هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 24 بهمن 1392 ساعت 13:05
پنجشنبه 24 بهمن 1392 16:35 ساعت
2014-2-13 13:05:24
شناسه خبر : 164452
جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که سازمانش گزارش های مربوطه را دیده است. وی به اتهام زنی علیه برنامه دفاعی ایران پرداخته و مدعی شد: برنامه موشکی ایران، همچنان تهدیدی خطرناک را به منطقه تحمیل می کند و این موضوعی است که ما به دقت آن را رصد می کنیم.وی همچنین به قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، که تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران تصویب شد، اشاره کرده و می گوید

گروه بین اللمل –رجانیوز: چند روز پس از واکنش آمریکا به اعزام ناوهای ایرانی به اقیانوس اطلس، آزمایش موشک های جدید بالستیک ایران نیز خبر ساز شد و سخنگوی کاخ سفید گفت واشنگتن به دقت برنامه موشکی ایران را رصد می کند.

به گزارش رجانیوز، به نقل از شبکه سی ان ان آمریکا (CNN) ، ایران خبر شلیک موفقیت آمیز موشک های جدید را اعلام کرده که یکی از آن ها برای نابود کردن "هرنوع تجهیزات نظامی دشمن" طراحی شده است. آمریکا می گوید این قضیه را به دقت زیر نظر دارد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که سازمانش گزارش های مربوطه را دیده است. وی به اتهام زنی علیه برنامه دفاعی ایران پرداخته و مدعی شد: برنامه موشکی ایران، همچنان تهدیدی خطرناک را به منطقه تحمیل می کند و این موضوعی است که ما به دقت آن را رصد می کنیم.

وی همچنین به قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، که تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران تصویب شد، اشاره کرده و می گوید، طبق این قطعنامه انجام هرگونه فعالیتی در ارتباط با موشک های بالستیک برای ایران ممنوع است.

این در حالی است که متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، موفق شده اند نسل جدید موشک بالستیک برد بارانی و موشک هدایت لیزری هوابه سطح و سطح به سطح با موفقیت آزمایش کنند.

نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین با سرجنگی بارانی برای انهدام جنگ افزار ها و تجهیزات نظامی دشمن به کار گرفته می شود. گریز از سامانه های ضد موشکی دشمن، قابلیت تخریب اهداف گسترده، امکان تخریب چند هدف مجزا از یک دیگر از ویژگیهای این موشک به شمار می رود.

موشک بینا نیز یک موشک هدایت شونده لیزری هوا به سطح و سطح به سطح می باشد که قابلیت شلیک از هواپیما و انواع سکوی پرتاب زمینی را دارا است. این موشک قادر است اهداف مهمی همچون پل ها، تانک ها، ادوات جنگی و مراکز فرماندهی دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد. سرعت عمل فوق العاده در از بین بردن اهداف مورد نظر، نگهداری آسان وقدرت سریع بکارگیری از ویژه گی های این موشک به شمار می رود.

سردار دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران درباره ساخت این موشک ها گفته است: این دستاوردهای ارزشمند با وجود تحریم ها و فشار های همه جانبه دشمن یک بار دیگر شعار ما میتوانیم را متجلی ساخت و نشان می دهد انقلاب اسلامی ایران همچنان پویا به مسیر خود ادامه می دهد.

پیش از وزیر امور خارجه آمریکا و وندی شرمن معاون وی از تلاش واشنگتن برای محدود کردن برنامه موشکی ایران در مذاکرات هسته ای خبر داده بودند.

آمریکا تلاش می‌کند با توجه به امتیازاتی که در توافق هسته ای ژنو به دست آورده است در ازای واگذاری امتیازات حداقلی به ایران توانمندی های هسته ای و دفاعی جمهوری اسلامی را محدود کند . گزاره ای که وندی شرمن هفته گذشته با حضور در کمیته دفاعی سنای آمریکا صراحتا به آن اشاره کرد.

البته مقامات عالی رتبه و همچنین مسئولان وزارت امور خارجه ایران به صراحت اعلام کردند مذاکرات هسته ای ارتباطی با موضوع موشکی ایران ندارد و نیروهای مسلح نه تنها در برنامه دفاعی خود هیچ محدودیتی به وجود نمی آورد بلکه با قدرت بیشتری آن را ادامه می دهند.

از سوی دیگر با توجه به ساختار سیاسی و نظامی در جمهوری اسلامی، هرگونه تغییر در برنامه های نظامی مربوط به دولت نمی شود و نیروهای مسلح بر اساس یک برنامه بلند مدت برنامه های خود را پیش می برند.