هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 28 اسفند 1397
ساعت 02:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 تير 1388 ساعت 15:38 2009-6-27 15:38:57
شناسه خبر : 16560
استاد موسيقي آقا سلطان: اين جا

تصاوير كشته شدن تأسف‌بار يكي از هموطنانمان به نام ندا آقاسلطان اين روزها به فضایي براي هجوم و تشديد جنگ رواني رسانه هاي غربي تبديل شده است.

به گزارش رجانیوز، ندا آقا سلطان روز شنبه در محلي كه به تأیيد همه از منطقه درگيري دور بوده است، با گلوله جان مي‌بازد و تصاوير او با سرعت تمام به خارج منتقل و هزاران بار در شبكه هاي مختلف سيستم تبليغاتي غرب منتشرمي شود تا افكار جهاني را به سمت و سوي ضد ايراني مورد نظر اين شبكه ها سوق دهد.

براي مشاهده فيلم کليک کنيد.

ابتدا شرح ماجرا از راننده اي كه شاهد اصلي ماجراست:

راننده: روز شنبه ساعت 19:20 من داشتم خيابان صالحي را به سمت بالا مي‌رفتم كه ابتداي كوچه‌ي خسروي متوجه اجتماع مردم شدم، داشتم از آنجا رد مي‌شدم ديدم يك خانمي دستش را به سينه گرفت و به زمين افتاد كه از دهان و بيني‌اش خون جاري مي شد كه من تنها كاري كه كردم، از ماشين پياده شدم و او را سوار ماشين خود كردم و به سمت بيمارستان رفتم، كوچه بالاتر بن بست مظفري بود كه تا انتها كوچه رفتيم و بعد ايشان را پياده كرديم و سوار ماشين ديگري كرديم و به سمت بيمارستان رفتند.

استاد موسیقی ندا آقا سلطان: يك ماشين پژويي بود كه بعداً متوجه اسم راننده پوياست، كمك كرد تا ندا را سوار ماشين كرديم و برديم...

مرگ خانم آقا سلطان بي‌ترديد موجب تأسف شديد است اما بررسي بيشتر ماجرا ابهامات ديگري را آشكار مي سازد كه كاملاً قابل تأمل است.

نكته اول: تصاويري كه از ندا آقا سلطان و همراه او در شبكه هاي خارجي منتشر شده، بيانگر اين واقعيت است كه وي مدت‌ها قبل از حادثه كانون توجه بوده است، به گونه اي كه تصاوير منتشر شده از او در شبكه هاي خارجي مربوط به حداقل 45 دقيقه قبل از حادثه است، البته ممكن است اين كار اتفاقي جلوه داده شود اما با توجه به اينكه محل حادثه دور از منطقه درگيري بوده، وجود حداقل 2 دوربين در اين محله دور از درگيري و تصويربرداري از خانم آقا سلطان بيشتر به يك سناريوي از قبل طراحي شده مي ماند تا به يك اتفاق.

نكته دوم: محل وقوع حادثه دور از درگيري و اغتشاش است و طبعاً اگر قرار است نيرو هاي انتظامي در جایي حضور يابند، محل اغتشاش و دگيري است نه چنين منطقه اي، نزديكان خانم آقا سلطان نيز به اين مسئله حساس هستند.

استاد موسیقی آقا سلطان: اين جا تعدادي از مردم ايستاده بودند، خبري از تظاهرات نبود، آمديم از عرض خيابان عبور كنيم تا سوار اتومبيل شويم، وقتي كه رسيديم وسط تقاطع صداي شليك يك گلوله به گوش رسيد...

نكته سوم: بر اساس گزارش رسمي پزشكي قانوني، گلوله‌ي شليك شده به خانم آقا سلطان از نوع كاليبر كوچك بوده است كه متعلق به اسلحه‌ي كمري فردي است كه از فاصله نزديك و از پشت به او شليك شده آن هم در حالي كه خانم آقا سلطان در حال راه رفتن بوده است.

اين مسئله از آن جا اهميت ويژه اي مي يابد كه هيچ سازمان نظامي و انتظامي مأمور مقابله با اغتشاش از سلاح كمري كاليبر كوچك استفاده نمي كند، اين واقعيت علامت سوال بزرگي است كه شاهدان اصلي ماجرا به آن تاكيد مي كنند.

استاد موسیقی آقا سلطان: صداي يك تير به گوش رسید، مثل صداي يك ترقه...

راننده شاهد حادثه: من در واقع آن جا متوجه نشدم كه چه كسي شليك كرد، نه نيروي انتظامي و نه نيروي بسيج. من نديدم آنجا حضور داشته باشند كه به نظر من مشكوك بود، اين صحنه كه اصلاً چه كسي تير را شليك كرد.

استاد موسیقی آقاسلطان: اينجا تيراندازي نبود، يعني مأموري هم اينجا مستقر نبود، چند نفر از مردم بودند، صداي شليك گلوله به گوش رسيد كه به ندا اصابت كرد.

سوء استفاده رسانه هاي خارجي از مرگ تأسف‌بار خانم آقاسلطان براي هجوم به ايران به گونه اي است كه فرياد نزديكان وي را نيز با همه‌ي غم و اندوه‌اشان در آورده است.

ماجراي مشكوك جان باختن خانم آقاسلطان ابهامات فراوان ديگري دارد كه به اعتقاد مردم دستگاه‌هاي حاضر بايد با پيگيري دقيق آن‌ها را روشن و براي افكار عمومي باز گو كنند.