هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 شهريور 1399
ساعت 19:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 بهمن 1392 ساعت 09:30
پنجشنبه 17 بهمن 1392 13:00 ساعت
2014-2-6 09:30:00
شناسه خبر : 163844
این سوال جدی برای افکار عمومی به وجود آمده است که آیا، آنچنان که دولت برای تعیین مجری برنامه های رئیس جمهور در رسانه ملی حساسیت به خرج می دهد، برای مصاحبه های مشابه آقای روحانی در رسانه های خارجی همچون سی ان ان، سی بی اس، الجزیزه و .. و تعیین مجری آن برنامه ها نیز حساسیت بخرج می دهد یا اساسا می پذیرد که تعیین مجری و شیوه گفتگو در حیطه اختیارات رسانه برگزار کننده این گفتگوهاست!؟

گروه سیاسی - رجانیوز: شب گذشته، اصرار رئیس جمهور و تیم رسانه‏ای وی برای اجرای برنامه گفتگوی آقای روحانی با حضور برخی مجریان مشخص و ایراد صدا و سیما بر این نحوه دخالت در حوزه حرفه ای خود، حاشیه‎ساز شد، به نحوی که این گفتگو پس از 1/5 ساعت تاخیر به روی آنتن رفت و حتی در بخش‏هایی از گفتگوی رئیس جمهور نیز خود را نمایان کرد تا آقای روحانی بدون «بسم الله الرحمن الرحیم» گفتگوی خود را شروع کند و حتی در بخشی از سخنانش از حضور خانم پور یامین به عنوان مجری این برنامه ابراز خوشنودی و رضایت کند.

به گزارش رجانیوز، این در حالی بود که پیش از پخش این برنامه و همزمان با تاخیر صورت گرفته در پخش گفتگوی ویژه تلویزیونی رئیس جمهور، دو خبرگزاری دولتی ایرنا و ایسنا با انتشار اخباری مشابه، مدعی شدند عزت الله ضرغامی رئیس صدا و سیما مانع پخش گفتگوی زنده رئیس جمهور شده است، موضوعی که البته صادق، مشاور رسانه ای رئیس جمهور نیز در مصاحبه جداگانه‎ای آنرا تایید کرد.

با این حال، پس از پخش این گفتگوی زنده تلویزیونی، عزت الله ضرغامی با ارسال نامه‏ای به شورای عالی نظارت بر صدا و سیما پرده از علت این تاخیر برداشت تا روشن شود که اصرار دفتر رئیس جمهور برای بکارگیری مجریان خاص، و دخالت در امور حرفه ای مرتبط با رسانه ملی، موجب تاخیر در این برنامه بوده است.

رئیس سازمان صدا و سیما در نامه خود به شورای نظارت خواستار تعیین تکلیف در مورد انتخاب مجری توسط روسای قوا شده و نوشت: 

 
جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای رئیسی
 
رئیس محترم شورای نظارت بر سازمان صداوسیما
 
با سلام
 
احتراما؛ با توجه به اهمیت تاخیری که در شروع مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور محترم پیش آمد؛ خواهشمند است در مورد انتخاب مجری توسط روسای محترم قوا، و امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه‌ای رسانه ملی اظهارنظر نمائید.
 
از خداوند متعال موفقیت جنابعالی را خواهانم.
 
با تشکر؛ سیدعزت الله ضرغامی
 
اصرار دفتر رئیس جمهور بر چیدن مجریان برنامه های آقای روحانی مبتنی بر سلیقه رسانه ای این مجموعه و بدون در نظر گرفتن ملاحظات رسانه ملی، در برنامه گزارش صد روزه رئیس جمهور نیز حاشیه ساز شد به نحوی که برخی رفتارهای خارج از عرف مجریان انتخاب شده از سوی دفتر رئیس جمهور، حاشیه های پررنگی را برای این گفتگو ایجاد کرده و تا روزها سوژه انتقادات رسانه ها را به خود اختصاص داده بود.
با این حال این سوال جدی برای افکار عمومی به وجود آمده است که آیا، آنچنان که دولت برای تعیین مجری برنامه های رئیس جمهور در رسانه ملی حساسیت به خرج می دهد، برای مصاحبه های مشابه آقای روحانی در رسانه های خارجی همچون سی ان ان، سی بی اس، الجزیزه و .. و تعیین مجری آن برنامه ها نیز حساسیت بخرج می دهد یا اساسا می پذیرد که تعیین مجری و شیوه گفتگو در حیطه اختیارات رسانه برگزار کننده این گفتگوهاست!؟