هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 11:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 دى 1392 ساعت 17:09
شنبه 28 دى 1392 20:39 ساعت
2014-1-18 17:09:52
شناسه خبر : 162135
اگر توافقی به نفع ملت و سرنوشت کشور انجام شده، پس دلیل این نامحرمی مردم چیست؟ اگر مشکلاتی وجود دارد که به نظر ما وجود دارد، چرا آنها را با مردم و مجلس درمیان نمی‌گذارید تا هم پشتیبانی بهتر انجام شده و هم جلوی اشکالات گرفته شود.

گروه سیاسی - رجانیوز: ابهامات پیش آمده پیرامون انتشار متن توافق ایران و 1+5 توسط امریکا، واکنش نمایندگان مجلس را به دنبال داشته است، به نحوی که مهرداد بذرپاش اعلام کرد، ما در مجلس اعلام می‌کنیم خانه ملت در جریان مذاکرات قرار ندارد و علت این پنهان‌کاری از نمایندگان مردم را متوجه نمی‌شویم.

به گزارش رجانیوز، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کاش دولت به اندازه آمریکایی‌ها که به مردم و سنای خود اطمینان دارند به مردم و مجلس  ایران اطمینان داشت.
 
وی در گفتگو با فارس اضافه کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی توافق نامه اجرایی را برای مردم و مجلس محرمانه می‌داند ولی طرف آمریکایی، هم این را با سنای خود در میان می گذارد و هم آن را منتشر می‌کند که نشان از اعتماد آنها به مردم و مجلس خود است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه دلیل این پنهان کاری از طرف دولت و تیم مذاکره کننده معلوم نیست، تصریح کرد: اگر توافقی به نفع ملت و سرنوشت کشور انجام شده، پس دلیل این نامحرمی مردم چیست؟ اگر مشکلاتی وجود دارد که به نظر ما وجود دارد، چرا آنها را با مردم و مجلس درمیان نمی‌گذارید تا هم پشتیبانی بهتر انجام شده و هم جلوی اشکالات گرفته شود.
 
وی افزود: ما در مجلس اعلام می کنیم، خانه ملت در جریان مذاکرات قرار ندارد که علت این پنهان کاری از نمایندگان مردم را متوجه نمی‌شویم.
 
بذرپاش همچنین گفت: از طرف تیم ما اعلام می‌شود مذاکرات محرمانه است بعد آمریکایی‌ها توافق را منتشر می‌کنند، سپس سخنگوی دستگاه خارجه ما می‌گوید این برداشت یک سویه و یک جانبه از توافق است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به دولت گفت: آیا سرنوشت و اقتدار یک ملت را با توافقی که دو طرف برداشت‌‌های متفاوت دارند گره می‌زنید؟ کجای این، تدبیر و توان دیپلماسی است؟ تعطیلی نطنز و فردو و اراک در مقابل  8  قسط از پول‌های خودمان که گویا به ملت ایران می‌خواهند مستمری بدهند را در توافق تفسیرپذیر مطرح می‌کنید؟
 
وی ادامه داد: منتقدان را در کنار اسرائیلی‌ها می‌نشانید و بگم بگم راه می‌اندازید تا همه منتقدان را خفه کنید؟ آیا بازرسی‌های گسترده و سرزده روزانه در همه بخش‌ها چیزی از صنعت راهبردی هسته‌ای ما باقی می‌گذارد، آن هم بازرسی‌های تفسیرپذیر که می‌تواند پرونده ما را تا مدتی طولانی بلکه برای همیشه در نزد آژانس باز بگذارد. بازرسی‌هایی که بسیاری از تامین کنندگان تجهیزات و ابزارآلات هسته‌ای را زیر نظر می‌گیرد و همه امنیت همه عوامل و دست اندرکاران هسته‌ای به مخاطره می‌افتد.