هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 مهر 1399
ساعت 08:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 آذر 1392 ساعت 17:52
يكشنبه 17 آذر 1392 21:22 ساعت
2013-12-8 17:52:48
شناسه خبر : 158568
اما اظهارات جنگ طلبانه مقامات آمریکایی علیه ایران پس از آن افزایش یافته است که وزیر امور خارجه ایران در اظهاراتی که به شدت در داخل کشور مورد انقاد قرار گرفت، گفته بود: "آمریکا میتواند به یک بمب تمام سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!"

گروه بین الملل - رجانیوز: نماینده کنگره آمریکا خواست کشورش در صورت حمله به ایران از سلاح‌های هسته‌ای استفاده کند.

به گزارش رجانیوز، دانکن هانتر که عضو کمیته نیروهای مسلح کنگره است گفته در صورتی که آمریکا در نهایت تصمیم به استفاده از زور نظامی علیه ایران بگیرد باید از سلاح‌های هسته‌ای علیه ایران استفاده کند.

هانتر در پاسخ به این سوال که آیا او فکر می‌کند جنگ با ایران اجتناب‌ناپذیر است گفت که «مطمئنا امیدوارم که چنین نباشد»؛ اما سپس افزود که بهتر است اگر این اتفاق بیفتد آمریکا با جدیت اقدام کند

نماینده جمهوری خواه آمریکا گفت: «فکر می‌کنم جنگ زمینی با ایران، در حالی که نیروهای زمینی آمریکا وارد کارزار شده‌اند، خیلی وحشتناک است و فکر می‌کنم که مردم هم نظرشان این است که ما باید را به طریقی جلوی دستیابی آنها به قابلیت هسته‌ای را بگیریم. من فکر نمی‌کنم این مسئله اجتناب‌ناپذیر باشد، اما فکر می‌کنم اگر ما مجبور باشیم ایران را بزنیم، نباید با نیروی زمینی عمل کنیم بلکه باید این کار را با بمب‌های اتمی تاکتیکی انجام دهیم تا آنها را برای یک یا دو یا سه دهه به عقب برانیم.»   

وزیر دفاع امریکا: دیپلماسی با ایران را با نیروی نظامی حمایت می کنیم

اظهارات عجیب هانتر در حالی مطرح شده است که همزمان چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا گفت: دیپلماسی با ایران باید از طریق نیروی نظامی حمایت شود. می‌دانیم دیپلماسی در خلاء نمی‌تواند به نتیجه برسد.

رئیس پنتاگون که در کنفرانس سالانه امنیتی منامه که توسط سازمان بین‌المللی مطالعات استراتژیک سازماندهی شده، سخنرانی می کرد در ادامه فزود: آمریکا ناوگان کشتی‌ها و هواپیماهایی در خلیج فارس دارد و به واسطه توافق موقت با ایران تغییری در حضور نیروهای آمریکایی در منطقه ایجاد نمی‌شود.

اظهارات عجیب ظریف درباره توان نظامی ایران که هرگز از آن عذرخواهی نکرد

اما اظهارات جنگ طلبانه مقامات آمریکایی علیه ایران پس از آن افزایش یافته است که وزیر امور خارجه ایران در اظهاراتی که به شدت در داخل کشور مورد انقاد قرار گرفت، گفته بود: "آمریکا میتواند به یک بمب تمام سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!"

وی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران اظهار کرد: « آیا فکر کردید آمریکا که می تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می ترسد؟ آیا واقعا به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی آید؟ بر اساس کدام سند فکر می کنید آمریکا می تواند به اطلاعات نظامی ما دست پیدا کند؟»

هر چند ظریف یک روز بعد از این اظهارات با انتشار بیانیه ای سعی کرد حرف های خود را تصحیح کند اما ایراد چنین سخنی از سوی وزیر امور خارجه ایران موضوعی نبود که رسانه ها و مقامات غربی به راحتی از کنار آن بگذرند.  

این در حالی است که توان نظامی ایران نه تنها نقش بازدارندگی موثر در حمله احتمالی دشمنان جمهوری اسلامی داشته است بلکه نقش تعیین کننده کشورمان در تحولات منطقه ای به ویژه در مسائل عراق و سوریه معادلات کشورهای غربی را بهم ریخته است .

سه سال است که از جنگ در سوریه می گذرد . تمامی قدرت های غربی در کنار کشورهای عربی خلیج فارس در صدد کنار گذاشتن بشار اسد و جریان مقاومت در سوریه بوده و هستند.

پس از ماه های اولیه آغاز درگیری در سوریه و عدم حضور مشاوران نظامی ایران به دلیل برخی مخالفت های داخلی در دمشق ، با حضور مستشاران نظامی ایران و راه اندازی هسته های مقاومت جیش الوطنی که پس از چند ماه به کاررایی لازم رسیدند ورق جنگ در سوریه برگشته است.

