هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 14:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 آذر 1392 ساعت 12:32
يكشنبه 24 آذر 1392 16:02 ساعت
2013-12-15 12:32:59
شناسه خبر : 159167
ما با جدیت مذاکرات ژنو را دنبال می کنیم و البته در برابر هر اقدام نامناسب و غیرسازنده (حتی اگر نقض توافق هم نباشد) واکنش مناسب، حسابشده، هدفمند و هوشمندانه نشان خواهیم داد. مذاکره و رسیدن به نتیجه کار دشواری است و حتما فرازونشیب فراوان دارد. این را هم از روز اول پیش بینی کرده بودیم

گروه سیاسی – رجانیوز: محمد جواد ظریف گفته است به اقدام نامناسب آمریکا در وضع تحریم های جدید علیه ایران پاسخ مقتضی را داده است.

به گزارش رجانیوز وزیر امور خارجه شب گذشته در صفحه شبکه اجتماعی خود درباره اقدام دولت آمریکا در تحریم جدید 19 فرد حقیقی و حقوقی نوشت: در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظرگرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم. البته برخی دوستان که از ابتدا دل خوشی از برنامه اقدام ژنو نداشتند مرگ زودرس آن را اعلام کرده اند که بیشتر بیان خواست تا واقعیت است.

ظریف همچنین گفته است که "علت گزارش ندادن در چند روز گذشته بیشتر به علت وضعیت جسمانی وخیم مادرش بوده است" .

وی در ادامه این مطلب نوشته است : ما با جدیت مذاکرات ژنو را دنبال می کنیم و البته در برابر هر اقدام نامناسب و غیرسازنده (حتی اگر نقض توافق هم نباشد) واکنش مناسب، حسابشده، هدفمند و هوشمندانه نشان خواهیم داد. مذاکره و رسیدن به نتیجه کار دشواری است و حتما فرازونشیب فراوان دارد. این را هم از روز اول پیش بینی کرده بودیم.

وزیر امور خارجه در پایان با انتقاد از کسانی که در چند روز گذشته از توافقنامه ژنو انتقاد کردند، نوشت: ضمنا دوستانی که با استفاده از سکوت ضروری ما، مشغول خرده گیری از کنار گود هستند هم حتمامی دانند که فرمایشاتشان همگی جواب دارد ولی تیم مذاکره کننده وظیفه مهمتری برای پیگیری منافع ملی دارد و پاسخ عمومی به برخی موارد را فعلا به مصلحت نمی داند و آماده است در برابر اتهامات ناروا و غیرمنصفانه بخاطر منافع ملی سکوت کند ولی در زمان مناسب به همه ایرادها و ابهامات پاسخ خواهیم داد.