هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 20:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 اسفند 1392 ساعت 16:24
چهارشنبه 21 اسفند 1392 19:54 ساعت
2014-3-12 16:24:31
شناسه خبر : 167341
به گزارش رجانیوز، بنا بر اخبار رسیده دكتر «ف» يکی از چهره های افراطی اصلاح طلبان که برادرش ابوالفضل ف از اعضای ارشد ستاد موسوي بوده و هم اینک در انگلستان به سر می برد، قرار است طی روزهای آتی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شود.

گروه سیاسی- رجانیوز: در راستای تغییرات پی در پی در عرصه مدیریت دانشگاه ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری، شنيده شده تغییر رئيس فعلي دانشگاه صنعتی شاهرود و جایگزینی یکی از اصلاح طلبان تندرو به جای وی در دستور کار وزیر علوم قرار گرفته است.

به گزارش رجانیوز، بنا بر اخبار رسیده دكتر «ف» يکی از چهره های افراطی اصلاح طلبان که برادرش ابوالفضل ف از اعضای ارشد ستاد موسوي بوده و  هم اینک در انگلستان به سر می برد، قرار است طی روزهای آتی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شود.

گفتنی است طی ماه های گذشته وزیر علوم با تغییر و تحولات بسیار زیادی در عرصه مدیریتی دانشگاه ها، در عمل بسترهای لازم برای ایجاد تنش های سیاسی در مراکز علمی و دور شدن دانشگاه ها از مسیر علمی خود را کلید زده است.

این روند تا کنون بارها و بارها مورد تذکر جدی دلسوزان و تعدادیاز نمایندگانم مجلس قرار گرفته است و حتی وزیر علوم به خاطر این مساله چندی قبل مورد سوال نمایندگان قرار گرفت و با کارت زرد آنها مواجه شد.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که وزیر علوم با میدان دادن به عناصر افراطی در وزارتخانه متبوع خود در صدد است تا خواسته یا ناخواسته زمینه‌های ناآرام کردن فضای دانشگاه‌ها ادامه دار باشد؛ آفتی که در سالهای نه چندان دور دوره اصلاحات نیز گریبانگیر فضای بسیاری از دانشگاه‌ها بود و تا جایی پیش رفت که عناصر افراطی دفتر تحکیم وحدت در روز دانشجوی سال ۸۳ سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت را نیز تحمل نکرده و با اهانت‌های متعدد به وی فضا را به سمتی هدایت کردند که خاتمی آن‌ها را تهدید به اخراج از سالن کرد و گفت: «در همه چیز انحراف ایجاد کرده‌اید حالا هم نمی‌گذارید ۴ نفر حرفشان را بزنند.» 

نکته جالب توجه آنکه در آن برهه رییس دانشگاه تهران فردی جز رضا فرجی دانا وزیر فعلی علوم نبود؛ کسی که با مدیریت خود در آن برهه در دانشگاه تهران منجر به جری شدن عناصر افراطی شده بود تا جایی که رییس جمهور اصلاحات نیز در آن برهه تحمل نشد و مورد هتک قرار گرفت.

 حال باید بار دیگر منتظر ماند و دید در اثر سیاست‌های اشتباه و میدان دادن به افراطیون، بلایی که سر محمد خاتمی در سال ۸۳ آمد، طی سالهای آینده برای مسئولان دولت تدبیر و امید تکرار خواهد شد؟