هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 بهمن 1392 ساعت 10:57 2014-2-18 10:57:52
شناسه خبر : 164825

این ستاد در شهریورماه امسال به منظور بررسی و آسیب شناسی اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها و طراحی و پیش بینی ساز و کارهای اجرای مرحله دوم آن و تصمیم گیری و نظارت در خصوص این موضوع به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شده است.

به گزارش صبحانه، از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم یکی از موضوعاتی که مورد توجه رسانه ها و تحلیلگران قرار داشت نحوه تقسیم وظائف و کارها بین اقتصاددانانی بود که همراه با حجت الاسلام روحانی به قوه مجریه آمدند چراکه غیر از مسئولان اقتصادی حاضر در هیئت دولت، رییس دفتر رییس جمهور و معاون اجرایی وی نیز چهره هایی با سابقه اقتصادی قابل توجه محسوب می شدند.
 
این موضوع با تفویض برخی وظائف مانند تنظیم بازار به محمد شریعتمداری، بیشتر مورد توجه قرار گرفت تا اینکه خبری مبنی بر انتصاب حسن یونس سینکی به عنوان دبیر اجرایی ستاد هدفمندی یارانه‌ها از سوی شریعتمداری منتشر شد. 
 
در این خبر، از شریعتمداری به عنوان معاون اجرایی رییس جمهور یاد شده بود، بدون آنکه سمت دقیق وی در هدفمندی یارانه ها مشخص شود. از سوی دیگر خبری از سوی محسن بهرامی مشاور معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام شد مبنی بر اینکه رئیس جمهور مسئولیت برنامه‌ریزی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را به معاونت اجرایی ریاست جمهور سپرده است. 
 
اما مشاور وی نیز خبری مبنی بر اینکه دقیقا چه سمتی از طرف رییس جمهور به معاون اجرایی خود داده شده است، نداد تا مسئولیت شریعتمداری در یکی از مهمترین ستادهای اجرایی کشور مشخص نباشد.
 
اما بررسی های صبحانه نشان می دهد هیئت دولت در جلسه چندی پیش خود، بنا به پیشنهاد حجت الاسلام روحانی رییس جمهور کشورمان، مسئولیت دقیق محمد شریعتمداری در بحث هدفمندی یارانه ها را تعیین و تصویب کرد.
 

 
بر این اساس، هيئت وزيران در جلسه 13 بهمن خود به استناد اصول 127 و 138 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مصوب کرد که «معاون اجرايي رييس جمهور به عنوان نايب رييس و دبير به ترکيب ستاد هدفمندسازي يارانه ها اضافه شود.»

این ستاد در شهریورماه امسال به منظور بررسی و آسیب شناسی اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها و طراحی و پیش بینی ساز و کارهای اجرای مرحله دوم آن و تصمیم گیری و نظارت در خصوص این موضوع به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، وزیران کشور، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو، جهاد کشـاورزی، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اطلاعات و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رییـس سازمان هدفمندسازی یارانه ها دیگر اعضای آن هستند.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x