هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مهر 1399
ساعت 03:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 دى 1392 ساعت 12:38
شنبه 14 دى 1392 16:08 ساعت
2014-1-4 12:38:57
شناسه خبر : 160822
این در حالی است که با رجوع به سخنان کامل نبویان و قسمت های قبل و بعد این بخش از اظهارات وی، کاملا مشخص است منظور نبویان از اقدام ایران برای مقابله با اسرائیل غنی سازی اورانیوم 20 درصد بوده است که در متن خبر خبرگزاری مورد اشاره سایت آینده آنلاین غنی سازی اورانیوم درج نشده است. با این حال هر خواننده ای با مطالعه این بخش از اظهارات نبویان در می‌یابد که منظور او برخلاف تفسیر جناحی سایت آینده آنلاین، بمب اتم نبوده است

گروه سیاسی - رجانیوز: سایت خبری نزدیک به یکی از آقازاده ها در مطلبی با تحریف اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مدعی شد که این نماینده گفته است: برای اینکه اسرائیل را سر جایش بنشانیم، بمب اتم لازم است!

به گزارش رجانیوز، این سایت خبری که مدیر آن تا کنون بارها به دادگاه احضار شده و حتی سابقه دستگیری توسط نهادهای امنیتی را نیز در کارنامه خود دارد با اشاره به بخشی از اظهارات حجت الاسلام سید محمود نبویان در سالگرد 9 دی در مشهد نوشت:

« یک نماینده عضو جبهه پایداری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر کشوری 270 کیلو 20 درصد و 10 تن 5 درصد و 20 هزار سانتریفیوژ داشته باشد در حالت جهش بوده و ظرف دو هفته می تواند بمب اتمی و اورانیومی بسازد، گفت: ما به دنبال بمب اتم نیستیم اما برای اینکه اسرائیل را سرجایش بنشانیم لازم است. این در حالی است که رهبر انقلاب تولید و استفاده از سلاح هسته ای را حرام شرعی اعلام کرده اند.»

این در حالی است که با رجوع به سخنان کامل نبویان و قسمت های قبل و بعد این بخش از اظهارات وی، کاملا مشخص است منظور نبویان از اقدام ایران برای مقابله با اسرائیل غنی سازی اورانیوم 20 درصد بوده است که در متن خبر خبرگزاری مورد اشاره سایت آینده آنلاین غنی سازی اورانیوم درج نشده است.

با این حال هر خواننده ای با مطالعه این بخش از اظهارات نبویان در می‌یابد که منظور او برخلاف تفسیر جناحی سایت آینده آنلاین، بمب اتم نبوده است.

رجانیوز در ادامه این بخش از اظهارات نبویان را منتشر می کند:

«نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این توافقنامه در 5 بخش مقدمه، گام نخست، گام میانی، گام نهایی و نتیجه آخر تنظیم شده است که در بخش نخست از همان ابتدا عنوان شده هدف از مذاکره به دست آوردن برنامه‌ای به صورت دوطرفه برای یقین حاصل شدن این بوده که برنامه هسته‌ای ایران منحصرا صلح آمیز است.

وی تصریح کرد:در صفحه دوم به جای پرداختن به گام نخست به گام دوم پرداخته شده است، در گام نخست قید شده که کل 20 درصد غنی سازی باید نابود شود، اینجاست که آمریکا می‌گوید در هیچ زمان مثل الان نتوانستیم امنیت اسرائیل را تامین کنیم، اگر کشوری 270 کیلو 20 درصد و 10 تن 5 درصد و 20 هزار سانتریفیوژ داشته باشد در حالت جهش بوده و ظرف دو هفته می‌تواند بمب اتمی و اورانیومی بسازد، ما به دنبال بمب اتم نیستیم اما برای اینکه اسرائیل را سرجایش بنشانیم (غنی سازی 20 درصد ) لازم است.

