هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 شهريور 1387 ساعت 23:36
چهارشنبه 27 شهريور 1387 04:06 ساعت
2008-9-16 23:36:51
شناسه خبر : 1699

شبكه يك سيما بعد از ماه رمضان با سريال‌ها و مجموعه‌هاي جديد، بخش آثار نمايشي خود را متحول مي‌سازد.

به گزارش فارس، اين شبكه بعد از ماه رمضان با سه سريال جديد ايراني، يك سريال جديد خارجي و سري جديد برنامه سينما يك ميزبان مخاطبان خواهد بود.

*«گلريزان»

بر اين اساس سريال «گلريزان» شنبه‌هاي هر هفته از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

اين سريال را «مسعود رشيدي» براساس فيلمنامه‌ايي از «علي اكبر محلوجيان» كارگرداني كرده است و داستان آن در مورد زندگي چند جوان است كه هر يك با مشكلاتي همچون اعتياد، بيكاري، ازدواج و ... مواجه هستند.

اين سريال به تهيه كنندگي «افشين زماني» براي سيماي مركز همدان تهيه شده و بازيگراني چون فرامرز صديقي، سيامك اطلسي، ايرج نوذري، كاوه سماك باشي، مهدي اميني‌خواه، يوسف مراديان، پويا اميني، مارال فرجاد، آرام جعفري و ... در آن به ايفاي نقش پرداخته‌اند، گلريزان شنبه‌هاي هر هفته ساعت22 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

*«دايره جنايي»

دايره جنايي عنوان مجموعه ديگري از شبكه يك سيماست كه هر يكشنبه از اين شبكه پخش خواهد شد. دايره جنايي محصول سال 2007 استرالياست و يك مجموعه پليسي – معمايي است كه آن را داينارد كارگرداني كرده است و ناوين گانر به همراه شان بورن نقش اصلي آن را ايفا كرده‌اند.

*«گل‌هاي گرمسيري»

ديگر سريال شبكه يك سيما «گل‌هاي گرمسيري» نام دارد كه تازه‌ترين ساخته «محمد مهدي عسگرپور» است. اين فيلم كه موضوعي دفاع مقدسي دارد در مورد دختر و پسر دانشجويي است كه در اوايل انقلاب دلبسته هم مي‌شوند اما اين مسئله مصادف مي‌شود با آغاز جنگ تحميلي و جدايي بين آن دو. فيلمنامه گل‌هاي گرمسيري را محمد رضا بياتي، علي اكبر محلوجيان و محمد مهدي عسگرپور نوشته‌اند و محمد صادق جلالي آن را براي گروه حماسه و دفاع مقدس شبكه يك سيما تهيه كرده است.

در گل‌هاي گرمسيري بازيگراني چون:بهنوش طباطبائي، اشكان خطيبي، روناك يونسي و مريم بوباني به ايفاي نقش پرداخته‌اند. اين سريال روزهاي دوشنبه از شبكه يك پخش خواهد شد.همچنين بعد از ماه مبارك رمضان پخش مجموعه پرستاران ادامه خواهد يافت و علاقمندان اين مجموعه پر مخاطب مي‌توانند همچون روال گذشته، سه شنبه‌هاي هر هفته شاهد پخش اين مجموعه باشند.

*«سايه تنهايي»

علاوه بر سريال پرستاران، شبكه يك سيما قصد دارد مجموعه ديگري را با محور مسائل و مشكلات پرستاران پخش كند. اين مجموعه كه از توليدات گروه اجتماعي شبكه يك سيماست «سايه تنهايي» نام دارد.

«سايه تنهايي» را «بيژن شكرريز» بر اساس نوشته‌ايي از «مينو فرشچي» كارگرداني كرده است و بازيگراني چون بيژن امكانيان، نسرين مقانلو، پرويز پورحسيني، علي دهكردي، فريبا متخصص، پرستو گلستاني و ... در آن به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

سايه تنهايي را محسن شايان‌فر در 20 قسمت 40 دقيقه‌اي تهيه كرده است. اين مجموعه چهارشنبه‌هاي هر هفته بعد از خبر ساعت 21 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

*«سينما يك»

اين برنامه كه سري جديد برنامه قديمي و پر طرفدار «سينما يك» محسوب مي‌شود به پخش فيلم‌هاي مطرح سينماي ايران و جهان و نقد و بررسي آنها اختصاص دارد.

سري جديد سينما يك را «مهدي فرودگاهي» تهيه كرده است و در قسمت اول، فيلم سينمايي «سرقت از بانك» محصول سال 2008 انگلستان به كارگرداني «راجر دونال سون» را پخش مي‌كند. داستان اين فيلم درباره سرقت از يك بانك است كه در پي آن اسناد و مدارك مالي سردمداران و مقامات انگليسي به دست سارقان مي‌افتد كه در صورت انتشار اين اسناد، بسياري از زد و بندها و اختلاس‌هاي مالي اين افراد افشاء خواهد شد، تا اينكه ...

اين فيلم نخستين پنجشنبه بعد از ماه مبارك رمضان در قالب برنامه سينما يك پخش خواهد شد و «امير شهاب رضويان» به عنوان ميهمان با كورش سليماني در مقام مجري اين برنامه در خصوص فيلم با يكديگر گفت‌وگو خواهند كرد.

دومين فيلمي كه در برنامه سينما يك پخش مي‌شود، فيلم «قلمرو ممنوع» محصول 2008 هاليوود با بازي جكي جان است. اين فيلم با حضور خسرو دهقان نقد و بررسي خواهد شد.