این نوشته بصورت گسترده و با هدف تخریب شخصیت این روحانی انقلابی و موثر منتشر شد، حجت الاسلام پناهیان نه تنها از اتومبیل گرانقیمت شخصی استفاده نمی‌کند بلکه خودرو او یک اتومبیل پژو پارس امانتی است.

این در حالی است که در متن مذکور سخنانی که به پناهیان نسبت داده شده نیز بصورتی ناقص منتقل شده است تا زمینه تخریب شخصیت این روحانی موثر بیش از پیش فراهم شود.

ماجرای این سخنرانی از آن قرار است که بر مبنای نوار موجود از جلسه، پناهیان در مجلس روضۀ آیت الله مهدوی کنی در ایام شهادت حضرت زهرا(س) بوده که ایشان با اشاره به اقدام‌های حضرت زهرا(س) برای بازپس‌گیری باغ فدک، توجه متدینین را به اهمیت کسب ثروت برای ترویج و تحکیم دین جلب کردند و با اشاره به مجاهدت‌های سخت امیرالمؤمنین(ع) برای زراعت و  تولید ثروت، تمسخر و اهانت به کسانی که از راه حلال تولید ثروت می‌کنند را اخلاقی ناپسند برشمردند و تنبلی و کاهلی در کار اقتصادی به بهانۀ مذموم بودن کسب ثروت را یک فرهنگ نادرست در میان برخی متدینین دانستند.

به نظر می‌‌رسد جلسات پر رونق پناهیان در سال‌های اخیر در دانشگاه امام صادق علیه السلام که با مداحی میثم مطیعی، یک محفل تراز انقلابی و مذهبی را برای الگودهی به کل کشور ایجاد کرده است، بهانه لازم را برای تخریب شخصیت این روحانی ایجاد کرده است. هر چند که برخی نیز طرح این موضوع را درست چند ساعت پیش از برگزاری مناظره پناهیان و حسام‌الدین آشنا (از اساتید ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام)، توسط یکی از دانشجویان ارتباطات دانشگاه، بی ارتباط با این برنامه تلویزیونی نمی‌دانند.

با این حال، اقدام دانشجوی مذکور در انعکاس ناقص و تحریف شده سخنان پناهیان، انتقادات و اعتراضاتی را در میان دانشجویان این دانشگاه به وجود آورده است. اما نکته مهم استناد خبرگزاری دولت به این متن ناقص و تلاش برای ترویج آن است.