تصرف منطقه استراتژیک القصیر و همچنین القاره و النبک، تقویت موضع ارتش در منطقه سوق الجیشی قلمون، بازگشت آرامش به جنوب دمشق ، تنگ تر شدن حلقه محاصره تروریست های تکفیری در منطقه الغوطه، پیروزهای گسترده ارتش در جبهه شمال سوریه ، ورود نیروهای ارتش سوریه به حلب، پیروزی های اخیر در حمص، از جمله وقایعی است که تنها در هفته های اخیر به نفع مقاومت سوریه در سایه حضور فرماندهان زبده نظامی ایرانی برای ارائه مشاورههای نظامی، و هدایت نیروهای تحت امر ارتش سوریه محقق شده است.

 در عراق نیز شبحی از قدرت نظامی ایران تحولات را به سمتی کشاند که با خروج نیروهای آمریکایی مسیر همگرایی ایران و عراق بیش از گذشته تقویت شود.

رهبر معظم انقلاب مهر ماه امسال در مراسم تحليف و اعطاى سردوشى دانشجويان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش درباره نقش بازدارندگی توان نظامی ایران فرمودند: ‌

ما بدون آن كه كسى را تهديد بكنيم، استحكام و اقتدار نيروهاى مسلّح را مهم‌ترين عامل در راه حفظ امنيّت خارجىِ ملّت ايران و جمهورى اسلامى ايران ميدانيم. كسى را ما تهديد نميكنيم، امّا لازم ميدانيم ملّت ايران و كشور عزيزمان در سايه‌ى حصار مستحكم نيروهاى مسلّح جمهورى اسلامى ايران - چه ارتش، چه بسيج، چه سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و چه نيروهاى انتظامى - احساس امنيّت بكند.

 لذا وظيفه‌ى همه‌ى مسئولان ميدانيم كه در راه اقتدار نيروهاى مسلّح تلاش كنند؛ استحكام اين نيروها را در برنامه‌هاى خودشان قرار بدهند. ما تهديدهاى مكرّر و مشمئزكننده‌ى دشمنان ملّت ايران را ميشنويم؛ پاسخ ما به هرگونه شرارتى عليه ملّت ايران، پاسخى جدّى و سخت خواهد بود؛ اين را همه‌ى كسانى كه عادت كرده‌اند ملّت ايران را با زبان، تهديد كنند، بايد مطّلع باشند و بدانند.

ملّت ايران ملّتى است كه سرسختى خود را در راه دفاع از آرمانهاى خود و از منافع خود آن‌چنان نشان داده است كه ميل و رغبت خود [را] به سلامت و صلح و همزيستى با برادران مسلمان و همه‌ى آحاد بشر؛ اين دو با يكدیگر موازى هستند.

این در حالیست که ماه گذشته نیز یک سرمایه دار امریکایی اظهارات مشابهی را مطرح کرده و از دولت امریکا خواسته بود در یکی از بیابانهای ایران بمب اتم منفجر کند. رهبر معظم انقلاب در اینباره فرمودند: اگر امریکایی‌ها راست می گویند که در مذاکرات جدی هستند، باید به دهان این افراد یاوه گو بزنند و دهان آنها را خرد کنند.

تذکر 50 نماینده مجلس به ظریف

چهار روز پس از اظهارات ظریف درباره توان نظامی ایران ، دذبیش از 50 نماینده مجلس طی تذکری خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نسبت به وادادگی وی در برابر تجهیزات نظامی دشمن و کوچک پنداشتن قدرت معنوی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، هشدار داد.

در این تذکر آمده است: آقای ظریف در دانشگاه تهران عنوان داشتند، آیا آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟

این نمایندگان، بهترین مبارزه را دموکراسی و راه‌های دیپلماتیک دانسته و تاکید کردند: این جمله آقای ظریف مورد سوء استفاده رسانه‌های بیگانه قرار گرفته و آن را نشانه توان واقعی دفاعی ایران دانسته‌اند در حالیکه سیستم دفاعی ملت ایران علاوه بر حضور آگاهانه در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات‌ها و صحنه‌های مانند 9 دی و 22 بهمن پیشرفت‌های چشمگیر نظامی و صنعتی است که پس از 35 سال تلاش به دست آمده است.

متاسفانه آقای ظریف که در ایام دفاع مقدس در امریکا زندگی می کرد و پس از پایان ایام جنگ به ایران ندارد ، نه شهیدی در کنار خود دیده ، نه خون نه مجروحی نه تیر و نه ترکش دیده باید از این تجهیزات نظامی دشمن بترسد و آن را بزرگ پندارد در حالیکه مهمترین سیستم دفاعی ما در کنار پیشرفت‌های نظامی روحیه شهادت طلبی است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مانند سنگ کوچکی ماشین جنگی دشمنان ما را از کار می‌اندازد.

این سیستم دفاعی با بمب‌های آمریکایی قدرتمند‌تر می‌شود و از کار نمی‌افتد همانطور که امام راحل فرمود بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود؛ متاسفانه این سخنان آقای ظریف بجای بازدارندگی دشمنان این کشور را برای تحرکات نظامی علیه ملت ما تحریک می‌کند.