نبویان گفت: همچنین در این توافقنامه تعهد داده‌ایم هیچ پیشرفتی در تاسیسات غنی سازی نظنز انجام نشود، حتی یک سانتریفیوژ دیگر جز 9 هزار تا سانترفیوژ فعال نشود، در نطنز 17 یا 18 هزار سانتریفیوژ وجود داشته که از این تعداد 9 هزار سانتریفیوژ فعال است، همچنین تعهد داده‌ایم پیشرفتی در راکتور اراک نداشته باشیم.»

 همانگونه که مشخص است آن قسمت از اظهارات نبویان که با رنگ قرمز مشخص شده  و در ادامه این اظهارات است که نبویان جمله مورد اشاره سایت منتسب به آقازاده فتنه گر را آورده است در خبر این سایت حذف شده است.

البته با توجه به سابقه این سایت خبری ، این  اقدامات از سوی مدیران این سایت دور از انتظار نیست اما با توجه به حساسیت موضوع هسته ای ایران و بهانه جویی‌های مقامات و رسانه های غربی برای فشار بیشتر به مردم ایران به بهانه هسته ای، انتشار خبری دروغ درباره عزم ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای دستمایه خبرسازی ها و فشارهای جدید به ایران می شود.

چه آنکه در روز قبلی مذاکرات نیز  تیم مذاکره کننده های 1+5 از مطالب منتشر شده در سایت ها و رسانه های داخلی در راستای اهداف خود بهره می گرفته است.

حال مدیران این سایت باید پاسخ دهند که از حساسیت‌زا کردن موضوع هسته‌ای ایران و خط دادن به رسانه‌های غربی برای فشار بیشتر به جمهوری اسلامی چه سودی می برند؟ 

حکم ولی‌فقیه برای متشرعین از تمام کنوانسیون‌های جهان بالاتر است

در همین حال حجت الاسلام نبویان به تحریف سخنانش توسط سایت آینده  واکنش نشان داد. 

نماینده مردم تهران با بیان اینکه افزایش غنای اورانیوم به معنای ساخت سلاح هسته‌ای نیست، گفت: برای متشرعین، فتوای ولی فقیه که از حکم مراجع تقلید هم بالاتر است، فوق تمام تفاهم‌نامه و کنوانسیون‌‌های بین‌المللی است.

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه ساخت و استفاده از سلاح هسته‌ای بنا به فتوای مقام معظم رهبری حرام شرعی است، گفت: برای متشرعین، فتوای ولی فقیه که از حکم مراجع تقلید هم بالاتر است، فوق تمام تفاهم‌نامه و کنوانسیون‌‌های بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی تحت هیچ شرایطی ممکن نیست از فتوای ولی‌فقیه عبور کنند، تصریح کرد: حکم حضرت آقا، حجت شرعی، قانونی و عقلی است و کسی در این امر تردید ندارد.

نبویان با بیان اینکه دشمن به خوبی می‌داند که ایران به دنبال سلاح اتمی نیست، تاکید کرد: بنده در سخنرانی مشهد خود، عرض کردم برای آنکه دشمنان ملت و انقلاب ما حریم خود را حفظ کنند لازم است برای مصارف صلح آمیز میزان غنای اورانیوم خود را افزایش بدهیم اما متاسفانه یک سایت با سؤاستفاده از اظهارت بنده، افزایش غنای اورانیوم را برابر بمب اتم فرض قرار داده و مدعی شد که گفته‌ام لازم است بمب اتم داشته باشیم در حالی چنین بحثی هیچگاه در ادبیات بنده نمی‌گنجد.

استاد دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه برخی می‌خواهند با جوسازی و تحریف اظهارات، منتقدان را ساکت کنند و متاسفانه سایت‌های که اظهارات منتقدان را وارونه منتشر می‌کنند بعضاً حامی دولت هستند، گفت: همه ما باید تابع اخلاق باشیم و بدانیم که نمی‌توان با فعل غیراخلاقی، اهداف صحیح را دنبال کرد.

نبویان در پایان گفت: از تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌خواهیم درباره جزئیات توافقنامه ژنو با مردم که محرم دولت هستند، گفتگو کنند.