هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 آذر 1399
ساعت 04:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 خرداد 1388 ساعت 08:18
چهارشنبه 27 خرداد 1388 12:48 ساعت
2009-6-17 08:18:40
شناسه خبر : 15965

نزدیک ترین و قدیمی ترین همکار سیاسی و همراه انتخاباتی میرحسین موسوی در گفت وگویی با شبکه ماهواره ای BBC مهم ترین دلایل تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری را تشریح کرد.

به گزارش رجانيوز، زهرا رهنورد همسر ميرحسين موسوي در پاسخ به خبرنگار بی‌بی‌سی که می پرسید: "رای آقای موسوی بر اساس برآوردهای شما چهار به یک بوده است، در قیاس آقای احمدی‌نژاد مستندات شما چه هست؟"، اظهار داشت: "در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاکی از این بود که آرای موسوی بسیار بالاتر از آنکه اصلاً قابل تصور باشد، هروقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند، طرفداران احمدی‌نژاد در حد یک صدم بودند، در مقابل طرفداران موسوی".

وی همچنین با اشاره به گزارش‌هایی که در روز انتخابات دریافت می کرده، گفت: "مرتب به ما گزارش می شد که نسبت حتی 4،5 به يك بود، نسبت های موسوی به احمدی‌نژاد..."

رهنورد كه همسرش در مناظره با كروبي از وي به عنوان روشنفكرترين زن ايراني ياد كرده بود، همچنین اظهار داشت: همه می شناسند که آنهایی که به احمدی‌نژاد رأی دادند، چه تیپ خاصی هستند و اول صبح رفتند، رأی خودشان را دادند و از ساعت 11 صبح تعرفه‌ها در دست مردم قرار نگرفت و مردم له له می زدند، برای اینکه تعرفه بهشان داده بشود. حتی تا ساعت 11:30 و 12 شب هم پشت در ستاد و محل های انتخابات جمع شده بودند.

وی در تشریح بديهي بودن پیروزی موسوی و وضوح تقلب در انتخابات ادعا كرد: "یک سری نقاطی هستند که اصلاً مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن نتایجی است که وزارت کشور اعلام کرده است. مثلاً آذربایجان و ترک‌زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند که به کس دیگری رأی بدهند."

وی در ادامه اظهار داشت: "خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند، به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است."

وی در پایان این گفت و گوی زنده با شبکه BBC گفت: "ما نمی دانیم چگونه با این صندوق ها عمل شده و رأی‌ها چگونه دست برده شده و چه بوده، فقط می دانیم که نسبت موسوی به احمدی‌نژاد 4،5 به يك یا 4 به یک یا جاهای دیگر ممکن است مثلاً 3 به 1،5 باشد."